Otvorte s nami letnú sezónu v Baske Ville

Text:

Pred dvoma už avizovanými letnými edíciami – na bratislavskej pláži Tyršák a na festivale Grape v Trenčíne, sa Urban Market ešte vyberie na cesty! V sobotu 2. 7. budeme súčasťou otvorenia letnej sezóny v penzióne Baske Villa v Trenčianskych Tepliciach.

V krásnom prostredí záhrady tejto legendárnej vily nájdete počas celého dňa dizajnovú zónu, v ktorej sa predstaví takmer 20 lokálnych značiek. Príďte si nakúpiť jedinečnú tvorbu priamo od autorov a autoriek – bude z čoho vyberať!

Stretnúť a podporiť môžete tvorcov z ABRAKA s farebnou módou pre aktívny životný štýl, dizajnérske štúdio BAGBET s originálnymi kúskami z textilného odpadu, 100% ľanový a minimalistický GUST., MACCU s klasickými a nadčasovými strihmi, RH+ s pohodlným oblečením z certifikovaných materiálov a TAKITAK, ktorí oblečú malých aj veľkých.

Ozdobiť sa môžete autorskými šperkami od BARBORY OPÁTOVEJ alebo minimalistickými kúskami od U JEWERLY BRAND. Dámy určite zaujme aj slovenská prírodná dekoratívna kozmetika FRAELA či MOONLOU s turbanmi, čelenkami, klobúkmi a inými vlasovými doplnkami.

SII BRAND prinesie originálny výber okuliarov so zaujímavým dizajnom od značiek IZIPIZI a FLAMINGO. Naši najmenší (ale aj tí veľkí) sa môžu potetovať dočasným veselými tetovačkami od KRESKY.

Neustále pracujúce mysle a láskavé duše potešia zápisníky LITTLE SPARK. Váš domov či kanceláriu si môžete skrášliť jedinečnými grafikami od CISAROVE alebo rozvoňať ekologickými, ručne robenými sviečkami od SO.SLOW. Iné interiérové doplnky, ale aj tašky či batohy z prateľného papiera, nájdete u predajcov UASHMAMA.

Program pre celú rodinu aj záhradná grilovačka
Okrem našej dizajnovej zóny sa môžete tešiť na celodenný program pre deti aj dospelých – najmenších pozývame na čítačku rozprávok o Osmijankovi či na predstavenie Dobrý deň, pán Vlk! v podaní divadla Trieska. Dospelých zas čaká vedomostný kvíz s Ludwigom Baginom.

O vaše hladné žalúdky sa postará šéfkuchár Baske Villy, Martin Záhumenský, s ktorým si užijeme pravú záhradnú grilovačku.

Lokálny dizajn a umenie nielen v dizajnovej zóne
Počas prvej júlovej soboty určite zablúďte aj do krásnych priestorov penziónu Baske Villy – objavíte tam kopec slovenského umenia a dizajnu! Pôvodne jedna z víl grófa Olivera Selderna z roku 1910 ožila po dlhej dobe len minulý rok v júni. Odvtedy sa stala obľúbeným útočiskom pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť uprostred nádhernej prírody v kúpeľnej atmosfére Trenčianskych Teplíc, navyše obkolesení umením a lokálnym dizajnom. V priestoroch Baske Villy totiž môžete obdivovať diela a tvorbu slovenských umelkýň a umelcov – zaujímavosťou je, že dizajn, umenie, kozmetiku a v podstate čokoľvek, čo sa vám vo vile zapáči, si môžete zakúpiť v ich concept store.

Otvorenie letnej sezóny v Baske Ville v Trenčianskych Tepliciach sa uskutoční 2. 7. od 10:00 do 21:00. Zastavte sa a užite si s nami príjemný letný deň!

Baske Villa, 17. novembra 305/23, 914 51 Trenčianske Teplice

Zoznam predajcov:
ABRAKA
ARIES
BAGBET
BARBORA OPÁTOVÁ
CISAROVE
FRAELA
GUST.
KRESKY
LITTLE SPARK
MACCU
MOONLOU
RH+
SII BRAND
SO.SLOW
TAKITAK
U JEWERLY BRAND
UASHMAMA

Mohlo by vás zaujímať

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

mini in: YOGINESS

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čítať viac

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o funkčných recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a udržateľnú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac