Kto hľadá poklad, nájde zimný Urban Market

Text:

Zimný Urban Market vás od 8. do 10. decembra zavedie do ďalšieho unikátneho priestoru. Spolu prebádame budovu na rohu ulíc Štúrova a Grösslingova, ktorá bola odjakživa sídlom bankových inštitúcií. Zlaté tehličky tento raz vystrieda stovka značiek a tvorcov, medzi ktorými určite nájdete aj svojich favoritov pod vianočný stromček. Sprievodný program pre malých a veľkých je samozrejmosťou!

PREDAJCOVIA & PROGRAM

Zimná edícia už tradične prinesie kurátorskú predajnú prehliadku lokálnej nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby. Selekciu predajcov si už teraz môžete pozrieť TU.

Samozrejmosťou je tiež denný sprievodný program pre deti aj dospelých, ktorý zverejníme čoskoro. V piatkový večer sa priamo na mieste bude konať vernisáž 5. ročníka KOLABO. V sobotu vás po skončení dennej časti zase pozývame na Urban Market Saturday Night do neďalekého Kácečka.

Príďte si k nám užiť pokojnú vianočnú atmosféru, nakúpiť darčeky pre blízkych (alebo pre seba!) a podporiť tak lokálnu tvorbu. ♥

O MIESTE KONANIA: HISTORICKÁ BUDOVA BANKY

Aj tentokrát spolu objavíme nové miesto – zimný Urban Market sa bude konať v budove banky na rohu Štúrovej a Grösslingovej ulice v Bratislave.

Jedna z najpríťažlivejších budov hlavného mesta bola postavená v roku 1923 v nadčasovom klasicistickom štýle podľa návrhu architekta Alexandra Skuteckého, syna významného maliara Dominika Skuteckého.

Jej funkcia sa za celé storočie nezmenila. V priebehu času tu sídlilo niekoľko bánk a aj napriek viacerým majiteľom a úpravám si zachovala množstvo pôvodných prvkov a atmosféru starého sveta Prvej republiky. V roku 1980 bol objekt zaradený medzi národné kultúrne pamiatky.

V súčasnosti je budova uzavretá verejnosti, no počas zimnej edície budete mať jedinečnú príležitosť do tohto pokladu mestskej architektúry nahliadnuť. Nenechajte si to ujsť! Pripravené sú aj dve komentované prehliadky interiéru budovy aj jej okolia. POZOR! Kapacita jednotlivých prehliadok je limitovaná (15), preto odporúčame zakúpiť si vstupenku vopred v PREDPREDAJI:   bit.ly/WallStreetStarejBratislavy_Predpredaj

TÉMA EDÍCIE: POKLAD
Poklad v sebe spája tajomstvo, dobrodružstvo a vzrušenie, túžbu hľadať a objaviť to, čo má hodnotu.

Čo je pre nás v Urban Markete najväčším pokladom?
Lokálna tvorba a ľudia, ktorí tvoria a sú nám ostatným inšpiráciou.
Talent a práca, ukrytá za každým výrobkom a dizajnom.
Návštevníci, ktorí majú chuť objavovať a podporovať práve to jedinečné a originálne.
Čo je tým najväčším pokladom pre vás?

Viac informácií o predajcoch, programe aj špeciálnych prehliadkach, budeme priebežne zverejňovať v najbližších dňoch a týždňoch na našom webe a sociálnych sieťach. Sledujte nás aj na Facebooku či Instagrame.

URBAN MARKET 2023 (WINTER EDITION) @BUDOVA BANKY, ŠTÚROVA 5

Dátum konania:
08. 12. – 10. 12. 2023

Miesto konania:
Budova banky, Štúrova 5, Bratislava – Staré mesto
Upozorňujeme, že budova banky NIE JE bezbariérová.

OTVÁRACIE HODINY
08. 12. | PIATOK | 16:00 – 20:00
09. 12. | SOBOTA | 10:00 – 20:00
10. 12. | NEDEĽA | 10:00 – 18:00

VSTUPNÉ
Vstupenky je možné zakúpiť si vopred v predpredaji:
permanentka: 10€
denné vstupné (nezáleží na dni): 4€
rodinné vstupné: 15€ (2 dospelí a 2 deti do 15 rokov alebo 1 dospelý a 3 deti do 15 rokov)

alebo na mieste:
piatok: 4€
sobota: 5€
nedeľa: 4€
rodinné vstupné: 15€ (2 dospelí a 2 deti do 15 rokov alebo 1 dospelý a 3 deti do 15 rokov)
Deti do 6 rokov, seniori a ZŤP majú vstup zadarmo.

PARTNERI
Organizuje: Čerstvé Ovocie
Hlavný partner podujatia: ČSOB
Partneri: Hlavné mesto Bratislava, Bratislava – Staré Mesto, Inviton
Mediálni partneri: BigMedia, Rádio_FM

Mohlo by vás zaujímať

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a ekologickú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac

mini in: SO.SLOW

Vôňa. Efemérny zmyslový vnem, ktorý nám v sekunde dokáže navodiť pocit domova či vyvolať spomienku z detských čias. Sviečky, vydymovadlá, vonné tyčinky a najnovšie aj izbové vône vyrába Kristína Mikulajová pod značkou SO.SLOW od roku 2020.

Čítať viac

Otvorené! Urban Market 2023 (Winter Edition) ❄️

Zimný Urban Market na Štúrovej 5 sa začal! Spolu so stovkou predajcov a sprievodným programom sa na vás tešíme až do nedele, 18:00.

Čítať viac