Iba jeden?

Text:

Zorientovať sa v pestrej ponuke lokálnych produktov býva niekedy ťažké. Kto už je však povolanejší poradiť, ako tvorcovia sami? Predstaviteliek a predstaviteľov niekoľkých značiek sme sa teda spýtali:

 

„Ak by ste mali odporučiť iba jeden zo svojich produktov, ktorý by to bol a prečo?“

 
 

BAGBET | Betka
Obľúbených produktov mám viac, ale ak by som sa mala rozhodnúť iba pre jeden, určite by to bol upcyklovaný TRENCH COAT z najnovšej kolekcie. Vďaka minimalistickému strihu a príjemnému materiálu v zemitých odtieňoch je to skvele kombinovateľný kúsok minimalistického kapsuloveho šatníka.

BAGBET – Upcycling Studio je dizajnérske štúdio, ktoré sa zameriava na spracovanie textilného odpadu. Svojou tvorbou prináša do lineárneho sveta módneho priemyslu cirkularitu.⁠

cisarove | Linda & Adam
Z našej tvorby CISAROVE by sme radi dali do popredia bratislavskú grafiku Kamzík Special 2O21. Táto limitovaná grafika v náklade 50ks je jedinečná aj v celkovom prevedení. Od použitia papiera po komplexné balenie. Canvas, na kt. je tlačená, má štruktúru ako maliarske plátno, ale jedná sa o poddajný materiál, pripomínajúci štandardný poster. Kamzík sa predáva spolu s dreveným magnetickým rámom v natural farbe, takže si nemusíte už robiť starosti navyše s jeho rámovaním. Viete si ho jednoducho nainštalovať sami. Stačí si len vybrať miesto na zavesenie a môžete si užívať výhľad na túto bratislavskú ikonu každý deň.

Za projektom CISAROVE stoja manželia Adam a Linda, ktorí vytvárajú limitované grafiky obľúbených miest a dominánt. V grafickom spracovaní fragmentov mesta dostávajú hlavné slovo fundamentálne geometrické tvary ako štvorec, kruh či línia.

diobo | Baša
Jednoznačne naše “päťpanelky”, ktoré môžete kúpiť deckám a vynosíte ich aj vy!

Značka diobo ponúka supiš šiltky pre deti aj dospelákov, ľanové čepce, klobúky a ďalšie produkty nielen pre tých najmenších.

embiwood | Braňo
Jednoznačne naKEYsek. A prečo? Je malý svojimi rozmermi, avšak veľký svojimi skutkami. Jednoduché línie tohto praktického služobníka naKEYsek, ktorý sa stane patrónom vašich kľúčov, a bude vždy na očiach i poruke či už prichádzate alebo odchádzate. Minimalistický a premyslený design tohto sympatického pútača na kľúče naKEYsek je rovnako obohatený o prekrásnu a jedinečnú kresbu dubového dreva, ktoré svojím ručným opracovaním a prírodnou povrchovou úpravou nabije a povzbudí ukrytou silou prírody v sebe.

embiwood sú trvácne výrobky dizajnované a ručne vyrábané s láskou k majestátnemu dubovému drevu.

papelote | Hana
Sešit Klasika vychází z jednoduchého a srozumitelného designu školních sešitů. Papelote varianta je ale vyrobená v Česku a stránky jsou ze 100% recyklovaného papíru. Letos jsme vydali limitovanou edici Klasika limited 2022, která se díky zářivým barvám ihned stala bestsellerem v našem obchodě na Letné. Limitka má tři velikosti (A4, A5 a kapesní verzi) a tři typy lineatury: čisté listy, řádky a tečky.

Štýlové papiernictvo a kreatívne grafické štúdio. V papelote už viac ako dekádu veria, že kreativita začína na papieri a nepopísaný blok je len prvým krokom na ceste za lepším svetom.

PART
Waist bag. Blížila sa jar a hľadali sme tu správnu veľkosť na kabelku, ktorú budete chcieť nosiť každý deň. Farebnosť sme zvolili veľmi pestrú od klasickej čiernej, cez ružovú až po electric blue. Strih sme pripravili tak, aby sme čo najlepšie vedeli využiť useň a vznikal čo najmenší odpad. Na Urban Markete nájdete toho u nás omnoho viac.

PART prináša ľahko rozpoznateľný dizajn s dôrazom na kvalitu spracovania, zabalený v tej správnej dávke minimalizmu. V kolekciách PART nájdete kabelky, batohy, tašky, peňaženky a ďalšie pekné veci, ktoré od návrhu po finálny produkt vznikajú na Slovensku.

two cosmetics | Martina
Ak by som mala odporučiť jeden z mojich produktov, určite by to bola OVERNIGHT GEL MASK. Je to skvelá pleťová maska, plná vitamínov, ako B3, B5, C a E a taktiež prebiotík, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu kožnej mikroflóry. Maska je vhodná pre všetky typy pleti a je príjemnou bodkou za každou večernou rutinou. Ráno je pleť zregenerovaná a žiarivá. OVERNIGHT GEL MASK nevynechávam vo svojej večernej rutine a stala sa mojím produktom číslo 1.

Oku, nosu a najmä pokožke lahodiace prírodné kozmetické produkty, ako pleťové krémy, masky, séra, tuhé šampóny, kondicionéry a masky. Za značkou stojí chemička Martina a jej priateľ Marek.

Všetky značky a ich produkty nájdete na jarnom Urban Markete 20. až 22. mája v Pistoriho paláci v Bratislave.

Mohlo by vás zaujímať

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a ekologickú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac

mini in: SO.SLOW

Vôňa. Efemérny zmyslový vnem, ktorý nám v sekunde dokáže navodiť pocit domova či vyvolať spomienku z detských čias. Sviečky, vydymovadlá, vonné tyčinky a najnovšie aj izbové vône vyrába Kristína Mikulajová pod značkou SO.SLOW od roku 2020.

Čítať viac

Otvorené! Urban Market 2023 (Winter Edition) ❄️

Zimný Urban Market na Štúrovej 5 sa začal! Spolu so stovkou predajcov a sprievodným programom sa na vás tešíme až do nedele, 18:00.

Čítať viac