Fotokniha Neskrývaná láska je venovaná LGBTI+ ľuďom na Slovensku. Kniha ponúka pohľad do tvárí LGBTI+ ľudí a ich rodinných príslušníkov, priateľov či partnerov a partneriek. Zúčastnení odkrývajú svoje traumy, neistoty, silu, odvahu, či dôvody prečo nestrácajú nádej. Ukazujú, že sú v prvom rade ľudské bytosti, nie sú pokrútenou verziou reality, ktorú o nich vytvárajú v spoločnosti.

Kniha nadväzuje na úspešnú portrétnu sériu z roku 2020 s rovnomerným názvom, ktorú si prišli pozrieť prezidentka SR Zuzana Čaputová, či holandský kráľ Willem-Alexander a kráľovná Máxima. Hlavným cieľom knihy je osveta spoločenského povedomia, upozorniť na porušovanie ľudských práv a zvýšenie tolerancie širokej verejnosti voči LGBTI+ ľuďom.

Dorota Holubová
Portrétna a dokumentárna fotografka z Bratislavy. Je víťazkou Grand Prix Slovak Press Photo za rok 2023 a členkou medzinárodnej siete pre reportážne a dokumentárne fotografky Women Photograph. Vyštudovala tvorivú fotografiu na Inštitúte kreatívnej fotografie Sliezskej univerzity v Opave a Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvovala fotografickú stáž v Soule v Južnej Kórei a umeleckú rezidenciu v Cité des arts v Paríži. Zastupuje ju galéria súčasného umenia A7 Gallery v Banskej Bystrici. Medzi jej najznámejšie série patrí Balifornia, Atlas žien, Neskrývaná láska, OMG a Adamove jablká. Vystavovala na Slovensku, v Českej republike, v Indonézií, Holandsku, Španielsku, Litve a Francúzsku. 

Michal Dudoň
Novinár pracujúci v denníku SME. V denníku sa venuje spravodajstvu, kultúre a ľudskoprávnym témam. Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Počas štúdia navštívil USA, kde spoločne so študentami zisťovali, ako sa dá bojovať proti falošným správam, dezinformáciám a propagande. Komunikovali s reportérmi z New York Times a Baltimore Sun a navštívili tiež výskumníkov v inštitúcii Freedom house v New Yorku. Na Marylandskej univerzite debatovali s investigatívnymi novinármi redakcie Washington Post či Radio Free Europe. Krátko po štúdiu pracoval v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako parlamentný spravodajca. Okrem práci v denníku SME pravidelne píše pre magazín Queer Slovakia, pre ktorý robil aj rozhovor s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou. S fotografkou Dorotou Holubovou spolupracuje od roku 2020.

 

Prehrať video

CORALINE

Coraline aka Karolína Babincová začala s vlastnou tvorbou pred 3 rokmi, kedy začala písať vlastné texty v angličtine. Tvorenie hudby je pre ňu zdrojom pochopenia vlastných emócií a každodenného života, preto sú pre ňu texty veľmi osobné. Najradšej tvorí na klavíri či gitare. 

Instagram

Prehrať video
Prehrať video
  1. Udalosti
  2. Prezentácia knihy a diskusia

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes