Spoznajte príbehy lokálneho dizajnu na jarnom Urban Markete

Text:

Jarná edícia bude prebiehať od piatka 12. 5. do nedele 14. 5. vo výnimočnom industriálnom priestore Jurkovičovej Teplárne a v okolitom areáli SKY PARKu.

Počas druhého májového víkendu v dizajnovej zóne stretnete a môžete podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika či radosti pre najmenších.

Kým vo vnútri Jurkovičovej Teplárne nakúpite lokálny autorský dizajn, v okolitom zelenom areáli SKY PARKu sa môžete tešiť na stánky a foodtrucky s ponukou pouličných jedál z celého sveta. Na Urban Food Parku si vyberie naozaj každý – na svoje si prídu milovníci exotických aj lokálnych chutí. Načerpať sily môžete aj v okolitých prevádzkach na dobrom víne či káve. 

V zelenom areáli to bude zároveň žiť aj sprievodným programom pre deti a dospelých. Pripravujeme pre vás rôzne diskusie, koncerty a divadlá…a bude aj afterka! Súčasťou areálu je navyše detské ihrisko a príjemné posedenie, kde si môžete oddýchnuť a pripraviť sa na ďalšie nákupy či aktivity.

V rámci programu pre vás v spolupráci s Alto Real Estate pripravujeme špeciálne prehliadky, na ktorých spoznáte verejnosti často nedostupné miesta. Objavíme tajné kúty národnej kultúrnej pamiatky, Jurkovičovej Teplárne, a možno sa spoločne pozrieme na hlavné mesto z inej perspektívy – nechajte sa prekvapiť! Prehliadky budú kapacitne limitované, preto majte uši a oči nastražené, aby vám neušlo miesto. 

Príďte si s nami užiť jarný víkend v jedinečnom prostredí novovznikajúceho downtownu Bratislavy a podporiť lokálnu autorskú tvorbu na prvú tohtoročnú edíciu Urban Marketu.

Viac informácií o predajcoch, programe aj špeciálnych prehliadkach, budeme priebežne zverejňovať v najbližších dňoch a týždňoch na našom webe a sociálnych sieťach. Sledujte nás aj na Facebooku či Instagrame.

URBAN MARKET 2023 (SPRING EDITION) @JURKOVIČOVA TEPLÁREŇ

URBAN FOOD PARK @SKY PARK BY ZAHA HADID 

Dátum konania:
12. 5. – 14. 5.

Miesto konania:
Jurkovičova Tepláreň – SKY PARK by Zaha Hadid, Bottova 1, 811 09 Bratislava – Staré Mesto

Otváracie hodiny:

12. 5. | PIATOK | 16:00 – 20:00 (program v exteriéri a Urban Food Park pokračujú do 22:00)
13. 5. | SOBOTA | 10:00 – 20:00 (program v exteriéri a Urban Food Park pokračujú do 22:00)
14. 5. | NEDEĽA | 10:00 – 18:00

Vstupné:
Permanentka na 3 dni: 6€  – v predpredaji TU
Vstupné na 1 deň: 3€ – v predaji na mieste
Vstup do areálu SKY PARKu (Urban Food Park, sprievodný program) je voľný.

Deti do 12 rokov a seniori majú vstup zadarmo.
Priatelia a priateľky z Ukrajiny majú vstup zadarmo.

Prehrať video

Mohlo by vás zaujímať

Horúčku sobotňajšej noci vytancujete jedine na Urban Market Saturday Night

Vytancujte horúčku sobotňajšej noci na (pre-)afterke jarnej edície Urban Marketu. Z Jurkovičovej Teplárne sa presunieme na Šafko, kde vás svojimi setmi rozhorúčia Karaoke Tundra & IRRENAFFORD, Kansiik, DJ GÄP, Whithe, fralaa, Neraev a Eric C. Až do svitania priatelia!

Čítať viac

Jurkovičova Tepláreň: Príbeh ikony zlatej industriálnej éry Bratislavy

Urban Market ide po prvýkrát do Jurkovičovej Teplárne. Prečítajte si viac o tomto výnimočnom industriálnom priestore.

Čítať viac

Nápadité alebo tradičné? Vyberte si svoje vianočné ozdoby!

V niektorých rodinách sa vianočné ozdoby dedia po generácie. Ak však nemáte to šťastie, môžete si vytvoriť vlastnú nadčasovú kolekciu. Nemusíte si pritom všetko zadovážiť naraz, ale každý rok svoju zbierku obohatiť o niečo nové a hodnotné. Pestrú ponuku nápaditých aj tradičných ozdôb nájdete u lokálnych značiek a výrobcov.

Čítať viac