mini in: IMI OLA

Text:

Svoj prvý náramok pre kamarátku k narodeninám vyrobila Lenka Valent v novembri 2021. Dnes sa môže pýšiť stovkami predaných náramkov a prsteňov, ktoré prezentuje pod značkou IMI OLA. Hoci je to už pri týchto množstvách náročné, všetky svoje výrobky stále navrhuje, vyrába, predáva aj propaguje sama. Ako tiež sama hovorí,  rada by to tak – možno trochu iracionálne – udržala aj do budúcnosti. 

Čo ťa na tvojej práci, respektíve tvorbe najviac baví? 

V princípe všetky jej aspekty. Pri výbere materiálu mi začnú hneď nabiehať návrhy a na mieste sa ledva viem udržať. Pri výrobe vyslovene relaxujem, osobný predaj milujem, ako aj celú komunitu okolo autorskej tvorby.

Na ktorý svoj produkt alebo dielo si najviac hrdá?

Myslím, že sa mi tento rok naozaj podarila letná kolekcia prsteňov s perličkami.

Kto sú tvoji zákazníci/čky? 

Myslela som si, že to budú len ženy ako ja. Ukázalo sa, že všetky asi máme tak trošku niečo spoločné, lebo to spektrum osobností je naozaj široké. Rada navrhujem aj pre konkrétnych ľudí, rada odhadujem a odhaľujem ich tajné túžby. 

Na čo sa aktuálne tešíš? 

Trošku na jeseň, je to moje najobľúbenejšie obdobie, ale nechcem predbiehať čas. Teraz a tu je veľmi dobre.

Obľúbený materiál alebo technika? 

Riečne perly.

V čom vidíš budúcnosť? 

Ja som vyštudovaný filozof, skúsim teda radšej jednou vetou. 🙂 V spoločnosti vidím budúcnosť v kultivovaných medziľudských vzťahoch, vo svojej tvorbe rovnako.

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení? 

Z publikovateľných mám na stolíku opäť A LITERATE PASSION letters of Anais Nin & Henry Miller.

Ako si užívaš leto? 

Strávila som necelý mesiac na Madeire a teraz sa učím žiť bez oceánu, ale teším sa na slovenskú prírodu, koncerty a festivaly. 🙂

Ďalšie články nájdeš tu:

Šperkom sa venujeme počas celého leta. Viete ako sa o ne správne starať? Prečítajte si článok na našom webe.

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Fey Nomen

V časoch pandémie začala Lenka Križková doma v kuchyni miešať krémy, peelingy a vyrábať sviečky. Neskôr aj s priateľom Petrom začali objavovať svet vôní a tam vznikla aj ich značka Fey Nomen. Dnes majú v portfóliu ručne vyrábanú telovú kozmetiku, roll-on parfémy a sviečky z kokosového vosku. Všetky produkty spájajú vône, ktoré si dali navrhnúť na mieru v svetovom centre parfumérstva – meste Grasse vo Francúzsku. Keďže ide o malú lokálnu značku, Lenka sa s pomocou Petra stará o všetko – od prvotných nápadov na vône a produkty až po finálne balenie a expedíciu objednávok, copywriting aj marketing.

Čítať viac

mini in: Nada

Mäkkučké. Huňaté. Nápadité. S pletenými kabelkami Nada sa v dave nestratíte. Ak máte rady výrazné doplnky, túto značku by ste určite mali skontrolovať. Nina Majerov vyrába svoje produkty ručne v spolupráci s mamou Dadou, ktorá ju všetko naučila. Značku Nada Nina spustila v maturitnom ročníku – popri učeniu sa na skúšky plietla, pripravovala grafiku, texty a ďalšie nutnosti, aby mohla svetu predstaviť svoje produkty. Okrem kabeliek má už dnes v portfóliu aj vankúše a plánuje aj ďalšie novinky. Okrem maminy Nine so značkou pomáha aj kamarát Alex, ktorý všetky produkty krásne nafotil a na markety chodí vypomáhať kamarátka Martina. 

Čítať viac

mini in: Biela Laba

Možno aj vás na Urban Markete zaujali šálky a ďalšie keramické výrobky s milými kresbami. Pod značkou Biela Laba ich tvorí Katka Jakubčinová a v jej portfóliu nájdeme úžitkovú kameninu a keramické brošne. Tvorbe sa venuje od roku 2014, značku Biela Laba rozvíja od 2019.

Čítať viac