Čo je pre vás tým najväčším pokladom?

Text:

Už tento víkend sa stretneme na vianočnom Urban Markete, ktorý tento raz predstaví stovku predajcov v legendárnej bankovej budove na rohu ulíc Štúrova a Grösslingová. V duchu našej témy poklad sme sa hŕstky našich vystavujúcich predajcov spýtali:
 

„Čo je pre vás tým najväčším pokladom?“ 

 

naladova | Veronika

Najväčší poklad sa behom života pre človeka mení. Pre mňa je  to aktuálne po 30tke dobré zdravie a sloboda 🙂 

Veronika spolu so svojimi pomocníkmi vymýšľa a vyrába voňavé produkty – sójové sviečky v skle a keramike, vianočné vône a voňačky do auta.

BAG!T | Zuzana

Pokladom je pre nás v súvislosti s našou prácou práve fakt, že sme sa postupne priučili a priúčame remeslu, ktoré je krásne, jedinečné a sme vďační za to, že sa mu môžeme venovať v takej miere, v akej to len je možné. Takže poklad pre nás je naše REMESLO 🙂

Značka Bag!t vznikla z dlhodobého nadšenia pre tradičnú ručnú tvorbu. Výrobky BAG!t sú šité ručne z koží z európskych garbiarní.

Cila | Alena

Kde je tvoje srdce, tam je tvoj poklad.

Značka Cila ponúka kapsulové kolekcie odevov pre ženy, ktorým záleží na trvalej udržateľnosti a túžia po praktickom šatníku na mieru životnému štýlu.

Saturejka | Mária

Skutočným pokladom je pre mňa smiech. Keď sa ľudia zastavia pri mojom stánku a dostanú totálny záchvat z „Trosky v majonéze“ či „Krysy stredného veku“. Vidieť ľudí smiať sa, navyše v časoch, keď máme pocit, že svet načisto končí, je pre mňa najväčšou odmenou a motiváciou v tvorbe. O to viac, keď tento smiech putuje ďalej. Z toho dôvodu tlačím grafiky vo vyšších nákladoch a vždy ma veľmi poteší, keď na nejakú narazím u niekoho doma, v podniku alebo kancelárii. Väčšinou platí pravidlo, že čím väčšia blbosť, tým väčší smiech. Príďte sa o tom presvedčiť naživo na Urban Market.

Pod značkou Saturejka tvorí Mária Sládečková malé linoryty, ktorých cieľom je všetkých rozosmiať.

Zuzana Szabová 

Najcennejším pokladom je moja rodina. No mám aj poklad, ktorý som si sama vytvorila a splnila si svoj sen. Zo záľuby sa stala vášeň a z vášne vznikla záľuba.  Výroba šperkov podľa môjho autorského návrhu prepracovaných do posledného detailu.

Zuzana Szabová sa pod vlastným menom venuje tvorbe šperkov, ktoré sú ľahké ako pierko a pohodlne sa nosia.

Teorya | Martina

Rozmýšľala som čo napísať, lebo najviac sú pre mňa moje deti. Ale keď sa nad tým hlbšie zamyslím, pokladom mi je každé ráno, kedy sa zobudím a uvedomím si, že tu mám opäť deň, kedy som tu, som zdravá …. som tu stále pre moje deti a môžem sa venovať všetkému čo mi je do života dané.

Štýlové a kvalitné detské oblečenie ponúka značka Teorya od 2016. V spolupráci s ilustrátorkami prináša hravé dizajny, ktoré sa dajú skvele kombinovať.

Lenka Krivá

Pre mňa je pokladom život a vytrvalosť nakladať s ním ako najlepšie viem.

Lenka je módna dizajnérka, ktorá donedávna šila len na mieru. Zo svojich obľúbených modelov vyskladala kapsulovú kolekciu, ktorú predstaví na zimnom Urban Markete.

puojd | Michaela

Najvzácnejším pokladom, ktorý som dlho hľadala, je láska. A tak som jej venovala novú kolekciu /si:/, pretože /si:/ čoskoro povieme áno.

Michaela Bednárová sa pod značkou puojd sústredí na tvorbu kapsulových kolekcií a darčekových predmetov.

Metaformi | Tatiana

Predpokladám, že moja odpoveď nebude veľmi originálna, ak poviem, že najväčším pokladom je moja 2,5 ročná dcéra Lima. Je to však jediná pravda. Lima má zas rada moje poklady” – šperky, ktoré vyrábam. Rada mi pri výrobe „pomáha“, ešte radšej ich nosí a najradšej nám robí modelku na foteniach.

