Pripravení na vianočné nákupy?

Text:

Urban Market vo svojej špeciálnej zimnej edícii zavíta už v decembri do bratislavskej Starej tržnice.

Nákupy darčekov tento rok vybavíte pod jednou strechou. Spoločne s organizátormi Starou tržnicou a BRaK festivalom vás pozývame na nákupy na špeciálny vianočný market Salónka – salón lokálneho umenia, dizajnu, kníh a dobrôt.

V bratislavskej Starej tržnici vo vybraných dňoch od 7. decembra do 21. decembra pre vás vytvoríme miesto, kde nakúpite originálne vianočné darčeky, nákupy vybavíte bez zhonu a stresu, navyše sa zabavíte s celou rodinou a blízkymi, a nasajete tú správnu vianočnú atmosféru.

Počas dvoch týždňov sa v priestore vystrieda vyše 250 lokálnych predajcov. Svojím nákupom tak potešíte nielen svojich blízkych, ale podporíte aj domáce značky, slovenských dizajnérov a dizajnérky či malú lokálnu produkciu: 

  • Urban Market už tradične ponúkne predajnú prehliadku nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku
  • BRaK prinesie krásne knihy od domácich, malých aj väčších vydavateľstiev
  • u predajcov Starej tržnice zoženiete remeselné potraviny a lokálne dobroty nielen na spestrenie vianočného stola, či jedlé darčeky

TIP! Predajci sa budú počas trvania Salónky meniť. Aby ste nezmeškali vašu obľúbenú značku, odporúčame sledovať aktuálne zoznamy predajcov u jednotlivých organizátorov. Viac informácii o tých našich nájdete TU.

Nielen nákupy, ale aj kopec programu a detský kútik
Salónka nebude len o nákupoch – počas dvoch týždňov sa môžete tešiť na kopec sprievodného programu pre malých aj veľkých. Plánujeme koncerty, workshopy, čítačky, kvízy, diskusie, divadlá, kreatívne dielne či program pre deti.

A bude aj detský kútik! My sa postaráme o vašich najmenších a vy si medzitým bezstarostne vybavíte vianočné nákupy. 

Tržnica plná umenia a dizajnu
V rámci tohtoročnej Salónky budete mať možnosť spoznať aj čerstvý – a nielen lokálny – dizajn. Spojili sme sily s organizátormi maďarského festivalu Wamp, poľským Łódź Art Center a českým Zlín Design Week, a spoločne pripravujeme showroomy, kde sa bude prezentovať to najlepšie zo súčasnej tvorby v ich regióne.

Okrem toho v priestore nájdete aj predajnú výstavu ilustrácií od slovenských ilustrátorov, ktorú zastrešuje ASIL – Asociácia ilustrátorov, a výstavu projektov finalistov 4. ročníka súťaže autorského dizajnu KOLABO 2022, ktorú organizuje naše Čerstvé Ovocie.

Plaťte bezkontaktne a pomáhajte
Na Salónke budete môcť platiť aj bezkontaktne kartou, mobilom či hodinkami, a to vďaka hlavnému partnerovi podujatia Slovenskej sporiteľni

Tá prináša na Salónku inovatívnu službu GoodPay, vďaka ktorej budú vaše bezkontaktné platby pomáhať, a to konkrétne ľuďom bez domova. Za každú zrealizovanú bezkontaktnú platbu venuje Slovenská sporiteľňa 10 centov integračnému centru OZ STOPA Slovensko, ktoré Nadácia Slovenskej sporiteľne znásobí až do výšky 5 000 €.

Vianočná edícia Urban Marketu na Salónke začína už v stredu 7. decembra. Zastavte sa, nalaďte sa s nami na tú správnu vianočnú atmosféru a podporte lokálnu autorskú tvorbu. Tešíme sa na vás! 

Najaktuálnejšie info nájdete vždy v evente na Facebooku alebo na našom Instagrame.

MIESTO KONANIA:
Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava

DÁTUM KONANIA:
od 7. decembra do 21. decembra 2022;
každý deň OKREM SOBÔT

7. – 9.12. (streda | štvrtok | piatok)
11. – 13.12. (nedeľa | pondelok | utorok)
14. – 16.12. (streda | štvrtok | piatok)
18. – 21.12. (nedeľa | pondelok | utorok | streda)

OTVÁRACIE HODINY:
PO – PIA: 14:00 – 20:00
SO: zatvorené (v tržnici sa koná potravinový trh)
NE: 10:00 – 18:00

VSTUPNÉ :
2€ / turnus (zakúpená vstupenka platí LEN na dni daného turnusu – napr. vstupenka zakúpená v I. turnuse platí na dni od 7. 12. do 9. 12.)

Návštevníci do 18 rokov a seniori / zadarmo

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Nápadité alebo tradičné? Vyberte si svoje vianočné ozdoby!

V niektorých rodinách sa vianočné ozdoby dedia po generácie. Ak však nemáte to šťastie, môžete si vytvoriť vlastnú nadčasovú kolekciu. Nemusíte si pritom všetko zadovážiť naraz, ale každý rok svoju zbierku obohatiť o niečo nové a hodnotné. Pestrú ponuku nápaditých aj tradičných ozdôb nájdete u lokálnych značiek a výrobcov.

Čítať viac

Pre všetkých tulákov a kočovníkov, ale aj na život „po“

V dizajnovej zóne Urban Market na Grape Festivale objavíte originálnu tvorbu od 50 lokálnych značiek.

Čítať viac

Festival Grape sa vracia a Urban Market pri tom nebude chýbať

Festivalová sezóna je späť! Čaká nás víkend plný dobrej hudby, umenia a lokálneho dizajnu.

Čítať viac