Ako rozmanitosť okolo nás posúva vpred vašu značku?

Text:

Za tému jarného Urban Marketu sme si tento raz vybrali ROZMANITOSŤ. Rozmanitosť robí náš svet zaujímavým a inšpiratívnym miestom. Rozmanitosť nám otvára dvere k tvorivosti, nabáda k spolupráci a umožňuje vznik inovácií. Našich predajcov sme sa preto spýtali:
 

„Ako rozmanitosť okolo nás posúva vpred Vašu značku?“ 

 

Identities |Monika

Za moju značku oblečenia Identities musím povedať, že rozmanitosť je dôvod jej vzniku. Každý sme nejakí a mojimi podnetnými nápismi otváram diskusie a spájam ľudí, ktorí veria v otvorenú a rozmanitú spoločnosť 🙂 Snažím sa byt inkluzívna a preto väčšinu mojich veci na oblečenie nájdete vo veľkostiach od XS až po 3XL, tričká až do 5XL.

Tanečnica Monika Prikkelová alias monnush pretavila svoj aktivizmus do formy, ktorý sa nosí! Slovné hračky a aforizmy, ktoré nás nútia zamyslieť sa, našili a natlačili na vegan GOTS tričká, mikiny, rohožky, šál aj šiltovku.

lula pottery | Lucia

Moja tvorba je odrazom rozmanitosti, ktorú vidím všade okolo seba. Každý unikátny odtlačok listu, každý jemný detail, každý kúsoček neperfektnosti – to všetko prichádza z bohatstva rôznorodosti prírody a života. Rozmanitosť ma posúva vpred, učí ma vidieť krásu v každej jedinečnej forme a tvare, a prenášať túto krásu do každodenných okamihov prostredníctvom mojej keramiky. 

Lucia tvorí keramiku. Keramiku, ktorá hreje dušu. Keramiku, ktorá tvorí atmosféru. Keramiku, ktorá je vyrobená s vášňou. Keramiku, ktorá vonia domovom.

Sina | Dominika

Rozmanitosť pre nás v skratke znamená slobodu. Vďaka rozmanitosti okolo nás máme slobodu vo výbere inšpirácie pre našu tvorbu. Či už sú to rastliny, živočíchy, bežné každodenné veci, alebo abstraktné koncepty, ich rozmanitosť vytvára neobmedzené zdroje inšpirácie a tým pádom vieme prinášať stále nové dizajny.

Okrem toho pociťujeme absolútnu slobodu v tvorbe vďaka rozmanitosti vo vkuse zákazníkov. Nemusíme sa limitovať len tým, čo je práve in a nasilu sa snažiť vtesnať do aktuálnych a často krátkodobých trendov. Zákazníci a ich vkus sú takí rozmanití, že môžeme slobodne tvoriť podľa vlastných predstáv a svoju cieľovku si to už raz nájde.

Značka SINA prináša originálne šperky, bytové a módne doplnky, vyrobené dreva a z pestrofarebného akrylového skla.

merror | Barbora

Rozmanitosť je slovo, ktoré úplne vystihuje moju tvorbu, moje techniky a moje inšpirácie. Mám veľa nápadov a nevedela som si vybrať, ktorý dizajn, ktorá technika alebo smer by mali byť pre značku „merror“ charakteristické. Rozhodla som sa vyskúšať postupne všetko. Svet je rozmanitý, interiéry sú rozmanité a tak aj moje zrkadla budú.

MERROR = mirror x error. Barbora dáva nový život zrkadlám, ktoré toho už veľa videli. 

Barbora Opátová

Rozmanitosť ma veľmi baví, beriem ju ako základný princíp, ktorý nasvedčuje, že veci sa dejú správne. Tak ako má človek rozmanité potreby, ktoré sa snaží napĺňať, tak čelí, chtiac – nechtiac, aj rozmanitým vnemom z okolia. Udržujú ho pri živote a rovnako tvoria aj zdravú dynamiku, balans medzi pokojom a chaosom. V mojej tvorbe využívam rozmanitosť materiálov – mäkkých, pevných, vzácnych aj obyčajných. Taktiež obsahovo – striedam svetlú, nežnú a hravú podobu s drsnou, temnou a tajomnou. Želám svetu viac rozmanitosti a jej láskyplné prijatie.

Autorské šperky z dielne Barbory Opátovej sú tvorené ako jedinečné kúsky, ktoré si hľadajú svojho takisto originálneho majiteľa. Nositeľné umenie vyrábané ručne a trpezlivo zo striebra, zlata a iných ušľachtilých, ale aj nekonvenčných materiálov, ktoré sa nesnaží ohúriť masy, práve naopak, nachádza podstatu vo svojej individualite..

Lull loungewear| Katarína

U nás v Lull sme vždy boli poriadne všelijakí – rozmanití, mierne hala-bala 😀 Od farebnej rozmanitosti, cez strihovú rozmanitosť až po rozmanitosť v použitých materiáloch. Okrem toho, že sa vo väčšine prípadov snažíme, aby naše veci boli mäkučké na dotyk, sme si žiadne obmedzenia nekládli. Pre nasledujúce kolekcie sme si však predsavzali, že sa zameriame na inkluzívnu rozmanitosť a ešte viac zahrnieme do našej tvorby strihy pre iné typy postáv a pohlaví.

Lull je slovenská značka pohodlného oblečenia nielen na doma. Látky a doplnkové materiály vyberajú s dôrazom na čo najnižšiu záťaž na životné prostredie.

Lenka Krivá

Pre mňa, ako tvorcu dámskej udržateľnej módy na mieru, je veľkou inšpiráciou rozmanitosť žien. Nielen fyzická, ale hlavne osobnostná, odrážajúca každodenné potreby, hodnoty a životný štýl.

Lenka je módna dizajnérka, ktorá donedávna šila len na mieru. Zo svojich obľúbených modelov vyskladala kapsulovú kolekciu, s ktorou po zime zavíta aj na jarný Urban Market.

Juhasz Marta Jewelry | Marta

Rozmanitosť sú nekonečné možnosti a slobodný experiment pri tvorbe. Niekedy dáva krídla a občas nás aj spomalí, aby sme sa zamysleli, či kráčame správnym smerom.

Marta vyrába minimalistické šperky z recyklované zlata, striebra aj experimentálnych materiálov.

Mia Light | Natalia

Dnes sme v období, kedy svet čelí mnohým výzvam vrátane vojen a konfliktov. Na druhej strane máme jedinečnú príležitosť využiť otvorené hranice a plný prístup k informáciám. Tým, že sa dozvieme niečo nové a odlišné, rozšírime svoje predstavy a obohatíme svoje chápanie sveta. Tvoriví ľudia vyjadrujú svetu svoju individualitu a hodnoty prostredníctvom svojich výtvorov. Rozmanitosť nám dáva možnosť čerpať inšpiráciu z mnohých zdrojov, či už ide o umenie, literatúru, hudbu alebo vedu iných národov. Rozmanitosť okolo nás sa tak stáva silným katalyzátorom našej kreativity a pomáha nám nachádzať nové spôsoby vyjadrovania a inšpirácie.

V konečnom dôsledku nám práve táto rozmanitosť umožňuje vytvárať diela, ktoré odrážajú nielen našu individualitu, ale obohacujú aj svet okolo nás. Tvorivosť sa stáva mostom, ktorý spája rôzne kultúry a národy a podporuje vzájomné porozumenie a harmóniu.

Natalia je dizajnérka z Ukrajiny, ktorá vyrába sójové vonné sviečky a bytové dekorácie zo sadry a jesmonitu.

Zuzana Szabová

Pri výrobe šperkov používam rôzne materiály: sklenené koráliky, prírodné minerály, polodrahokamy, riečne perly. Tieto materiály veľmi rada navzájom kombinujem. Navzájom sa dopĺňajú a každý z nich dodáva výslednému produktu niečo výnimočné a originálne.

Zuzana spája vysoko kvalitné materiály s originálnym dizajnom s cieľom vytvoriť niečo jedinečné. Jej šperky sú ľahké ako pierko a veľmi pohodlne sa nosia.

SO.SLOW | Tereza

Rozmanitosť okolo nás má významný vplyv na našu tvorbu a ako prvé spojenie pri tomto slove nás napadla rozmanitosť prírody, prírodných ingrediencií a esencií, ktoré nám umožňujú vytvárať jedinečné vône a ponúkať tak zmyslový zážitok pre našich zákazníkov. Pre našu značku je nesmierne dôležité poukazovať na to, ako môžeme túto rozmanitosť, ktorú nám príroda ponúka využívať s rešpektom. Či už ide o vône, materiály alebo samotnú inšpiráciu. Každá sviečka tak predstavuje unikátny produkt inšpirovaný prírodou, ktorý si naši zákazníci môžu užiť bez obáv o ich zdravie a taktiež bez obáv o environmentálny dopad produktu. Ľudská rozmanitosť a rozmanitosť rôznych perspektív nám taktiež prináša nové nápady a prístupy, ktoré neustále posúvajú našu tvorbu vpred. Každý podnet, každá spolupráca a inšpirácia z rôznych sfér nás motivuje k zdokonaľovaniu našich produktov, aby sme mohli ponúknuť to najlepšie čo príroda a ľudská kreativita dokážu vytvoriť. Rozmanitosť je teda pre nás v SO.SLOW zdrojom obrovskej inšpirácie, bez ktorej by sme sa nevedeli posúvať vpred. Tak ako je rozmanitosť esenciou prírody a ľudskej kultúry, v SO.SLOW si bez tohto aspektu nevieme predstaviť našu tvorbu.

Základom pre výrobu sviečok SO.SLOW je sójový vosk získavaný zo sójových bôbov tej najlepšej kvality. V ich sviečkach nikdy nenájdete parafín alebo iné náhrady prírodných voskov. Nepoužívajú ani chemické prímesi upravujúce konzistenciu, vzhľad, vôňu alebo iné vlastnosti vosku.

Soouly Dada

Rozmanitosť je pre nás nekonečná inšpirácia, či v tvorbe alebo v živote. 🙂  

Soouly je mladá slovenská značka zameraná na hýčkanie a starostlivosť o telo. Nie sú to iba produkty, je to čas venovaný sebe.

Nada| Nina

Rozmanitosť okolo nás môže byť veľkou inšpiráciou pre tvorbu handmade produktov, a nás inšpiruje hlavne naše okolie. Rôzne farby, vzory, materiály, ľudia, miesta nás inšpirujú a dodávajú nové nápady na ďalšie produkty. Najlepšie je otvoriť sa novým nápadom a experimentovať s rôznymi kombináciami, čo môže viesť k novým a zaujímavým výtvorom. Každý nápad sa snažíme realizovať, a to nás posúva vpred. Nebojte sa skúšať nové veci a nechajte sa inšpirovať okolím! 

NADA, mama a dcéra, ktoré vyrábajú handmade kabelky, dizajnom inšpirované z Kórey. NADA predstavuje kolekcie produktov v štýle ručného pletenia. Všetky kolekcie sú ručne vyrábané pomocou hrubej hadicovej priadze, vyplnenej dutým vláknom a obalenej zamatovou alebo bavlnenou látkou. Drží tvar – je super mäkká a ľahká – ľahko umývateľná..

Debbie&Vilma  | Mária

Čím väčšia rozmanitosť, tým väčšia snaha a zapálenosť, ktorá nás posúva vpred.

Mladá slovenská značka pre psíkov. V ich portfóliu nájdete kožené vôdzky, popruhy a obojky, ako aj prírodnú kozmetiku.

Zrzáky | Zrza

Nás v Zrzákoch fascinuje rozmanitosť ženských kriviek. Inšpiruje nás k tomu, aby sme vymýšľali a zdokonaľovali naše produkty tak, aby pomáhali každej jednej cítiť sa vo svojom tele lepšie a aj lepšie vyzerať. Či má obvod pása 60 alebo 110. Zrzáky pás opticky zoštíhľujú a vytvárajú siluetu presýpacích hodín. Pristanú naozaj všetkým. Na marketoch nám doslova pod rukami prejde veľké množstvo rôznych žien. Väčšinu však spája nespokojnosť so svojou postavou. Je to veľká škoda, lebo všetky chceme to, čo má tá druhá a nevážime si to, čo máme my a zas tá druhá chce z nás. Tá, čo má malé prsia, chce veľké a tá čo ich má veľké túži po menších. V Zrzákoch sa snažíme ukázať im, že s každou postavou sa dá pracovať a zvýrazniť to, čo je pekné. Práve zúžený pás tú rozmanitosť zjednocuje, lebo to je to, čo lichotí každej postave. 

Dámske Zrzáky sú originálne kožené doplnky, s ktorými vystúpite z davu. Drzý doplnok, ktorý okorení aj základný outfit a pozdvihne váš štýl. V ponuke sú opaskové traky, opasky, taštičky, náramky a popruhy na fľaše a termohrnčeky.

Ostrovska créateur & Beyka| Blaženka

Rozmanitosť. Generácie dozadu ovplyvňujú generácie po nás. Deti sú rozmanitosť a ich vnímanie sveta je rozmanité a aj my ich musíme vnímať rozmanito. Sú náš svet, budúcno a rozmanitá vízia.

Odevný ateliér Ostrovská créateur vytvára medzigeneračné kolekcie či špeciálne kolekcie oblečenia pre matky. Pod značkou Beyka prezentuje detské kolekcie, ktoré sú súčasťou dámskych kolekcií. 

MEDÁREŇ | Milan

Rozmanitosť okolo nás je neoddeliteľnou súčasťou nášho precízneho rodinného podnikania so včelími produktmi. Pri chove včiel a výrobe medu si v Medárni uvedomujeme, aký význam má pestrá príroda pre zdravie a prosperitu našich včelstiev. Rôzne druhy kvetov, stromov a rastlín poskytujú včelám potrebnú potravu a prispievajú k vysokej kvalite nášho medu.

Táto biodiverzita nás inšpiruje k tomu, aby sme chránili a podporovali prírodné prostredie. Každoročne vysádzame lipy a ďalšie medonosné rastliny, čím zlepšujeme podmienky pre naše včely a zároveň prispievame k udržateľnosti ekosystémov. Vďaka tomu môžeme našim zákazníkom ponúkať precízne produkty, ktoré sú nielen chutné, ale aj výsledkom zodpovedného a ekologického prístupu.

Rozmanitosť prírody nás taktiež motivuje k neustálemu zlepšovaniu a inováciám v našej tvorbe, či už ide o nové druhy ochutených a bylinkových medov alebo ďalšie včelie produkty. Veríme, že rozmanitosť je kľúčom k úspechu a udržateľnosti našej precíznej rodinnej firmy.

Rodinná včelia farma MEDÁREŇ tu je pre tých ľudí, čo dbajú o svoje zdravie a majú radi prírodné produkty. Včelie produkty pochádzajú z najčistejších prírodných oblastí lesov a lúk regiónu Požitavie – Širočina.

Všetky značky a ich produkty nájdete na jarnom Urban Markete, ktorý sa uskutoční 31. mája až 2. júna na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave. Pre viac informácií o podujatí kliknite SEM.

Mohlo by vás zaujímať

Eva a Zuzana z Tender November: Na zipsy na tričkách sme dodnes nemali jedinú reklamáciu

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie tričko na dojčenie? Ak navštevujete Urban Market, je dosť možné, že odpoveďou je Tender November. Vkusné, v krásnych farbách, z organickej bavlny a v kvalitnom prevedení, ktoré vydrží roky. To vám dosvedčia dnes už stovky spokojných zákazníčok. Tender November však už dnes ponúka ďaleko viac. S Evou a Zuzanou sme sa porozprávali o začiatkoch značky, ako fungujú ich kolekcie na pre-order, aj prečo by radšej neradili podnikať s textilom.

Čítať viac

Máme otvorené! ☀️ Jarný Urban Market 2024 je späť na známom mieste.

Po piatich rokoch sme späť na Fakulte architektúry a dizajnu STU a Námestí slobody! Príďte si s nami užiť známe miesto v novom šate. Na jarnom Urban Markete sa stretnete s vyše 120 lokálnymi značkami a kopou sprievodného programu. Sme tu až do nedele, 18:00.

Čítať viac

mini in: Epersia

Pravý šafran a výrobky zo šafranu, šperkovnice zdobené starobylou perzskou technikou a pravé tyrkysy má v ponuke Epersia. Značku založila Zuzi so svojím mužom Ferim potom, čo pred rokmi absolvovali dobrodružnú cestu po Perzii. Naozaj rozvíjať ju však začali minulý rok. Feri sa stará o technické zázemie a vývoj produktov, Zuzi zastrešuje procesy smerujúce von, k zákazníkom a spolu vám prinášajú pravé poklady z Perzie.

Čítať viac