Horúčku sobotňajšej noci vytancujete jedine na Urban Market Saturday Night

Text:

Vytancujte horúčku sobotňajšej noci na (pre-)afterke jarnej edície Urban Marketu. Z Jurkovičovej Teplárne sa presunieme na Šafko, kde vás svojimi setmi rozhorúčia Karaoke Tundra & IRRENAFFORD, Kansiik, DJ GÄP, Whithe, fralaa, Neraev a Eric C. Až do svitania priatelia!

KEDY A KDE?
13. 5. 2023 | sobota | 21:00 – door open
ŠAFKO KLUB, Šafárikovo námestie 7, 811 02 Bratislava

VSTUPNÉ
v predpredaji – 7€ – kúpite tu
na mieste do 23:00 – 8€
na mieste po 23:00 – 10€

LINEUP
21:00 | door open

Main stage
23:00 – 00:00 | music by fralaa
00:00 – 01:00 | DJ GÄP
01:00 – 02:00 | Kansiik
02:00 – 04:00 | Karaoke Tundra + IRRENAFFORD

Second stage
21:30 – 22:30 | Eric C
22:30 – 23:30 | Neraev
23:30 – 00:30 | Whithe

Urban Market Saturday Night sa koná v rámci Urban Market 2023 (Spring Edition) v Jurkovičovej Teplárni / 12. 5. – 14. 5. 2023.

KARAOKE TUNDRA
Karaoke Tundra
je všestranný hudobník ukrajinského pôvodu, so slovenským občianstvom a s rave náturou v srdci. Venuje sa DJingu a tvorbe vlastných beatov. Jeho rodné mesto Charkov aktuálne bombardujú. Pripravil si pre vás energický DJ set, ktorý reaguje na vojnu a zodpovedá aktuálnej nálade Ukrajiniek a Ukrajincov. Vypočujete si grime, breakbeat, UK drill, baile funk a občas sa objaví aj jungle.

IRRENAFFORD
IRRENAFORD
prišla do Bratislavy s prvou vlnou utečencov po tom, čo bol jej rodný Charkov vystavený masívnemu ostreľovaniu a ruskej agresii. Zážitky a pocity z vojny a emigrácie pretavuje do eklektických setov, kombinuje ich s grime, techno, juke a breakbeat so zvukmi sirén a padajúcich bômb.

KANSIIK
Producent a DJ elektronickej hudby, ktorého definuje spájanie tanečnej energie s hlbokou atmosférou. Jeho skladby sa ocitli na svetovo známych kanáloch ako House Nation a Melody Records, ako aj v éteroch česko-slovenských rádií Európa 2 a Rádio FM. V roku 2021 vydal pod Warner Music svoj debutový album Afterglow, po ktorom nasledoval oficiálny remix na skladbu Nezměníš pre českého rapera Nik Tenda, ktorá nabrala obrovskú popularitu na miestnej klubovej scéne.

DJ GÄP
DJ GÄP poznáte. Stojí za Mäss, ale aj Välvät day parties na garážach, a v poslednom čase získava výraznú pozornosť aj v zahraničí. To potvrdil napríklad aj Bandcamp Daily, ktorý zaradil jeho EP Burning Brakes do The Best Club Music of 2022.

MUSIC BY FRALAA
Z pravidelnej instagramovej rubriky „piesenka dňa“ až do bratislavských klubov. Fralaa prináša Crème de la Crème výber tanečnej hudby, ktorý podľa jej slov rozhýbe aj dôchodcov. Žáner: tzv. „Kaytranadovky“. Playlist by fralaa: Spotify | Soundcloud

WHITHE
Slovenský producent, ktorého tvorba sa pohybuje od zvukomalebného ambientu až po drsný, cez klubový zvuk súčasného techna a future garage. Cestu k profesionálnej hudobnej produkcii mu v roku 2015 otvorila účasť v Red Bull Bass Music Academy v Prahe. Na konte má viacero releasov na medzinárodných labeloch a predskakoval už menám ako Kiasmos, Nina Kraviz či Thundercat.

NERAEV
DJka a producentka z Bratislavy, ktorá vo svojich setoch a produkcii spája pomalšie žánre techna, breakbeat a house. Momentálne pracuje na vlastnom EP, ktorého release je plánovaný v priebehu tohto roka.

ERIC C
Eric C je mladá krv scény. Cez lásku k hudbe a tancu sa dostal aj za DJ pult. Do svojich setov rád vkladá dynamiku a žánrové presahy, v ktorých balancuje na hranách UK soundu.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Atelier Objectora

S Atelierom Objectora sa nám spájajú najmä výrazne ženské prívesky a náramky, ktoré dýchajú atmosférou antiky. Autorské šperky a objekty z dreva a mosadze tvorí Mya Javorková od roku 2019. S výrobou a organizáciou jej čiastočne pomáha snúbenec Peter, inak však všetko okolo svojej značky zabezpečuje Mya osobne. Okrem vlastnej tvorby pravidelne organizuje aj rôzne workshopy a kurzy práce s drevom a mosadzou.

Čítať viac

mini in: IMI OLA

Svoj prvý náramok pre kamarátku k narodeninám vyrobila Lenka Valent v novembri 2021. Dnes sa môže pýšiť stovkami predaných náramkov a prsteňov, ktoré prezentuje pod značkou IMI OLA. Hoci je to už pri týchto množstvách náročné, všetky svoje výrobky stále navrhuje, vyrába, predáva aj propaguje sama. Ako tiež sama hovorí,  rada by to tak – možno trochu iracionálne – udržala aj do budúcnosti. 

Čítať viac

Buďte originálni! Vystúpte z festivalového davu a oblečte sa do lokálnej tvorby

V Urban Market zóne na Grape festivale sa už tento víkend predstaví takmer 60 značiek.

Čítať viac