Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn!

Text:

Letný Urban Market prinesie na bratislavskú pláž Tyršák vyše 70 predajcov lokálneho dizajnu a sprievodný program pre celú rodinu

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa Urban Market vracia už tento víkend, od soboty 23. 7. do nedele 24. 7., na obľúbenú bratislavskú mestskú pláž Tyršák. Letné vydanie sa opäť uskutoční v spolupráci s jeho budúcim susedom – nábrežnou mestskou štvrťou Nové Lido.

Počas dvoch dní môžu návštevníci v plážovej dizajnovej zóne stretnúť a podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika, radosti pre najmenších či domácich miláčikov.

V dizajnovej zóne sa okrem nákupov môžu návštevníci tešiť aj na pestrý program pre celú rodinu, ktorý vznikol spolupráci s partnermi Kalab, literarnyklub.sk a vydavateľstvom BRaK.

Pre najmenších sú prichystané predstavenia Prešporské rozprávky v podaní Divadla Šibe a Vlk na Mesiaci v podaní Divadla Houže, tvorivý knižný klub s knihou Vojna, ktorá zmenila Rondo či čítačky kníh Dunaj – Magická rieka s Michalom Hvoreckým a Bubáci s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou. O poriadnu punkovú nálož pre deti (ale aj rodičov) sa v sobotu postará kapela Toddler Punk.

Dospelí sa môžu zapojiť do diskusií o správnej recyklácii, komunitných záhradách, o trende pestovania domácej „urban jungle” či o tom, ako u dieťaťa odhaliť talent na architektúru. Svoju tvorbu predstavia finalistky a finalisti 11. ročníka medzinárodnej literárnej súťaže Básne SK/CZ 2021 či Anna Óváry a Martin Polák, ktorý len minulý rok ohlásili comeback s hudobným projektom Buy Her Sugar. O hudobný program sa postarajú aj priamo návštevníci v rámci hudobno-zážitkového workshopu s Bolf Kalimbas, s ktorými ovládnu hru na africkú kalimbu.

Príďte podporiť lokálnu tvorbu a užite si s nami letný, priam tropický, víkend na bratislavskej mestskej pláži Tyršák. 

Urban Market 2022 (Summer Edition) by Nové Lido @Tyršák

Dátum konania: 23. 7. – 24. 7. 2022
Miesto konania: Tyršák – mestská pláž, Tyršovo nábrežie, Bratislava
Otváracie hodiny:
sobota | 23. 7. | 11:00 – 21:00
nedeľa | 24. 7. | 10:00 – 18:00

Vstup zdarma.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Nápadité alebo tradičné? Vyberte si svoje vianočné ozdoby!

V niektorých rodinách sa vianočné ozdoby dedia po generácie. Ak však nemáte to šťastie, môžete si vytvoriť vlastnú nadčasovú kolekciu. Nemusíte si pritom všetko zadovážiť naraz, ale každý rok svoju zbierku obohatiť o niečo nové a hodnotné. Pestrú ponuku nápaditých aj tradičných ozdôb nájdete u lokálnych značiek a výrobcov.

Čítať viac

Pripravení na vianočné nákupy?

Urban Market vo svojej špeciálnej zimnej edícii zavíta už v decembri do bratislavskej Starej tržnice.

Čítať viac

Pre všetkých tulákov a kočovníkov, ale aj na život „po“

V dizajnovej zóne Urban Market na Grape Festivale objavíte originálnu tvorbu od 50 lokálnych značiek.

Čítať viac