Kreativita dokáže inšpirovať, ale aj pomôcť pohnúť sa v živote novým smerom. Nové začiatky hľadáme najmä v krízových situáciách. Tie ku nám ako k spoločnosti, či k jednotlivcom prichádzajú za ostatnú dobu často. Ako sa v týchto situáciách pozerať na svoju budúcnosť a prečo kreatívne profesie majú v sebe výhodu, sa budeme rozprávať s hosťami, ktorí pomáhajú ľuďom v ťažkých životných situáciách. Rozpovieme aj niekoľko príbehov ako kreativita a spoľahnutie sa na vlastný potenciál dokážu byť výhodou aj v chaose a zmätku. Diskusiu prinášajú Slovak Fashion Council, o.z., MafU – Material assistance for Ukrainians a Iniciatíva Umením za mier.

Hostia: Karin Andrášíková, Ivana Molnárová, Iryna Zelyk, Michal Hudák
Moderuje: Zuzana Bobiková

Karin Andrášíková
sociálna pracovníčka a art terapeutka, pracuje aj pre Mládež ulice

Ivana Molnárová
výkonná riaditeľka
profesia.sk

Iryna Zelyk
autorka detských knižiek 
Mama, ktorá píše rozprávky zo života. Iryna Zelyk (36 rokov) vyštudovala Ekonomickú univerzitu (finance a audit) na Ukrajine, Ekonomickú univerzitu v Bratislave a momentálne študuje psychológiu. Dnes patrí medzi najčítanejších detských spisovateľov na Slovensku a jej jedinečné knižky o detských pocitoch sa stavajú mnohým rodinám nielen inšpiráciou, ale aj pomôckou pri emocionálnej výchove ich ratolestí.

Michal Hudák
člen iniciatívy MafU- Material asssistance for Ukrainians, CEO Partner Liga
Michal so svojim ukrajinským tímom už 7 rokov poskytuje ekonomické poradenstvo najmä ukrajinskej klientele na Slovensku. Vyštudoval ekonomiku, právo a ruský jazyk. Po vypuknutí vojny sa spolu so svojim tímom pridal k iniciatíve MafU, kde pomáhajú s prekladom a poradenstvom pre ukrajinské rodiny, ktoré utiekli pred vojnou na Slovensko. 

Zuzana Bobiková
výkonná riaditeľka Slovak Fashion Council
Zuzana získala titul MA v strategickom manažmente a v kombinácii so skúsenosťami v kreatívnom sektore chcela podporiť vyvijajúci sa segment módy na Slovensku. Neskôr spolu s úspešnou módnou návrhárkou, Danou Kleinert, vytvorila stratégiu podpory pre slovenský módny priemysel a od decembra 2019 vedie Slovak Fashion Council (SFC).

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes

Bobsan

Bobsan je DJ a producent známy svojimi remixami skladieb od Pary, Billy Barman, PPE či Laca Lučenica. Hral na snáď všetkých festivaloch a vo všetkých kluboch, ktoré kedy na Slovensku niečo znamenali.

Detail akcie

Keď môžem, pomôžem

Aké je to tvoriť dizajn na Slovensku a zároveň ním komunikovať dôležité témy? O tom sa porozprávame so zakladateľkami značiek swimpatisserie, AWA clothes a HENTO TOTO.

Detail akcie

Black Guillemot

Black Guillemot je sólový projekt Josefa Wikströma zo švédskeho Malmö. Príjemné indie skladby často rozprávajú príbehy o cestovaní. Black Guillemot má doteraz vydané 2 EPčka a jeden singel, ďalší štúdiový počin by mal vraj pribudnúť tento rok.

Detail akcie

BEATS

Kino Film Europe

Univerzálne platný príbeh o dospievaní odohrávajúci sa na pozadí hudby, ktorá je rovnako eklektická a elektrizujúca ako scéna, z ktorej sa zrodila. BEATS je príbehom našej doby, príbehom o priateľstve, vzdore a neodolateľnej sile mladosti.

Detail akcie

MtotheG

Otec vydavateľstva ajlávmjuzik a portálu artattack, vášnivý zberateľ vinylov, pán selektor, ktorý bez okolkov mixne Hanu Hegerovú s hip-hopovými beatmi. Naša stálica, bez ktorej by už Urban Market nebol kompletný.

Detail akcie

Beyuz

Hudobný zberateľ, producent, DJ a moderátor relácie Už je dobre na Rádiu_FM. Beyuzov vzťah k world music rôznych exotických končín reflektuje jeho osobnosť aj hudobný vývoj. V začiatkoch spolupracoval s raperom Štvancom, neskôr vyprodukoval 4 úspešné albumy Tomášovi Hafnerovi. Na konte má však aj množstvo ďalších kolaborácií a sólovú produkciu.

Detail akcie

Dilili v Paríži

Kino Film Europe

V období „Belle Époque“ v Paríži vyšetruje malá Dilili spolu s mladým Orelom záhadné únosy dievčat. Obaja priatelia s nadšením bojujú za lepší život.

Detail akcie

God Save The Vinyl

Zberateľ a milovník vinyloveho zvuku, frontman kapiel Le Payaco a Sounds Like This, hudobník, ktorý zároveň pôsobil aj v množstve ďalších slovenských hudobných projektov. Tomáš Sloboda aka God Save The Vinyl vám spríjemní sobotné poobedie svojou vinylovou selekciou.

Detail akcie

Made by local Mammas

Materská nemusí kariéru pochovať, práve naopak. Niekedy môže byť aj impulzom k novým začiatkom. Diskusia o tom, ako materstvo inšpirovalo štyri dvojice k vytvoreniu vlastných značiek s oblečením nielen pre deti. O výhodách, ale aj úskaliach, ktoré museli prekonať, sa porozprávame so zakladateľkami slovenských značiek TakiTak, MØE, DIOBO a Tender November.

Detail akcie