Pripravení na vianočné nákupy?

Text:

Urban Market vo svojej špeciálnej zimnej edícii zavíta už v decembri do bratislavskej Starej tržnice.

Nákupy darčekov tento rok vybavíte pod jednou strechou. Spoločne s organizátormi Starou tržnicou a BRaK festivalom vás pozývame na nákupy na špeciálny vianočný market Salónka – salón lokálneho umenia, dizajnu, kníh a dobrôt.

V bratislavskej Starej tržnici vo vybraných dňoch od 7. decembra do 21. decembra pre vás vytvoríme miesto, kde nakúpite originálne vianočné darčeky, nákupy vybavíte bez zhonu a stresu, navyše sa zabavíte s celou rodinou a blízkymi, a nasajete tú správnu vianočnú atmosféru.

Počas dvoch týždňov sa v priestore vystrieda vyše 250 lokálnych predajcov. Svojím nákupom tak potešíte nielen svojich blízkych, ale podporíte aj domáce značky, slovenských dizajnérov a dizajnérky či malú lokálnu produkciu: 

  • Urban Market už tradične ponúkne predajnú prehliadku nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku
  • BRaK prinesie krásne knihy od domácich, malých aj väčších vydavateľstiev
  • u predajcov Starej tržnice zoženiete remeselné potraviny a lokálne dobroty nielen na spestrenie vianočného stola, či jedlé darčeky

TIP! Predajci sa budú počas trvania Salónky meniť. Aby ste nezmeškali vašu obľúbenú značku, odporúčame sledovať aktuálne zoznamy predajcov u jednotlivých organizátorov. Viac informácii o tých našich nájdete TU.

Nielen nákupy, ale aj kopec programu a detský kútik
Salónka nebude len o nákupoch – počas dvoch týždňov sa môžete tešiť na kopec sprievodného programu pre malých aj veľkých. Plánujeme koncerty, workshopy, čítačky, kvízy, diskusie, divadlá, kreatívne dielne či program pre deti.

A bude aj detský kútik! My sa postaráme o vašich najmenších a vy si medzitým bezstarostne vybavíte vianočné nákupy. 

Tržnica plná umenia a dizajnu
V rámci tohtoročnej Salónky budete mať možnosť spoznať aj čerstvý – a nielen lokálny – dizajn. Spojili sme sily s organizátormi maďarského festivalu Wamp, poľským Łódź Art Center a českým Zlín Design Week, a spoločne pripravujeme showroomy, kde sa bude prezentovať to najlepšie zo súčasnej tvorby v ich regióne.

Okrem toho v priestore nájdete aj predajnú výstavu ilustrácií od slovenských ilustrátorov, ktorú zastrešuje ASIL – Asociácia ilustrátorov, a výstavu projektov finalistov 4. ročníka súťaže autorského dizajnu KOLABO 2022, ktorú organizuje naše Čerstvé Ovocie.

Plaťte bezkontaktne a pomáhajte
Na Salónke budete môcť platiť aj bezkontaktne kartou, mobilom či hodinkami, a to vďaka hlavnému partnerovi podujatia Slovenskej sporiteľni

Tá prináša na Salónku inovatívnu službu GoodPay, vďaka ktorej budú vaše bezkontaktné platby pomáhať, a to konkrétne ľuďom bez domova. Za každú zrealizovanú bezkontaktnú platbu venuje Slovenská sporiteľňa 10 centov integračnému centru OZ STOPA Slovensko, ktoré Nadácia Slovenskej sporiteľne znásobí až do výšky 5 000 €.

Vianočná edícia Urban Marketu na Salónke začína už v stredu 7. decembra. Zastavte sa, nalaďte sa s nami na tú správnu vianočnú atmosféru a podporte lokálnu autorskú tvorbu. Tešíme sa na vás! 

Najaktuálnejšie info nájdete vždy v evente na Facebooku alebo na našom Instagrame.

MIESTO KONANIA:
Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava

DÁTUM KONANIA:
od 7. decembra do 21. decembra 2022;
každý deň OKREM SOBÔT

7. – 9.12. (streda | štvrtok | piatok)
11. – 13.12. (nedeľa | pondelok | utorok)
14. – 16.12. (streda | štvrtok | piatok)
18. – 21.12. (nedeľa | pondelok | utorok | streda)

OTVÁRACIE HODINY:
PO – PIA: 14:00 – 20:00
SO: zatvorené (v tržnici sa koná potravinový trh)
NE: 10:00 – 18:00

VSTUPNÉ :
2€ / turnus (zakúpená vstupenka platí LEN na dni daného turnusu – napr. vstupenka zakúpená v I. turnuse platí na dni od 7. 12. do 9. 12.)

Návštevníci do 18 rokov a seniori / zadarmo

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Pre všetkých tulákov a kočovníkov, ale aj na život „po“

V dizajnovej zóne Urban Market na Grape Festivale objavíte originálnu tvorbu od 50 lokálnych značiek.

Čítať viac

Festival Grape sa vracia a Urban Market pri tom nebude chýbať

Festivalová sezóna je späť! Čaká nás víkend plný dobrej hudby, umenia a lokálneho dizajnu.

Čítať viac

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn!

Letný Urban Market prinesie na bratislavskú pláž Tyršák vyše 70 predajcov lokálneho dizajnu a sprievodný program pre celú rodinu.

Čítať viac