Aktuálny program

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes

Bobsan

Bobsan je DJ a producent známy svojimi remixami skladieb od Pary, Billy Barman, PPE či Laca Lučenica. Hral na snáď všetkých festivaloch a vo všetkých kluboch, ktoré kedy na Slovensku niečo znamenali.

Detail akcie

Keď môžem, pomôžem

Aké je to tvoriť dizajn na Slovensku a zároveň ním komunikovať dôležité témy? O tom sa porozprávame so zakladateľkami značiek swimpatisserie, AWA clothes a HENTO TOTO.

Detail akcie

Black Guillemot

Black Guillemot je sólový projekt Josefa Wikströma zo švédskeho Malmö. Príjemné indie skladby často rozprávajú príbehy o cestovaní. Black Guillemot má doteraz vydané 2 EPčka a jeden singel, ďalší štúdiový počin by mal vraj pribudnúť tento rok.

Detail akcie

BEATS

Kino Film Europe

Univerzálne platný príbeh o dospievaní odohrávajúci sa na pozadí hudby, ktorá je rovnako eklektická a elektrizujúca ako scéna, z ktorej sa zrodila. BEATS je príbehom našej doby, príbehom o priateľstve, vzdore a neodolateľnej sile mladosti.

Detail akcie

MtotheG

Otec vydavateľstva ajlávmjuzik a portálu artattack, vášnivý zberateľ vinylov, pán selektor, ktorý bez okolkov mixne Hanu Hegerovú s hip-hopovými beatmi. Naša stálica, bez ktorej by už Urban Market nebol kompletný.

Detail akcie

Beyuz

Hudobný zberateľ, producent, DJ a moderátor relácie Už je dobre na Rádiu_FM. Beyuzov vzťah k world music rôznych exotických končín reflektuje jeho osobnosť aj hudobný vývoj. V začiatkoch spolupracoval s raperom Štvancom, neskôr vyprodukoval 4 úspešné albumy Tomášovi Hafnerovi. Na konte má však aj množstvo ďalších kolaborácií a sólovú produkciu.

Detail akcie

Dilili v Paríži

Kino Film Europe

V období „Belle Époque“ v Paríži vyšetruje malá Dilili spolu s mladým Orelom záhadné únosy dievčat. Obaja priatelia s nadšením bojujú za lepší život.

Detail akcie

God Save The Vinyl

Zberateľ a milovník vinyloveho zvuku, frontman kapiel Le Payaco a Sounds Like This, hudobník, ktorý zároveň pôsobil aj v množstve ďalších slovenských hudobných projektov. Tomáš Sloboda aka God Save The Vinyl vám spríjemní sobotné poobedie svojou vinylovou selekciou.

Detail akcie

Made by local Mammas

Materská nemusí kariéru pochovať, práve naopak. Niekedy môže byť aj impulzom k novým začiatkom. Diskusia o tom, ako materstvo inšpirovalo štyri dvojice k vytvoreniu vlastných značiek s oblečením nielen pre deti. O výhodách, ale aj úskaliach, ktoré museli prekonať, sa porozprávame so zakladateľkami slovenských značiek TakiTak, MØE, DIOBO a Tender November.

Detail akcie

Whithe: Workshop elektronickej hudby pre deti

Kino Film Europe

Workshop elektronickej hudby spojený s praktickou demonštráciou a možnosťou aktívneho zapojenia zúčastnených povedie slovenský elektronický producent Whithe. Cestu k profesionálnej hudobnej produkcii mu v 2015 otvorila účasť v Red Bull Bass Music Academy v Prahe. Na konte má k dnešnému dňu viacero releaseov v medzinárodných vydavateľstvách a predskakoval už menám ako Kiasmos, Nina Kraviz, Thundercat či HVOB.

Detail akcie

OLD’s COOL

Diskusia s Dušom Martinčokom a Mišou Trizuljakovou o dôležitosti medzigeneračnej výmeny a fungovania v našom meste. Dušo a Miša sa venujú medzigeneračným projektom v združení Zrejmé, a to Stanici Záhreb a festivalu OLD’s COOL.

Detail akcie

Krížová výprava

Kino Film Europe

Abel a Marianne zistia, že ich trinásťročný syn Joseph tajne predal ich najcennejší majetok. Rýchlo pochopia, že Joseph nie je jediný, kto sa snaží financovať záhadný projekt – ide o stovky detí, zapojených doň po celom svete. Ich poslaním je zachrániť planétu.

Detail akcie

Kristína Prablesková

Rodáčka z Nitry Kristína Prablesková je mladá speváčka a klavíristka s pôsobivým hlasom a špecifickým prejavom. Jej prvotina, album Nemá, ktorý vyšiel v roku 2018 bol nominovaný na Debut roka v Radio_Head Awards na Rádiu_FM. Od marca roku 2016 vytvorila stabilnú interpretačnú dvojicu s gitaristom Stanislavom Počajim pod názvom KriStan. Jej skladby sú syntézou popu, folku, džezu i klasických vplyvov.

