Archív

Bobsan

Bobsan je DJ a producent známy svojimi remixami skladieb od Pary, Billy Barman, PPE či Laca Lučenica. Hral na snáď všetkých festivaloch a vo všetkých kluboch, ktoré kedy na Slovensku niečo znamenali.

Bobsan Read More »

Keď môžem, pomôžem

Aktuálna situácia na Ukrajine v našej spoločnosti prebudila aj obrovskú vlnu pomoci a solidarity. Má však aj pomoc svoje hranice? Ako predísť “vyhoreniu” a čo robiť, aby bola naša pomoc skutočnou pomocou? Aj o tom sa porozprávame s Ninou Spišiak (koordinátorka Ligy za ľudské práva v asistenčnom centre na Bottovej), Adelou Tihlárikovou (koordinátorka prvého kontaktu a dobrovoľníkov na hraniciach Vyšné Nemecké, Mareena), Les Paskarenko (tatérka pôvodom z Ukrajiny, ktorá sa aktuálne intenzívne angažuje v pomoci krajanom na Slovensku). Moderuje Andrea Kutlíková.

Keď môžem, pomôžem Read More »

Black Guillemot

Black Guillemot je sólový projekt Josefa Wikströma zo švédskeho Malmö. Príjemné indie skladby často rozprávajú príbehy o cestovaní. Black Guillemot má doteraz vydané 2 EPčka a jeden singel, ďalší štúdiový počin by mal vraj pribudnúť tento rok.

Black Guillemot Read More »

BEATS

Univerzálne platný príbeh o dospievaní odohrávajúci sa na pozadí hudby, ktorá je rovnako eklektická a elektrizujúca ako scéna, z ktorej sa zrodila. BEATS je príbehom našej doby, príbehom o priateľstve, vzdore a neodolateľnej sile mladosti.

BEATS Read More »

MtotheG

Otec vydavateľstva ajlávmjuzik a portálu artattack, vášnivý zberateľ vinylov, pán selektor, ktorý bez okolkov mixne Hanu Hegerovú s hip-hopovými beatmi. Naša stálica, bez ktorej by už Urban Market nebol kompletný.

MtotheG Read More »

Beyuz

Hudobný zberateľ, producent, DJ a moderátor relácie Už je dobre na Rádiu_FM. Beyuzov vzťah k world music rôznych exotických končín reflektuje jeho osobnosť aj hudobný vývoj. V začiatkoch spolupracoval s raperom Štvancom, neskôr vyprodukoval 4 úspešné albumy Tomášovi Hafnerovi. Na konte má však aj množstvo ďalších kolaborácií a sólovú produkciu.

Beyuz Read More »