Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn!

Text:

Letný Urban Market prinesie na bratislavskú pláž Tyršák vyše 70 predajcov lokálneho dizajnu a sprievodný program pre celú rodinu

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa Urban Market vracia už tento víkend, od soboty 23. 7. do nedele 24. 7., na obľúbenú bratislavskú mestskú pláž Tyršák. Letné vydanie sa opäť uskutoční v spolupráci s jeho budúcim susedom – nábrežnou mestskou štvrťou Nové Lido.

Počas dvoch dní môžu návštevníci v plážovej dizajnovej zóne stretnúť a podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika, radosti pre najmenších či domácich miláčikov.

V dizajnovej zóne sa okrem nákupov môžu návštevníci tešiť aj na pestrý program pre celú rodinu, ktorý vznikol spolupráci s partnermi Kalab, literarnyklub.sk a vydavateľstvom BRaK.

Pre najmenších sú prichystané predstavenia Prešporské rozprávky v podaní Divadla Šibe a Vlk na Mesiaci v podaní Divadla Houže, tvorivý knižný klub s knihou Vojna, ktorá zmenila Rondo či čítačky kníh Dunaj – Magická rieka s Michalom Hvoreckým a Bubáci s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou. O poriadnu punkovú nálož pre deti (ale aj rodičov) sa v sobotu postará kapela Toddler Punk.

Dospelí sa môžu zapojiť do diskusií o správnej recyklácii, komunitných záhradách, o trende pestovania domácej „urban jungle” či o tom, ako u dieťaťa odhaliť talent na architektúru. Svoju tvorbu predstavia finalistky a finalisti 11. ročníka medzinárodnej literárnej súťaže Básne SK/CZ 2021 či Anna Óváry a Martin Polák, ktorý len minulý rok ohlásili comeback s hudobným projektom Buy Her Sugar. O hudobný program sa postarajú aj priamo návštevníci v rámci hudobno-zážitkového workshopu s Bolf Kalimbas, s ktorými ovládnu hru na africkú kalimbu.

Príďte podporiť lokálnu tvorbu a užite si s nami letný, priam tropický, víkend na bratislavskej mestskej pláži Tyršák. 

Urban Market 2022 (Summer Edition) by Nové Lido @Tyršák

Dátum konania: 23. 7. – 24. 7. 2022
Miesto konania: Tyršák – mestská pláž, Tyršovo nábrežie, Bratislava
Otváracie hodiny:
sobota | 23. 7. | 11:00 – 21:00
nedeľa | 24. 7. | 10:00 – 18:00

Vstup zdarma.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Päť edícií na Námestí slobody

Urban Market sa po prvýkrát od roku 2019 vracia na Fakultu architektúry a dizajnu STU a Námestie slobody. Počas piatich edícií sme tu zažili nejednu pamätihodnú chvíľu. Ešte než sa o tri týždne pustíme do vytvárania nových spomienok, poďme si zopár z nich zrekapitulovať!

Čítať viac

mini in: difrens

Jakub Krkoška založil značku merino oblečenia difrens spolu so svojou partnerkou Luciou. E-shop im funguje od prelomu rokov 2022/2023, ide teda o naozaj mladú značku, v ktorej sa o všetko starajú sami – od prevádzky e-shopu, výberu dodávateľov, cez návrhy strihov, dizajny až po marketing, komunikáciu so zákazníkmi či logistiku. Už čoskoro sa po prvýkrát predstavia aj na Urban Markete!

Čítať viac

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac