Pripravení na vianočné nákupy?

Text:

Urban Market vo svojej špeciálnej zimnej edícii zavíta už v decembri do bratislavskej Starej tržnice.

Nákupy darčekov tento rok vybavíte pod jednou strechou. Spoločne s organizátormi Starou tržnicou a BRaK festivalom vás pozývame na nákupy na špeciálny vianočný market Salónka – salón lokálneho umenia, dizajnu, kníh a dobrôt.

V bratislavskej Starej tržnici vo vybraných dňoch od 7. decembra do 21. decembra pre vás vytvoríme miesto, kde nakúpite originálne vianočné darčeky, nákupy vybavíte bez zhonu a stresu, navyše sa zabavíte s celou rodinou a blízkymi, a nasajete tú správnu vianočnú atmosféru.

Počas dvoch týždňov sa v priestore vystrieda vyše 250 lokálnych predajcov. Svojím nákupom tak potešíte nielen svojich blízkych, ale podporíte aj domáce značky, slovenských dizajnérov a dizajnérky či malú lokálnu produkciu: 

  • Urban Market už tradične ponúkne predajnú prehliadku nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku
  • BRaK prinesie krásne knihy od domácich, malých aj väčších vydavateľstiev
  • u predajcov Starej tržnice zoženiete remeselné potraviny a lokálne dobroty nielen na spestrenie vianočného stola, či jedlé darčeky

TIP! Predajci sa budú počas trvania Salónky meniť. Aby ste nezmeškali vašu obľúbenú značku, odporúčame sledovať aktuálne zoznamy predajcov u jednotlivých organizátorov. Viac informácii o tých našich nájdete TU.

Nielen nákupy, ale aj kopec programu a detský kútik
Salónka nebude len o nákupoch – počas dvoch týždňov sa môžete tešiť na kopec sprievodného programu pre malých aj veľkých. Plánujeme koncerty, workshopy, čítačky, kvízy, diskusie, divadlá, kreatívne dielne či program pre deti.

A bude aj detský kútik! My sa postaráme o vašich najmenších a vy si medzitým bezstarostne vybavíte vianočné nákupy. 

Tržnica plná umenia a dizajnu
V rámci tohtoročnej Salónky budete mať možnosť spoznať aj čerstvý – a nielen lokálny – dizajn. Spojili sme sily s organizátormi maďarského festivalu Wamp, poľským Łódź Art Center a českým Zlín Design Week, a spoločne pripravujeme showroomy, kde sa bude prezentovať to najlepšie zo súčasnej tvorby v ich regióne.

Okrem toho v priestore nájdete aj predajnú výstavu ilustrácií od slovenských ilustrátorov, ktorú zastrešuje ASIL – Asociácia ilustrátorov, a výstavu projektov finalistov 4. ročníka súťaže autorského dizajnu KOLABO 2022, ktorú organizuje naše Čerstvé Ovocie.

Plaťte bezkontaktne a pomáhajte
Na Salónke budete môcť platiť aj bezkontaktne kartou, mobilom či hodinkami, a to vďaka hlavnému partnerovi podujatia Slovenskej sporiteľni

Tá prináša na Salónku inovatívnu službu GoodPay, vďaka ktorej budú vaše bezkontaktné platby pomáhať, a to konkrétne ľuďom bez domova. Za každú zrealizovanú bezkontaktnú platbu venuje Slovenská sporiteľňa 10 centov integračnému centru OZ STOPA Slovensko, ktoré Nadácia Slovenskej sporiteľne znásobí až do výšky 5 000 €.

Vianočná edícia Urban Marketu na Salónke začína už v stredu 7. decembra. Zastavte sa, nalaďte sa s nami na tú správnu vianočnú atmosféru a podporte lokálnu autorskú tvorbu. Tešíme sa na vás! 

Najaktuálnejšie info nájdete vždy v evente na Facebooku alebo na našom Instagrame.

MIESTO KONANIA:
Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava

DÁTUM KONANIA:
od 7. decembra do 21. decembra 2022;
každý deň OKREM SOBÔT

7. – 9.12. (streda | štvrtok | piatok)
11. – 13.12. (nedeľa | pondelok | utorok)
14. – 16.12. (streda | štvrtok | piatok)
18. – 21.12. (nedeľa | pondelok | utorok | streda)

OTVÁRACIE HODINY:
PO – PIA: 14:00 – 20:00
SO: zatvorené (v tržnici sa koná potravinový trh)
NE: 10:00 – 18:00

VSTUPNÉ :
2€ / turnus (zakúpená vstupenka platí LEN na dni daného turnusu – napr. vstupenka zakúpená v I. turnuse platí na dni od 7. 12. do 9. 12.)

Návštevníci do 18 rokov a seniori / zadarmo

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Päť edícií na Námestí slobody

Urban Market sa po prvýkrát od roku 2019 vracia na Fakultu architektúry a dizajnu STU a Námestie slobody. Počas piatich edícií sme tu zažili nejednu pamätihodnú chvíľu. Ešte než sa o tri týždne pustíme do vytvárania nových spomienok, poďme si zopár z nich zrekapitulovať!

Čítať viac

mini in: difrens

Jakub Krkoška založil značku merino oblečenia difrens spolu so svojou partnerkou Luciou. E-shop im funguje od prelomu rokov 2022/2023, ide teda o naozaj mladú značku, v ktorej sa o všetko starajú sami – od prevádzky e-shopu, výberu dodávateľov, cez návrhy strihov, dizajny až po marketing, komunikáciu so zákazníkmi či logistiku. Už čoskoro sa po prvýkrát predstavia aj na Urban Markete!

Čítať viac

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac