Festival Grape sa vracia a Urban Market pri tom nebude chýbať

Text:

Festivalová sezóna je späť! Už budúci víkend, od piatka 12. 8. do soboty 13. 8., sa po dvojročnej pandemickej prestávke uskutoční GRAPE FESTIVAL, tentokrát v jeho dočasnom domove, na letisku v Trenčíne. Jeho súčasťou bude už tradične aj stage Urban Market s dizajnovou zónou a zaujímavým sprievodným programom. 

Počas dvoch dní môžu návštevníci festivalu v dizajnovej zóne stretnúť a podporiť 50 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne doplnky, prírodná kozmetika, šperky či umelecká tvorba.

Navyše, svoje festivalové outfity môžu návštevníci priamo na mieste dotvoriť nielen novým módnym kúskom či šperkom, ale aj glitter make-upom či farebným účesom, o ktorý sa postará The Glitters, česká a slovenská jednotka vo festivalovom stylingu. O pánov sa vo svojom barber kútiku postará aj lifestylová značka BEGENTLEMAN.

Súčasťou dizajnovej zóny bude aj stage so zaujímavým sprievodným programom

O hudobnú časť sa postarajú DJs Bobsan a Emonoizboyz, o svoje vinylové selekcie sa podelia Kinet, God Save The Vinyl, Bass(t)art a Jerguš Oravec, známy z kapely The Youniverse.

Návštevníci sa môžu zapojiť do diskusií o bodyshamingu, o tom, ako vyzerá súhlas na letnom festivale a ako sa vyhnúť obťažovaniu, o tolerancii inakosti, či o tom, čo robiť, ak sa nám zradikalizuje člen rodiny.

Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na literárne čítačky, divadlo v podaní študentského divadla ActofKAA či premietania koncertov zo špeciálnej pandemickej edície Urban Market Online. Pódium počas sobotného večera bude patriť aj majsterkám a majstrom slova v rámci prehliadky performatívnej poézie Slam Poetry.

Užite si s nami GRAPE FESTIVAL a príďte podporiť lokálnu tvorbu do našej dizajnovej zóny. 

FB EVENT: URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA GRAPE FESTIVALE

GRAPE FESTIVAL, 12. 8. – 13. 8. 2022, letisko Trenčín
Event: Grape festival 2022
WEB | FB | IG

Festival Grape založila partia štyroch kamarátov v roku 2010. Z pôvodne malého podujatia vyrástol na jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku s hviezdnym lineupom zahraničných aj domácich interpretov. Festival sa v rokoch 2012 aj 2014 zaradil medzi 10 najlepších malých festivalov v Európe podľa Europe Festival Awards. 

Po pandemickej prestávke sa Grape festival vracia v plnej sile. Dobrá hudba, originálny festivalový areál, zaujímavé zóny, neopakovateľná atmosféra a skvelí ľudia, tentokrát však na novom mieste. Po niekoľkých rokoch na piešťanskom letisku sa festival dočasne presúva na letisko do Trenčína.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Nápadité alebo tradičné? Vyberte si svoje vianočné ozdoby!

V niektorých rodinách sa vianočné ozdoby dedia po generácie. Ak však nemáte to šťastie, môžete si vytvoriť vlastnú nadčasovú kolekciu. Nemusíte si pritom všetko zadovážiť naraz, ale každý rok svoju zbierku obohatiť o niečo nové a hodnotné. Pestrú ponuku nápaditých aj tradičných ozdôb nájdete u lokálnych značiek a výrobcov.

Čítať viac

Pripravení na vianočné nákupy?

Urban Market vo svojej špeciálnej zimnej edícii zavíta už v decembri do bratislavskej Starej tržnice.

Čítať viac

Pre všetkých tulákov a kočovníkov, ale aj na život „po“

V dizajnovej zóne Urban Market na Grape Festivale objavíte originálnu tvorbu od 50 lokálnych značiek.

Čítať viac