mini in: IMI OLA

Text:

Svoj prvý náramok pre kamarátku k narodeninám vyrobila Lenka Valent v novembri 2021. Dnes sa môže pýšiť stovkami predaných náramkov a prsteňov, ktoré prezentuje pod značkou IMI OLA. Hoci je to už pri týchto množstvách náročné, všetky svoje výrobky stále navrhuje, vyrába, predáva aj propaguje sama. Ako tiež sama hovorí,  rada by to tak – možno trochu iracionálne – udržala aj do budúcnosti. 

Čo ťa na tvojej práci, respektíve tvorbe najviac baví? 

V princípe všetky jej aspekty. Pri výbere materiálu mi začnú hneď nabiehať návrhy a na mieste sa ledva viem udržať. Pri výrobe vyslovene relaxujem, osobný predaj milujem, ako aj celú komunitu okolo autorskej tvorby.

Na ktorý svoj produkt alebo dielo si najviac hrdá?

Myslím, že sa mi tento rok naozaj podarila letná kolekcia prsteňov s perličkami.

Kto sú tvoji zákazníci/čky? 

Myslela som si, že to budú len ženy ako ja. Ukázalo sa, že všetky asi máme tak trošku niečo spoločné, lebo to spektrum osobností je naozaj široké. Rada navrhujem aj pre konkrétnych ľudí, rada odhadujem a odhaľujem ich tajné túžby. 

Na čo sa aktuálne tešíš? 

Trošku na jeseň, je to moje najobľúbenejšie obdobie, ale nechcem predbiehať čas. Teraz a tu je veľmi dobre.

Obľúbený materiál alebo technika? 

Riečne perly.

V čom vidíš budúcnosť? 

Ja som vyštudovaný filozof, skúsim teda radšej jednou vetou. 🙂 V spoločnosti vidím budúcnosť v kultivovaných medziľudských vzťahoch, vo svojej tvorbe rovnako.

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení? 

Z publikovateľných mám na stolíku opäť A LITERATE PASSION letters of Anais Nin & Henry Miller.

Ako si užívaš leto? 

Strávila som necelý mesiac na Madeire a teraz sa učím žiť bez oceánu, ale teším sa na slovenskú prírodu, koncerty a festivaly. 🙂

Ďalšie články nájdeš tu:

Šperkom sa venujeme počas celého leta. Viete ako sa o ne správne starať? Prečítajte si článok na našom webe.

Mohlo by vás zaujímať

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

mini in: YOGINESS

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čítať viac

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o funkčných recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a udržateľnú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac