Info

Urban Market je popredným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. V roku 2017 budeme prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už osem rokov. Urban Market 2017 (Winter Edition) sa uskutoční v industriálnej stavbe Mlynica v bratislavskom Novom meste.

Urban Market 2017 (Winter Edition)
08. – 10. 12. 2017 / Mlynica – nekonvenčný industriálny priestor v novom šate
Turbínová 1, Bratislava – Nové Mesto

MIESTO: Mlynica
Po troch vydaniach na Fakulte architektúry sa Urban Market 2017 (Winter Edition) presúva na nové, neokukané miesto. Industriálny projekt Mlynica, ktorý slúžil od 60-tych rokov do Nežnej revolúcie na výrobu pórobetónu, bude počas tejto edície naším štýlovým domovom. Tento výnimočný projekt je unikátnym príkladom toho, že staré industriálne budovy nemusia nevyhnutne zostať spustnuté či definitívne zaniknúť. Investor v spolupráci s architektmi z renomovaného architektonického ateliéru gutgut spustili na jar roku 2016 rekonštrukciu a modernizáciu priestorov. Nechali tak vzniknúť Mlynicu – priestor, ktorý sa stane platformou pre komunitný život, kreatívnu prácu, ale aj miestom pre rozmanité spoločenské podujatia. A jedným z prvých podujatí, ktoré sa v tomto jedinečnom priestore budú konať, je Urban Market. www.mlynica.com

TÉMA: Minimal
Striedmosť je slovo, ktoré dnešnú uponáhľanú dobu určite nevystihuje. Preto sme sa rozhodli pre trochu netradičný krok – ukázať predvianočné obdobie ako časť roka, kedy je dobré sa zamyslieť a nerobiť unáhlené rozhodnutia. Počkať a klásť si otázky. Ako to už býva zvykom, posledné vydania Urban Marketu mávajú svoju tému. Tou aktuálnou bude MINIMAL. Nie však iba ako estetická forma alebo spôsob umeleckého vyjadrenia. Minimálny môže byť aj náš vplyv na životné prostredie – napríklad prostredníctvom výrobkov, ktoré nakupujeme. Ukážeme, že kvalita je naozaj viac ako kvantita. Zaostríme na značky a firmy, ktorých princípom je ekologická či lokálna výroba, trvalo udržateľný rozvoj alebo recyklácia. Predstavíme však aj tvorcov, ktorých výrobky charakterizuje láska ku striedmemu dizajnu. Ak ste sa v predošlých riadkoch našli, veľmi nás to teší. Určite nám to dajte vedieť. Spolu vytvoríme Urban Market, ktorý bude stáť za to.

OTVÁRACIE HODINY
08.12.2017: 16:00 – 00:00
09.12.2017: 11:00 – 03:00
10.12.2017: 11:00 – 19:00

VSTUPNÉ
Permanentka: 5 €
Dostupná iba do 8. decembra 2017 v predpredaji a na mieste. Permanentka oprávňuje držiteľa na vstup počas celého víkendu.

Denné vstupné
*Piatok: 2 €
*Sobota: 4 €
*Nedeľa: 2 €
Denné vstupné oprávňuje držiteľa na vstup iba v konkrétny deň, kedy bolo zakúpené. Platí sa iba na mieste pri vstupe na podujatie.


Organizuje: ČO – Čerstvé Ovocie
S finančnou podporou: Nadácia ZSE
Partneri: Bratislava – Nové MestoMlynicaCuraprox SlovenskoKingswood,ExcelentJameson Irish WhiskeyTaxifyMERCHYOUČeské centrum v Bratislave
Mediálni partneri: SMEBigmedia.skBKIS Bratislavské kultúrne a informačné strediskoBratislava – hlavné mesto SRRadio_FM,REFRESHERCITYLIFE.SKSketcher.skStartitupin.baHudba.skZoznam.sk
Ďakujeme: CLUBOVKAAjlavmjuzikgo2stageDemovnica_FMgutgut,Čierne diery
Predpredaj: PREDPREDAJ.SK

Vizuál: Misha Chmelickova
Tlač: DIW print & Grifis print

Podujatie sa koná pod záśtitou Rudolf Kusý, starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.


Urban Market v niektorých smeroch vybočuje od mestského spôsobu života a v niektorých smeroch zase od marketu, najmä sortimentom ponúkaných výrobkov a programom, kde majú okrem dizajnu, módy a ručne vyrábaných originálnych výrobkov od desiatok autorov priestor aj workshopy, prednášky, diskusie, koncerty, výstavy či rôzne iné umelecké aktivity.

Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej dizajnu, módy, kreatívnej tvorby a mladého súčasného umenia. Od roku 2010 sa na Urban Markete zúčastnilo veľa slovenských ale aj zahraničných módnych návrhárov, dizajnérov, handmade výrobcov a ich počet sa naďalej zväčšuje a škála sa rozširuje.

Súčasťou podujatia je plnohodnotný sprievodný program postavený na hudobných vystúpeniach lokálnych kapiel, diskusiách na súčasné témy, prezentáciach umelcov, umeleckých značiek a iných projektov, výstav, workshopy a rôznych iných umeleckých formiem.