1. Udalosti
  2. KOLABO Lounge
Dnes

Maikl Knight

KOLABO Lounge

Maikl Knight je DJ a umelec špárajúci sa v hudobnej produkcii, ktorý pôsobí v Bratislave. Vo svojich setoch prevažne mieša hudobné žánre z Afriky či Latinskej Ameriky.

Detail akcie

St. Emmita

KOLABO Lounge

st.EMMITA (Emma Stašáková) je dídžejka a hudobná producentka pochádzajúca zo Slovenska, uznávaná pre svoju pozoruhodnú schopnosť shape-shiftovať (tvarovať – zvuková tvárnosť) zvuky a pripraviť vzrušujúce DJ sety, v ktorých sa plynule spája rôzne hudobné žánre, vrátane house, acid, breakbeat, italo disco, experimentál a hyperpop.

Detail akcie

Rhuby Wax

KOLABO Lounge

​​Rhuby Wax je celkom nový objav na Bratislavskej hudobnej scéne. Už od svojich 17-tich rokov sa venuje DJingu a produkcii, no s novým formátom prišla aj nová identita. Digitál vymenil za vinyl a svoju rokmi zbieranú kolekciu chicago a detroit housu blenduje na gramofónoch pekne po starom.

Detail akcie

Nat

KOLABO Lounge

Nat je mladá DJka, aktuálne pôsobiaca v Kodani. Zahrá selekciu groovy housu, ktorá bude zmesou plných rytmických basov a chytľavých melódií.

Detail akcie

FOM

KOLABO Lounge

FOM alebo Viktor z Topoľčian sa venuje produkcii inštrumentálnych beatov s nádychom staroby. Prezývka FOM alebo FollowOriginalMessage naznačuje prepojenosť so zlatou érou rap music a jej odkazom, čo je jeho najväčšou inšpiráciou, ktorú kombinuje so špinavým Lo-Fi zvukom. Svoje beaty, inšpirované jazzom a soulom, ktorých samplový základ možno hľadať v 70. rokoch, dopĺňa o scratche a často sa snaží nedržať sa kompozičných štandardov s vidinou vytrhnutia nepísaných hudobných pravidiel z rutiny.

Detail akcie

KOLABO 2023

KOLABO Lounge

Kto si odnesie hlavné ceny 5. ročníka súťaže autorského dizajnu KOLABO? Spoznajte s nami mená víťazov na vernisáži výstavy projektov, ktoré sa dostali do užšieho výberu tohtoročnej otvorenej výzvy.

Detail akcie

daniu

KOLABO Lounge

daniu je DJ a producent, ktorý sa aktuálne pohybuje hlavne v zvuku afrobeatu, amapiano, groove a baile funku, ale občas vybočí aj smerom k housu a R&B. V minulosti sa venoval predovšetkým tvorbe lo-fi jazzhopových beatov, v súčasnosti produkuje aj remixy a edity trackov pre svoje DJ sety.

Detail akcie