Spoznajte príbehy lokálneho dizajnu na jarnom Urban Markete

Text:

Jarná edícia bude prebiehať od piatka 12. 5. do nedele 14. 5. vo výnimočnom industriálnom priestore Jurkovičovej Teplárne a v okolitom areáli SKY PARKu.

Počas druhého májového víkendu v dizajnovej zóne stretnete a môžete podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika či radosti pre najmenších.

Kým vo vnútri Jurkovičovej Teplárne nakúpite lokálny autorský dizajn, v okolitom zelenom areáli SKY PARKu sa môžete tešiť na stánky a foodtrucky s ponukou pouličných jedál z celého sveta. Na Urban Food Parku si vyberie naozaj každý – na svoje si prídu milovníci exotických aj lokálnych chutí. Načerpať sily môžete aj v okolitých prevádzkach na dobrom víne či káve. 

V zelenom areáli to bude zároveň žiť aj sprievodným programom pre deti a dospelých. Pripravujeme pre vás rôzne diskusie, koncerty a divadlá…a bude aj afterka! Súčasťou areálu je navyše detské ihrisko a príjemné posedenie, kde si môžete oddýchnuť a pripraviť sa na ďalšie nákupy či aktivity.

V rámci programu pre vás v spolupráci s Alto Real Estate pripravujeme špeciálne prehliadky, na ktorých spoznáte verejnosti často nedostupné miesta. Objavíme tajné kúty národnej kultúrnej pamiatky, Jurkovičovej Teplárne, a možno sa spoločne pozrieme na hlavné mesto z inej perspektívy – nechajte sa prekvapiť! Prehliadky budú kapacitne limitované, preto majte uši a oči nastražené, aby vám neušlo miesto. 

Príďte si s nami užiť jarný víkend v jedinečnom prostredí novovznikajúceho downtownu Bratislavy a podporiť lokálnu autorskú tvorbu na prvú tohtoročnú edíciu Urban Marketu.

Viac informácií o predajcoch, programe aj špeciálnych prehliadkach, budeme priebežne zverejňovať v najbližších dňoch a týždňoch na našom webe a sociálnych sieťach. Sledujte nás aj na Facebooku či Instagrame.

URBAN MARKET 2023 (SPRING EDITION) @JURKOVIČOVA TEPLÁREŇ

URBAN FOOD PARK @SKY PARK BY ZAHA HADID 

Dátum konania:
12. 5. – 14. 5.

Miesto konania:
Jurkovičova Tepláreň – SKY PARK by Zaha Hadid, Bottova 1, 811 09 Bratislava – Staré Mesto

Otváracie hodiny:

12. 5. | PIATOK | 16:00 – 20:00 (program v exteriéri a Urban Food Park pokračujú do 22:00)
13. 5. | SOBOTA | 10:00 – 20:00 (program v exteriéri a Urban Food Park pokračujú do 22:00)
14. 5. | NEDEĽA | 10:00 – 18:00

Vstupné:
Permanentka na 3 dni: 6€  – v predpredaji TU
Vstupné na 1 deň: 3€ – v predaji na mieste
Vstup do areálu SKY PARKu (Urban Food Park, sprievodný program) je voľný.

Deti do 12 rokov a seniori majú vstup zadarmo.
Priatelia a priateľky z Ukrajiny majú vstup zadarmo.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Spoznajte Wall Street starej Bratislavy na komentovanej prehliadke

Vedeli ste, že aj Bratislava mala na prelome 19. a 20. storočia svoju Wall Street? Vydajte sa s nami na jedinečnú prechádzku, na ktorej spoznáte miesta, kde pôsobili najvýznamnejšie banky a sporiteľne – vrátane budovy banky, v ktorej sa bude konať zimný Urban Market.

Čítať viac

Viki&Ondrej z Nuuk: Výrobok musí vydržať dostatočne dlho na to, aby splatil svoj ekologický dlh.

Minimalistické a zároveň hravé lampy Nuuk ručne vyrábajú Viktória a Ondrej Prostredníkovci. Ako sa vlastne dostali k výrobe a dizajnovaniu vlastných lámp? Čo všetko to obnáša a aké náročné je vyladiť tento proces pre ľudí bez dizajnérskeho či technického zázemia? A čo majú spoločné cena výrobku s udržateľnosťou?

Čítať viac

Rozbaľ sa na parkete ako vianočný darček

Druhá decembrová sobota bude patriť (pre-)afterke zimnej edície Urban Marketu.

Čítať viac