Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn!

Text:

Letný Urban Market prinesie na bratislavskú pláž Tyršák vyše 70 predajcov lokálneho dizajnu a sprievodný program pre celú rodinu

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa Urban Market vracia už tento víkend, od soboty 23. 7. do nedele 24. 7., na obľúbenú bratislavskú mestskú pláž Tyršák. Letné vydanie sa opäť uskutoční v spolupráci s jeho budúcim susedom – nábrežnou mestskou štvrťou Nové Lido.

Počas dvoch dní môžu návštevníci v plážovej dizajnovej zóne stretnúť a podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika, radosti pre najmenších či domácich miláčikov.

V dizajnovej zóne sa okrem nákupov môžu návštevníci tešiť aj na pestrý program pre celú rodinu, ktorý vznikol spolupráci s partnermi Kalab, literarnyklub.sk a vydavateľstvom BRaK.

Pre najmenších sú prichystané predstavenia Prešporské rozprávky v podaní Divadla Šibe a Vlk na Mesiaci v podaní Divadla Houže, tvorivý knižný klub s knihou Vojna, ktorá zmenila Rondo či čítačky kníh Dunaj – Magická rieka s Michalom Hvoreckým a Bubáci s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou. O poriadnu punkovú nálož pre deti (ale aj rodičov) sa v sobotu postará kapela Toddler Punk.

Dospelí sa môžu zapojiť do diskusií o správnej recyklácii, komunitných záhradách, o trende pestovania domácej „urban jungle” či o tom, ako u dieťaťa odhaliť talent na architektúru. Svoju tvorbu predstavia finalistky a finalisti 11. ročníka medzinárodnej literárnej súťaže Básne SK/CZ 2021 či Anna Óváry a Martin Polák, ktorý len minulý rok ohlásili comeback s hudobným projektom Buy Her Sugar. O hudobný program sa postarajú aj priamo návštevníci v rámci hudobno-zážitkového workshopu s Bolf Kalimbas, s ktorými ovládnu hru na africkú kalimbu.

Príďte podporiť lokálnu tvorbu a užite si s nami letný, priam tropický, víkend na bratislavskej mestskej pláži Tyršák. 

Urban Market 2022 (Summer Edition) by Nové Lido @Tyršák

Dátum konania: 23. 7. – 24. 7. 2022
Miesto konania: Tyršák – mestská pláž, Tyršovo nábrežie, Bratislava
Otváracie hodiny:
sobota | 23. 7. | 11:00 – 21:00
nedeľa | 24. 7. | 10:00 – 18:00

Vstup zdarma.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Zahora Project

Bez ohľadu na počasie, so Zahora Project vždy prichádza hrejivý pocit afrického slnka. Zo svojej návštevy Maroka v 2018 prišla Veronika Čierniková s nápadom venovať sa dovozu ich autentických bytových doplnkov na Slovensko. Od roku 2020 tak ponúka košíky, vankúše, ručne tkané koberce a keramiku z tejto africkej krajiny.

Čítať viac

Spoznajte Wall Street starej Bratislavy na komentovanej prehliadke

Vedeli ste, že aj Bratislava mala na prelome 19. a 20. storočia svoju Wall Street? Vydajte sa s nami na jedinečnú prechádzku, na ktorej spoznáte miesta, kde pôsobili najvýznamnejšie banky a sporiteľne – vrátane budovy banky, v ktorej sa bude konať zimný Urban Market.

Čítať viac

Viki&Ondrej z Nuuk: Výrobok musí vydržať dostatočne dlho na to, aby splatil svoj ekologický dlh.

Minimalistické a zároveň hravé lampy Nuuk ručne vyrábajú Viktória a Ondrej Prostredníkovci. Ako sa vlastne dostali k výrobe a dizajnovaniu vlastných lámp? Čo všetko to obnáša a aké náročné je vyladiť tento proces pre ľudí bez dizajnérskeho či technického zázemia? A čo majú spoločné cena výrobku s udržateľnosťou?

Čítať viac