Nápadité alebo tradičné? Vyberte si svoje vianočné ozdoby!

Text:

V niektorých rodinách sa vianočné ozdoby dedia po generácie. Ak však nemáte to šťastie, môžete si vytvoriť vlastnú, nadčasovú kolekciu. Nemusíte si pritom všetko zadovážiť naraz, ale každý rok svoju zbierku obohatiť o niečo nové a hodnotné. Pestrú ponuku nápaditých aj tradičných ozdôb nájdete u lokálnych značiek a výrobcov.
 

MINKA PORCELAIN| Porcelánové zvieratká a dinosaury
Vypasená panda pripomínajúca vianočnú guľu, sob so zlatým parožím, jednorožce, dinosaury, ale aj zlaté prasa! Nemusíte celý deň hladovať, aby ste ich videli, stačí si len vybrať z ponuky veselých vianočných ozdôb od Minky. Toto sú presne tie ozdoby, ktoré budete s radosťou zbierať po pár kúskoch každý rok.

Minka Porcelain nájdete na Salónke v Starej tržnici v prvý a tretí turnus.

Deťom s rakovinou | Vianoční mackovia z dielne Okrasa Čadca
Nezisková organizácia Deťom s rakovinou pôsobí na Detskej klinike hematológie a onkológie na Kramároch, kde pomáha vytvoriť príjemné miesto na liečbu detí a pomôcť im k úspešnému návratu do bežného života. Podporiť ich aktivity môžete kúpou vianočnej ozdoby – zlatého, strieborného alebo bieleho macíka (alebo aj všetkých troch!). Mackovia pochádzajú z Okrasy Čadca, známeho výrobcu tradičných sklenených vianočných gúľ. Podporíte tak dobrú vec a obohatíte svoje Vianoce aj o kúsok skutočnej tradície.

Nezisková organizácia Deťom s rakovinou sa účastní Salónky v druhom turnuse.

Ajnfach | dubové vianočné gule
Drevené vianočné gule z masívneho dubového dreva len tak niekde nenájdete. V Ajnfach na ne vyberajú drevo bez vád a prasklín, ich povrch je tak krásne hladký. Skutočná pocta stolárskemu remeslu na Vašom stromčeku.

Značka Ajnfach navštívi Salónku počas druhého turnusu.

Včelobal | Ozdoby z medových plástov
Včel_o_zdôbky sú vyrobené zo včelích plástov, voňavé a uspôsobené tak, aby vám robili radosť počas viacerých Vianoc.

Včelobal nájdete na Salónke počas prvého, druhého aj tretieho turnusu. 

uashmama | Vianočná hviezda
Na vrch stromčeka patrí hviezda! Tá papierová od uashmama je ľahučká, dostupná v štyroch prevedeniach a po odzdobení ju viete zložiť do kompaktných rozmerov, takže nezaberá veľa miesta. 

Vianočné hviezdy hľadajte u uashmamy počas druhého turnusu Salónky.

studio petina | porcelánové vianočné gule
Vianočné gule z porcelánu s jemným vzorom alebo hladké a v rôznych farebných prevedeniach sú ako stvorené na minimalistické stromčeky. 

Produktami štúdia petina sa môžete pokochať počas tretieho turnusu Salónky .

MARO MAKRAME | makrame anjelikovia
Makrame techniku si spájame najmä so závesnými kvetináčmi, no nie je dôvod, prečo ju nerozšíriť aj na ďalšie dekorácie. Nás zaujali napríklad makrame anjelikovia na vianočné stromčeky od Maro.

Stánok Maro Makrame navštívte na Salónke počas tretieho turnusu.

THE MOSS | vianočné ozdoby supergems
Supergems sú české ozdoby vyrábané zo skla. Krehké, jemné, v krásnych farbách… Spolu s vianočnými a adventnými vencami ich nájdete v ponuke kvetinárstva THE MOSS.

Počas tretieho turnusu nájdete THE MOSS na Salónke v Starej tržnici.

To však ani zďaleka nie je všetko! Vianočné ozdoby a dekorácie nájdete aj u ďalších značiek, ktoré sa tento rok účastnia Salónky – Creative Sist3rs (ručne šité ozdoby), ajka design (vianočné obrusy a štóly), bewooden (drevené dekorácie), botanicandle (voňavá drevená vločka), Flower Therapy (vence, svietniky, ozdoby), keme ceramics (keramické ozdoby), lavina (vianočná kolekcia sviečok), lebeddie (peliešky vo vianočných farbách), ollam atelier (vence), rysa (porcelánové ozdoby), sidumilu (drevené a látkové ozdoby), signifikant (drevené omaľovánky na stromček), tutumutu (Betlehem a figúrky do Betlehema), woodyman (drevené vianočné dekorácie)…

Vianočný salón dizajnu, umenia a remesla – Salónka so Slovenskou sporiteľňou sa koná v Starej tržnici v Bratislave od 7. do 21. decembra 2022 každý deň okrem soboty. Na Salónke spolupracujú Urban Market, BRAK a Stará tržnica. Predajcovia sa na Salónke striedajú v štyroch turnusoch.

  I. turnus: 7. – 9. 12. 
 II. turnus: 11. – 13. 12.
 III. turnus: 14. – 16. 12. 
 IV. turnus: 18. – 21. 12.

Mohlo by vás zaujímať

Čo je pre vás tým najväčším pokladom?

Už tento víkend sa stretneme na vianočnom Urban Markete, ktorý tento raz predstaví stovku predajcov v legendárnej bankovej budove na rohu ulíc Štúrova a Grösslingová. V duchu našej témy – poklad – sme sa hŕstky našich vystavujúcich predajcov spýtali, čo je pre nich tým najväčším pokladom?

Čítať viac

mini in: Zahora Project

Bez ohľadu na počasie, so Zahora Project vždy prichádza hrejivý pocit afrického slnka. Zo svojej návštevy Maroka v 2018 prišla Veronika Čierniková s nápadom venovať sa dovozu ich autentických bytových doplnkov na Slovensko. Od roku 2020 tak ponúka košíky, vankúše, ručne tkané koberce a keramiku z tejto africkej krajiny.

Čítať viac

Spoznajte Wall Street starej Bratislavy na komentovanej prehliadke

Vedeli ste, že aj Bratislava mala na prelome 19. a 20. storočia svoju Wall Street? Vydajte sa s nami na jedinečnú prechádzku, na ktorej spoznáte miesta, kde pôsobili najvýznamnejšie banky a sporiteľne – vrátane budovy banky, v ktorej sa bude konať zimný Urban Market.

Čítať viac