Značku Metaformi založila Tatiana z nadšenia pre krásne veci a materiály. Tvorí šperky z mramoru, polodrahokamov a perál, ktoré sú formálne jednoduché, no stále neprehliadnuteľné.

vačice sleepwear | Jana

Deti 🙂

Jana reprezentuje slovenskú rodinnú značku Vačice sleepwear. Vyrábajú nožičkové spacie vaky z etickej merino vlny a biobavlny pre deti od narodenia až do ôsmich rokov.

LK/minilab | Lucia

Mojím pokladom je moja rodina, miesto, kde žijeme, naše zvieratá a priateľstvá, ktoré pretrvali roky!

Poctivo remeselne spracované porcelánové šperky, úžitkové predmety a vianočné ozdoby vyrába Lucia Kováčiková pod svojou značkou LK/minilab.

Kaaty Jewelry | Katarína

Pre mňa je tým pokladom moja rodina,  aj vďaka nej som sa vrátila k umeleckej tvorbe,  výrobe šperkov. Druhý poklad a veľmi cenný, ktorý je súčasťou nášho života aj rodiny sú naše spomienky. A práve  nejeden šperk z mojej tvorby, ktorý som vyrobila, je spomienkou na niekoho, koho ľúbite a máte radi.

Umelecká šperkárka Katarína Kuliffayová vyrába minimalistické strieborné a zlaté šperky, ktoré podčiarknu vašu ženskosť.

AWA by Anita Virág

Najväčším pokladom pre mňa sú spomienky. Tieto stratené osobné príbehy skrývajú v sebe špeciálny druh histórie, ktorá má nesmierne inšpiruje!

Značka AWA by Anita Virág sa venuje vytváraniu farebných vzorov, ktoré čerpajú inšpiráciu z príbehov reálnych ľudí. Cieľom značky je vniesť do sveta udržateľnej módy farbu a kúsok histórie.

 OMG ATELIER | Megi & Oli

Najväčším pokladom je pre nás zdravie.

Dáva nám možnosť tvoriť, robiť prácu, ktorá nás baví a napĺňa a prinášať tak radosť a potešenie iným.

Bez zdravia by toto všetko nebolo možné.

Megi a Oli tvoria Ateliér OMG, v ktorom šijú pomalú, nadčasovú módu pre ženy, ktoré chcú šatní z poctivých kúskov. Všetky modely vznikajú v malých sériách, prevažne na objednávku a v duchu slow fashion.

TUDUU

Poklad je viac ako zlaté mince. Je to mať možnosť výberu. Poklad je môcť sa pýtať a hľadať odpovede. Poklad je môcť byť zvedavý. Poklad sú možnosti, ktoré máme. Je to možnosť robiť čo nás baví a možnosť slobodne to s vami zdieľať.

Tuduu je pomocník na každodenný život. Trhací blok, do ktorého si zaznačíš všetko, čo potrebuješ. Pre všetkých, ktorých už nebaví sťahovať a párovať aplikácie, strácať papieriky a zabúdať na to podstatné.

ZIK | Marianna

Mojím najväčším pokladom je moja rodina, deti a manžel. Avšak, ak sa bavíme o značke a firme, tak najväčším pokladom ZIKu sú určite naše zákazníčky. Je to jedna prenádherná bublina prajných osôb a som za ňu nesmierne vďačná.

ZIK sú dámske, nadčasové business casual šaty a iné kúsky minimálneho strihu, ktoré vás podržia od rána až do večera a dodajú vám pocit sebavedomia a sily.

Všetky značky a ich produkty nájdete na zimnom Urban Markete, 8. až 10. decembra na Štúrovej 5 v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať

Päť edícií na Námestí slobody

Urban Market sa po prvýkrát od roku 2019 vracia na Fakultu architektúry a dizajnu STU a Námestie slobody. Počas piatich edícií sme tu zažili nejednu pamätihodnú chvíľu. Ešte než sa o tri týždne pustíme do vytvárania nových spomienok, poďme si zopár z nich zrekapitulovať!

Čítať viac

mini in: difrens

Jakub Krkoška založil značku merino oblečenia difrens spolu so svojou partnerkou Luciou. E-shop im funguje od prelomu rokov 2022/2023, ide teda o naozaj mladú značku, v ktorej sa o všetko starajú sami – od prevádzky e-shopu, výberu dodávateľov, cez návrhy strihov, dizajny až po marketing, komunikáciu so zákazníkmi či logistiku. Už čoskoro sa po prvýkrát predstavia aj na Urban Markete!

Čítať viac

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac