Festival Grape sa vracia a Urban Market pri tom nebude chýbať

Text:

Festivalová sezóna je späť! Už budúci víkend, od piatka 12. 8. do soboty 13. 8., sa po dvojročnej pandemickej prestávke uskutoční GRAPE FESTIVAL, tentokrát v jeho dočasnom domove, na letisku v Trenčíne. Jeho súčasťou bude už tradične aj stage Urban Market s dizajnovou zónou a zaujímavým sprievodným programom. 

Počas dvoch dní môžu návštevníci festivalu v dizajnovej zóne stretnúť a podporiť 50 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne doplnky, prírodná kozmetika, šperky či umelecká tvorba.

Navyše, svoje festivalové outfity môžu návštevníci priamo na mieste dotvoriť nielen novým módnym kúskom či šperkom, ale aj glitter make-upom či farebným účesom, o ktorý sa postará The Glitters, česká a slovenská jednotka vo festivalovom stylingu. O pánov sa vo svojom barber kútiku postará aj lifestylová značka BEGENTLEMAN.

Súčasťou dizajnovej zóny bude aj stage so zaujímavým sprievodným programom

O hudobnú časť sa postarajú DJs Bobsan a Emonoizboyz, o svoje vinylové selekcie sa podelia Kinet, God Save The Vinyl, Bass(t)art a Jerguš Oravec, známy z kapely The Youniverse.

Návštevníci sa môžu zapojiť do diskusií o bodyshamingu, o tom, ako vyzerá súhlas na letnom festivale a ako sa vyhnúť obťažovaniu, o tolerancii inakosti, či o tom, čo robiť, ak sa nám zradikalizuje člen rodiny.

Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na literárne čítačky, divadlo v podaní študentského divadla ActofKAA či premietania koncertov zo špeciálnej pandemickej edície Urban Market Online. Pódium počas sobotného večera bude patriť aj majsterkám a majstrom slova v rámci prehliadky performatívnej poézie Slam Poetry.

Užite si s nami GRAPE FESTIVAL a príďte podporiť lokálnu tvorbu do našej dizajnovej zóny. 

FB EVENT: URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA GRAPE FESTIVALE

GRAPE FESTIVAL, 12. 8. – 13. 8. 2022, letisko Trenčín
Event: Grape festival 2022
WEB | FB | IG

Festival Grape založila partia štyroch kamarátov v roku 2010. Z pôvodne malého podujatia vyrástol na jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku s hviezdnym lineupom zahraničných aj domácich interpretov. Festival sa v rokoch 2012 aj 2014 zaradil medzi 10 najlepších malých festivalov v Európe podľa Europe Festival Awards. 

Po pandemickej prestávke sa Grape festival vracia v plnej sile. Dobrá hudba, originálny festivalový areál, zaujímavé zóny, neopakovateľná atmosféra a skvelí ľudia, tentokrát však na novom mieste. Po niekoľkých rokoch na piešťanskom letisku sa festival dočasne presúva na letisko do Trenčína.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Eva a Zuzana z Tender November: Na zipsy na tričkách sme dodnes nemali jedinú reklamáciu

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie tričko na dojčenie? Ak navštevujete Urban Market, je dosť možné, že odpoveďou je Tender November. Vkusné, v krásnych farbách, z organickej bavlny a v kvalitnom prevedení, ktoré vydrží roky. To vám dosvedčia dnes už stovky spokojných zákazníčok. Tender November však už dnes ponúka ďaleko viac. S Evou a Zuzanou sme sa porozprávali o začiatkoch značky, ako fungujú ich kolekcie na pre-order, aj prečo by radšej neradili podnikať s textilom.

Čítať viac

Máme otvorené! ☀️ Jarný Urban Market 2024 je späť na známom mieste.

Po piatich rokoch sme späť na Fakulte architektúry a dizajnu STU a Námestí slobody! Príďte si s nami užiť známe miesto v novom šate. Na jarnom Urban Markete sa stretnete s vyše 120 lokálnymi značkami a kopou sprievodného programu. Sme tu až do nedele, 18:00.

Čítať viac

mini in: Epersia

Pravý šafran a výrobky zo šafranu, šperkovnice zdobené starobylou perzskou technikou a pravé tyrkysy má v ponuke Epersia. Značku založila Zuzi so svojím mužom Ferim potom, čo pred rokmi absolvovali dobrodružnú cestu po Perzii. Naozaj rozvíjať ju však začali minulý rok. Feri sa stará o technické zázemie a vývoj produktov, Zuzi zastrešuje procesy smerujúce von, k zákazníkom a spolu vám prinášajú pravé poklady z Perzie.

Čítať viac