Denamit

Združenie Denamit založili absolventky VŠVU v Bratislave ako podpornú platformu aktivít, diskusie a reflexie otázok týkajúcich sa problémov súčasného dizajnu a módy a jeho miesta v spoločnosti. Štartom aktivít Denamitu bol ich designshop v bratislavskej pasáži Luxor v roku 2009. Odvtedy členovia združenia organizujú prehliadky a výstavy dizajnu, kde neprezentujú iba svoju tvorbu, no dávajú priestor ďalším mladým dizajnérom a značkám.

Prezentácia kvalitného slovenského dizajnu sa stala cieľom a hlavným heslom združenia, ktoré má za sebou organizáciu podujatí ako konferenciu Denamit Design Days, módny pochod Fashion marš!, sériu odborných prednášok Mind the gap! či fotografický workshop simulujúci zákazku medzi fotografom a dizajnérom.

Posledným činom Denamitu bolo podujatie Fashion in motion, ktoré v podobe Pop up store prinieslo do komerčného nákupného centra kvalitný slovenský dizajn. Organizačnými členkami Denamitu sú: Lenka Sršňová – odevný dizajn, Michaela Bednárová – textilný dizajn, Simona Janišová a Linda Viková – dizajn porcelánu a keramiky.

„Denamit zastupuje dizajnérov rôznych disciplín a tak je jeho ponuka pestrá – móda, odevné i interiérové doplnky, dizajn, keramika, šperk. Tento rok chceme na Urban Markete vo väčšom priestore dať príležitosť novým značkám a rozšíriť ponuku o nové mená.“ – Denamit

www.denamit.sk

kategória: móda