URBAN MARKET 2022
(SUMMER EDITIONS)

Informácie pre návštevníkov

URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) V BASKE VILLE

Leto. Slnko. Vôňa parku. Kúpeľná atmosféra. Lokálny dizajn. Otvorte s nami letnú sezónu v Baske Ville. Pred dvoma už avizovanými letnými edíciami – na bratislavskej pláži Tyršák a na festivale Grape v Trenčíne, sa Urban Market ešte vyberie na cesty! V sobotu 2. 7. budeme súčasťou otvorenia letnej sezóny v penzióne Baske Villa v Trenčianskych Tepliciach.

V krásnom prostredí záhrady tejto legendárnej vily nájdete počas celého dňa dizajnovú zónu, v ktorej sa predstaví takmer 20 lokálnych značiek. Príďte si nakúpiť jedinečnú tvorbu priamo od autorov a autoriek – bude z čoho vyberať!

URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA TYRŠÁKU

Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa staňe dejisko Urban Marketu obľúbená bratislavská mestská pláž Tyršák, v spolupráci s jej budúcim susedom – nábrežnou mestskou štvrťou Nové Lido. Podujatie je bez vstupného.

URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA FESTIVALE GRAPE

Festival Grape založila partia štyroch kamarátov v roku 2010, s myšlienkou príjemnej menšej akcie pre cca 2000 ľudí v peknom prostredí vinohradníckeho mestečka Pezinok. Preto aj názov Grape (bobuľa hrozna). Odlíšiť sa od iných festivalov tejto veľkosti mal hlavne zaradením jednej-dvoch menších zahraničných kapiel a postupným budovaní malého festivalu európskej úrovne. Tento zámer sa začal trošku meniť už pri bookingu prvej kapely, keď sa podarilo priniesť na Slovensko prvýkrát v histórii nórsku kapelu Röyksopp. Bolo teda jasné, že už prvý ročník by mohol byť väčší, ako sa predpokladalo. Následné potvrdenia skupín The Subways a Parov Stelar band to iba potvrdilo. Nastal tu ešte jeden závažný problém a tým bol samotný priestor festivalu v Pezinku. Nakoniec už prvý Grape bol presunutý na letisko do Piešťan, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako výborné riešenie a pre vývoj festivalu zásadné. Začiatky boli náročné, keďže nebolo jednoduché zohnať finančné prostriedky, väčšina zamestnancov vtedy pracovala zadarmo a brali si zo svojich prác dovolenky, aby pomohli festivalu prežiť a rozbehnúť ho.

Festival sa stáva úspešným nie iba vďaka potvrdeným umelcom, ale hlavne tým, že sa snaží odlíšiť od iných festivalov zdanlivo maličkosťami, ktoré ale tvoria zaujímavý celok. Na festivalovom areáli pracovali a dodnes pracujú poprední slovenskí architekti, ktorí ho každý rok spolu s organizátormi menia, aby mal návštevník vždy nový zážitok. V spolupráci so sponzormi a umelcami sa stavajú zaujímavé zóny a dotvárajú tak vizuál celého festivalu. Od štvrtého ročníku sa na festivale ujal nepovinný dresscode, ktorý spoločne s každoročnou novou témou festivalu navrhnú organizátori.

Nasledujúce ročníky boli beznádejne vypredané, avšak už s návštevnosťou 20.000 ľudí.

 

URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) V BASKE VILLE

DÁTUM KONANIA:
02.07.2022  (sobota)

MIESTO KONANIA: 
Baske Villa, 17. novembra 305/23,  Trenčianske Teplice

URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA TYRŠÁKU

DÁTUM KONANIA:
23. – 24.07.2022  (sobota | nedeľa)

OTVÁRACIE HODINY:
sobota | 23. 7. | 11:00 – 21:00
nedeľa | 24. 7. | 10:00 – 18:00

MIESTO KONANIA: 
Tyršák – mestská pláž, Tyršovo nábrežie, Bratislava

VSTUP ZDARMA

URBAN MARKET 2022 (SUMMER EDITION) NA FESTIVALE GRAPE

DÁTUM KONANIA:
12. – 13.08.2022  (piatok | sobota)

MIESTO KONANIA: 
Grape Festival, Letisko Trenčín

Stiahnúť program

Program

  1. Udalosti
  2. Featured

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes