Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn!

Text:

Letný Urban Market prinesie na bratislavskú pláž Tyršák vyše 70 predajcov lokálneho dizajnu a sprievodný program pre celú rodinu

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa Urban Market vracia už tento víkend, od soboty 23. 7. do nedele 24. 7., na obľúbenú bratislavskú mestskú pláž Tyršák. Letné vydanie sa opäť uskutoční v spolupráci s jeho budúcim susedom – nábrežnou mestskou štvrťou Nové Lido.

Počas dvoch dní môžu návštevníci v plážovej dizajnovej zóne stretnúť a podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika, radosti pre najmenších či domácich miláčikov.

V dizajnovej zóne sa okrem nákupov môžu návštevníci tešiť aj na pestrý program pre celú rodinu, ktorý vznikol spolupráci s partnermi Kalab, literarnyklub.sk a vydavateľstvom BRaK.

Pre najmenších sú prichystané predstavenia Prešporské rozprávky v podaní Divadla Šibe a Vlk na Mesiaci v podaní Divadla Houže, tvorivý knižný klub s knihou Vojna, ktorá zmenila Rondo či čítačky kníh Dunaj – Magická rieka s Michalom Hvoreckým a Bubáci s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou. O poriadnu punkovú nálož pre deti (ale aj rodičov) sa v sobotu postará kapela Toddler Punk.

Dospelí sa môžu zapojiť do diskusií o správnej recyklácii, komunitných záhradách, o trende pestovania domácej „urban jungle” či o tom, ako u dieťaťa odhaliť talent na architektúru. Svoju tvorbu predstavia finalistky a finalisti 11. ročníka medzinárodnej literárnej súťaže Básne SK/CZ 2021 či Anna Óváry a Martin Polák, ktorý len minulý rok ohlásili comeback s hudobným projektom Buy Her Sugar. O hudobný program sa postarajú aj priamo návštevníci v rámci hudobno-zážitkového workshopu s Bolf Kalimbas, s ktorými ovládnu hru na africkú kalimbu.

Príďte podporiť lokálnu tvorbu a užite si s nami letný, priam tropický, víkend na bratislavskej mestskej pláži Tyršák. 

Urban Market 2022 (Summer Edition) by Nové Lido @Tyršák

Dátum konania: 23. 7. – 24. 7. 2022
Miesto konania: Tyršák – mestská pláž, Tyršovo nábrežie, Bratislava
Otváracie hodiny:
sobota | 23. 7. | 11:00 – 21:00
nedeľa | 24. 7. | 10:00 – 18:00

Vstup zdarma.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Fey Nomen

V časoch pandémie začala Lenka Križková doma v kuchyni miešať krémy, peelingy a vyrábať sviečky. Neskôr aj s priateľom Petrom začali objavovať svet vôní a tam vznikla aj ich značka Fey Nomen. Dnes majú v portfóliu ručne vyrábanú telovú kozmetiku, roll-on parfémy a sviečky z kokosového vosku. Všetky produkty spájajú vône, ktoré si dali navrhnúť na mieru v svetovom centre parfumérstva – meste Grasse vo Francúzsku. Keďže ide o malú lokálnu značku, Lenka sa s pomocou Petra stará o všetko – od prvotných nápadov na vône a produkty až po finálne balenie a expedíciu objednávok, copywriting aj marketing.

Čítať viac

mini in: Nada

Mäkkučké. Huňaté. Nápadité. S pletenými kabelkami Nada sa v dave nestratíte. Ak máte rady výrazné doplnky, túto značku by ste určite mali skontrolovať. Nina Majerov vyrába svoje produkty ručne v spolupráci s mamou Dadou, ktorá ju všetko naučila. Značku Nada Nina spustila v maturitnom ročníku – popri učeniu sa na skúšky plietla, pripravovala grafiku, texty a ďalšie nutnosti, aby mohla svetu predstaviť svoje produkty. Okrem kabeliek má už dnes v portfóliu aj vankúše a plánuje aj ďalšie novinky. Okrem maminy Nine so značkou pomáha aj kamarát Alex, ktorý všetky produkty krásne nafotil a na markety chodí vypomáhať kamarátka Martina. 

Čítať viac

mini in: Biela Laba

Možno aj vás na Urban Markete zaujali šálky a ďalšie keramické výrobky s milými kresbami. Pod značkou Biela Laba ich tvorí Katka Jakubčinová a v jej portfóliu nájdeme úžitkovú kameninu a keramické brošne. Tvorbe sa venuje od roku 2014, značku Biela Laba rozvíja od 2019.

Čítať viac