Detail akcie

Fotka je mŕtva

Kino Film Europe

Je fotografia mŕtva? Odpoveď na otázku hľadá filmárka a fotografka Soňa Maletz medzi súčasnými slovenskými fotografmi. Séria približuje slovenskú fotografickú scénu, rozmanitosť fotografickej tvorby, tvorivé koncepty a spôsoby uvažovania umelcov, pre ktorých je fotografia hlavným nástrojom sebavyjadrenia. Po premietaní bude nasledovať diskusia s hosťami a hosťkami o ich rôznorodom prístupe k fotografovaniu.

Detail akcie

Kreativita ako príležitosť v krízových situáciách

Kreativita dokáže inšpirovať, ale aj pomôcť pohnúť sa v živote novým smerom. Nové začiatky hľadáme najmä v krízových situáciách. Tie ku nám ako k spoločnosti, či k jednotlivcom prichádzajú za ostatnú dobu často. Ako sa v týchto situáciách pozerať na svoju budúcnosť a prečo kreatívne profesie majú v sebe výhodu, sa budeme rozprávať s hosťami, ktorí pomáhajú ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Detail akcie

Whithe

Tvorba Whithe sa pohybuje od zvukomalebného ambientu až po drsný, klubový zvuk súčasného techna a future garage. Cestu k profesionálnej hudobnej produkcii mu v 2015 otvorila účasť v Red Bull Bass Music Academy v Prahe. Na konte má viacero releasov na medzinárodných labeloch a predskakoval už menám ako Kiasmos, Nina Kraviz či Thundercat, či HVOB.

Detail akcie

Hugo Hypetrain

Kino Film Europe

Hugo Hypetrain je DJ a producent, ktorého dlhoročnou láskou je rap. Spolupracuje a spolupracoval s mnohými známymi menami scény, vrátane nášho ďalšieho účinkujúceho - Marka Damiana, má pod palcom žánrovú kategóriu na Rádiohlavách a je tiež prispievateľom českého magazínu The Mag.

Detail akcie

Urban Market selection

Sunday vibes v podobe starostlivo vybraných hitov členmi Urban Market tímu k príjemne strávenému obedu na dvorčeku v Pistoriho paláci. Socializácia, debaty s kamarátmi, drink a k tomu príjemná muzika.

Detail akcie

Peter Gärtner: Krpci z tretieho vchodu

Detská kniha Krpci z tretieho vchodu je poetickým a zároveň humorným rozprávaním o detstve šestice nerozlučných kamarátov. Na Urban Markete vám z nej prečíta sám autor, scenárista a bábkoherec, Peter Gärtner. Spolu s hlavnými postavami z jednej bytovky si tak zaskáčete gumu, okúpete sa v rieke či vymyslíte, ako si zarobiť na zmrzlinu.

Detail akcie

Italo Mario Italo

Najnepredvídateľnejšia zábava na nedeľné poobedie. DJ Luigi je mŕtvy, nech žije Italo Mario Italo! Selektorský projekt Mária Bezáka, šéfa gastra a barov festivalu FLAAM a jemu pridružených podujatí, šedá eminencia Skrytého baru v Novej Cvernovke, ale aj pitného režimu na Urban Markete. Tento chalan je šaman a barovú dosku je schopný s ľahkosťou vymeniť za DJský pult a ukázať svoj mix najnepredvídateľnejších disko skladieb.

Detail akcie

Jo Nesbø: Časovaňa doktora Proktora

Kino Film Europe

Zamilovaný Doktor Proktor cestuje späť v čase v zúfalej túžbe zmeniť minulosť. Chce prekaziť svadbu medzi jeho milovanou Julliette a hrozným Claudeom Clichém, no zostáva uväznený v čase. Lisa a Nilly, Proktorove mladé spoločníčky a susedky, musia znovu zakročiť. Časovaňou cestujú späť v čase, aby mu pomohli.

Detail akcie

NevaDIvadlo: Cestoviny z vajcom

Vydajte sa s vajcom na vandrovku! V autorskej rozprávke Cestoviny s vajcom v podaní NevaDIvadla precestujeme s hlavným hrdinom celý svet a spoznáme množno zaujímavostí o všetkých kontinentoch. Počas putovania vajce stretáva ďalšie vajíčka alebo živočíchy, ktoré sa práve z vajíčka vyliahli, a tak zisťuje, že z vajíčok sa neliahnu len sliepky, ale všetky možné živočíšne druhy.

Detail akcie

Peter Važan: 10100 rokov

Kino Film Europe

Spoznajte príbeh analógovej fotografie, ktorá sa prezrkadlila do sveta digitálu. Peter Važan fotí už 20 rokov – 10100 únavných rokov v nekompromisnej binárnej sústave digitálu.

Detail akcie