Festival Grape sa vracia a Urban Market pri tom nebude chýbať

Text:

Festivalová sezóna je späť! Už budúci víkend, od piatka 12. 8. do soboty 13. 8., sa po dvojročnej pandemickej prestávke uskutoční GRAPE FESTIVAL, tentokrát v jeho dočasnom domove, na letisku v Trenčíne. Jeho súčasťou bude už tradične aj stage Urban Market s dizajnovou zónou a zaujímavým sprievodným programom. 

Počas dvoch dní môžu návštevníci festivalu v dizajnovej zóne stretnúť a podporiť 50 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne doplnky, prírodná kozmetika, šperky či umelecká tvorba.

Navyše, svoje festivalové outfity môžu návštevníci priamo na mieste dotvoriť nielen novým módnym kúskom či šperkom, ale aj glitter make-upom či farebným účesom, o ktorý sa postará The Glitters, česká a slovenská jednotka vo festivalovom stylingu. O pánov sa vo svojom barber kútiku postará aj lifestylová značka BEGENTLEMAN.

Súčasťou dizajnovej zóny bude aj stage so zaujímavým sprievodným programom

O hudobnú časť sa postarajú DJs Bobsan a Emonoizboyz, o svoje vinylové selekcie sa podelia Kinet, God Save The Vinyl, Bass(t)art a Jerguš Oravec, známy z kapely The Youniverse.

Návštevníci sa môžu zapojiť do diskusií o bodyshamingu, o tom, ako vyzerá súhlas na letnom festivale a ako sa vyhnúť obťažovaniu, o tolerancii inakosti, či o tom, čo robiť, ak sa nám zradikalizuje člen rodiny.

Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na literárne čítačky, divadlo v podaní študentského divadla ActofKAA či premietania koncertov zo špeciálnej pandemickej edície Urban Market Online. Pódium počas sobotného večera bude patriť aj majsterkám a majstrom slova v rámci prehliadky performatívnej poézie Slam Poetry.

Užite si s nami GRAPE FESTIVAL a príďte podporiť lokálnu tvorbu do našej dizajnovej zóny. 

FB EVENT: URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA GRAPE FESTIVALE

GRAPE FESTIVAL, 12. 8. – 13. 8. 2022, letisko Trenčín
Event: Grape festival 2022
WEB | FB | IG

Festival Grape založila partia štyroch kamarátov v roku 2010. Z pôvodne malého podujatia vyrástol na jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku s hviezdnym lineupom zahraničných aj domácich interpretov. Festival sa v rokoch 2012 aj 2014 zaradil medzi 10 najlepších malých festivalov v Európe podľa Europe Festival Awards. 

Po pandemickej prestávke sa Grape festival vracia v plnej sile. Dobrá hudba, originálny festivalový areál, zaujímavé zóny, neopakovateľná atmosféra a skvelí ľudia, tentokrát však na novom mieste. Po niekoľkých rokoch na piešťanskom letisku sa festival dočasne presúva na letisko do Trenčína.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a ekologickú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac

mini in: SO.SLOW

Vôňa. Efemérny zmyslový vnem, ktorý nám v sekunde dokáže navodiť pocit domova či vyvolať spomienku z detských čias. Sviečky, vydymovadlá, vonné tyčinky a najnovšie aj izbové vône vyrába Kristína Mikulajová pod značkou SO.SLOW od roku 2020.

Čítať viac

Otvorené! Urban Market 2023 (Winter Edition) ❄️

Zimný Urban Market na Štúrovej 5 sa začal! Spolu so stovkou predajcov a sprievodným programom sa na vás tešíme až do nedele, 18:00.

Čítať viac