Už o týždeň sa vidíme na Grape festivale

Text:

Urban Market je súčasťou Grape festivalu od jeho vzniku a inak to nebude ani tento rok. Už budúci víkend, od piatka 11. 8. do soboty 12. 8., sa opäť stretneme v jeho dočasnom domove, na trenčianskom letisku. V rámci našej zóny sa môžete tešiť na kopec dizajnu, sprievodného programu či rôznych aktivít.

Počas dvoch dní v našej dizajnovej zóne stretnete a môžete podporiť takmer 60 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne doplnky, prírodná kozmetika, šperky či umelecká tvorba.

Navyše, svoje festivalové outfity si môžete priamo na mieste dotvoriť nielen novým módnym kúskom či šperkom, ale aj glitter make-upom či farebným účesom, o ktorý sa postará The Glitters, česká a slovenská jednotka vo festivalovom stylingu.

Súčasťou dizajnovej zóny bude aj stage so zaujímavým sprievodným programom, herná zóna s Lebo Mädveď a workshopová zóna Lab.café.

Počas festivalu budeme diskutovať napríklad o téme akceptácie LGBTI+ ľudí či hoaxoch o klimatickej kríze, o tom, aké miesto má v našich životoch kvalitná architektúra, o tom, aký príbeh sa skrýva za známou inštaláciou grozna, ktorá sa stala neodmysliteľnou súčasťou Grape festivalu, či ako sa vyvíjal slovenský rap od vzniku Slovenska.

V spolupráci s iniciatívou Chcem tu zostať vás čaká ťažký stand-up s Jakubom Gulíkom, ktorý následne vyspovedá Zomri v Ťažkom rozhovore, či sa oplatí podľa nich žiť na Slovensku a či budú robiť memečka aj po voľbách.

Nevynechajte príležitosť byť pri live nahrávaní obľúbených podcastov. Čoje vo svojom Podgaste privíta Oliu Zhurbu, ktorá nám povie viac o zaujímavostiach o ukrajinskom jedle a o všetkom, čo majú naše dve krajiny spoločné. Spolu s podcastom Všesvet a ostrieľanými cestovateľmi sa vydáme zas na dobrodružné cesty s viac či menej hrdzavými vozidlami.

Okrem toho sa môžete tešiť na premietanie toho najlepšieho z medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2022 a vedomosti si otestujete v Múdrom [fjúžn] Grape kvíze.

Pódium počas sobotného večera bude patriť slovenským a českým majsterkám a majstrom slova v rámci prehliadky Slam Poetry. Pred nimi vystúpia v anglickom hudobnom stand-upe Diana Rennerova, Petra Von Pressburg a Nasi.

V Urban Market zóne nebudú chýbať ani párties. V piatok sa o vás postará Monika Prikkelová alias monnush“, ktorá vás naučí how to strike a pose“ a mnohé iné pohyby z tanečného štýlu Vogue. Tie využijete na párty, ktorá bude voľným pokračovaním tohto workshopu.

V sobotu zas vymenia štendre a predajné stoly za DJský pult tváre, ktoré poznáte z našej dizajnovej zóny. Zahrajú Abraka, IZIPIZI a Debbie and Vilma aka Soul funky dogs.

Piatková aj sobotná polnoc v našej dizajnovej zóne bude patriť špeciálnym happeningom, ktoré prinášame v spolupráci s festivalom [fjúžn] a Cenou Oskára Čepana. V rámci Sharing is Caring vytvoríme bezpečný priestor na skúmanie seba a iných kultúr cez multi senzorické vnemy. Počas hudobných setov budeme podávať ceremoniálne kakao či čierny čaj s kardamónom.

Bude to naozaj nabitý víkend! Užite si ho spolu s nami a príďte podporiť lokálnu tvorbu do našej dizajnovej zóny. 

Pre viac  informácií o predajcoch klik TU.
Pre viac informácií o programe klik TU

FB EVENT: URBAN MARKET 2023 (SUMMER EDITION) NA GRAPE FESTIVALE

GRAPE FESTIVAL, 11. 8. – 12. 8. 2023, letisko Trenčín
Event: Grape festival 2023
WEB | FB | IG

GRAPE FESTIVAL založila partia štyroch kamarátov v roku 2010. Z pôvodne malého podujatia vyrástol na jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku s hviezdnym lineupom zahraničných aj domácich interpretov. Festival sa v rokoch 2012 aj 2014 zaradil medzi 10 najlepších malých festivalov v Európe podľa Europe Festival Awards.

Po pandemickej prestávke sa Grape festival vracia v plnej sile. Dobrá hudba, originálny festivalový areál, zaujímavé zóny, neopakovateľná atmosféra a skvelí ľudia, tentokrát však na novom mieste. Po niekoľkých rokoch na piešťanskom letisku sa festival dočasne presúva na letisko do Trenčína. Potom by mal zakotviť v novom priestore pri Trnave.Mohlo by vás zaujímať

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

mini in: YOGINESS

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čítať viac

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o funkčných recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a udržateľnú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac