Identities

Značka IDENTITIES oslavuje všetky identity v nás – tie mužské, ženské, aj všetky medzi nimi. Myšlienka značky pramení z Vogueu, tanečného štýlu, ktorý vznikol v newyorskej Ballroom kultúre, ktorú na Slovensko priniesla tanečnica Monika Prikkelová. Monika vytvorila svojou činnosťou okolo seba hnutie, ktoré oslavuje pestrosť ľudí v spoločnosti, búra predsudky, dáva pocit výnimočnosti a v neposlednom rade spája ľudí a dáva im pocit domova – pocit, že niekam patria.

Značku som založila počas lockdownu, kedy moja práca profesionálnej umelkyne a promóterky bola na vyše roka stopnutá a tak sa mi nedalo ani budovať komunitu. Slogan „Pussy is a feeling“, ktorý som ako prvý dala na tričká je môj obľúbený výrok, ktorý vraví, že v sebe nosíme energie oboch pohlaví a je len na nás, ktorú si vyberieme prejaviť v danom momente. V angličtine to znie ako: „You don’t have to have pussy to feel pussy.” Myslela som si, že tým nadchnem zopár kamarátov na instagrame, no za rok si moje veci našli toľkých fanúšikov, až som sa rozhodla založiť e-shop a pokračovať v tom aj naďalej. A tak v máji 2021 vzniklo Identities – slovenská značka oblečenia a doplnkov spojená s mojim aktivizmom.

Z milej myšlienky pre fanúšikov vzniklo hnutie, ktoré spája ľudí a prináša im sebavedomie. Búrame predsudky, stereotypy a poukazujeme na chýbajúce práva LGBT komunity a žien. Vtipnými mnohovýznamovými nápismi nás baví zaujať a prinášať príbehy, no nikdy nemáme za cieľ uraziť, len otvoriť priestor na diskusiu a zamyslenie sa.