1. Udalosti
  2. Námestie
Dnes

Purist

Námestie

Electropopová kapela z Bratislavy, ktorá sa po dlhšej odmlke vracia na hudobnú scénu. Vo svojej kariére precestovala Európu, nahrala svoj debutový album v Redbull Studios v Kodani a vystupovala na podujatiach ako festival Open'er alebo Electronic Beats.

Detail akcie

Stroon

Námestie

Dalibor Kocian je už niekoľko rokov dôležitou súčasťou domácej hudobnej scény. Pod pseudonymom Stroon je známy aj vďaka rôznym spoluprácam, v ktorých zanecháva svoj rukopis. Modalita, rytmické štruktúry, minimalizmus, skreslenie, elektronické plochy a melodika sú charakteristickými znakmi jeho tvorby.

Detail akcie

Andreas Imrich

Námestie

Andreas Imrich pôsobí na scéne od roku 2008, kedy založil indie rockovú kapelu Talkshow. Na konte majú tri albumy – Talkshow, Kunst a Epi . V roku 2019 zožali veľký úspech s prvou slovensky spievanou skladbou More času. V roku 2021 vydal Andreas prvý sólový singel Stádo koní a ohlásil vydanie debutového albumu. Koncert odohrá exkluzívne po prvýkrát v Bratislave spolu s Jakubom Tvrdíkom za klávesami.

Detail akcie

Veľká Potreba

Námestie

Štýlovo sa kapela pohybuje na pomedzí post-punku a alternatívy s cieľom ventilovať frustráciu z korporátneho stereotypu a napĺňania základných potrieb, avšak neuhýba ani pred témami vzťahovo-emočne exponovaných situácií.

Detail akcie

Matej Tále

Námestie

Túlavý bard, predstaviteľ žánru sociálny folk. V jeho pesničkách nájdete lyrické reportáže nielen z našich dreveníc, sídlisk, vrchov či zabudnutých okresov, ale aj prípadové štúdie o spoločnosti ako celku. Matej sa nehanbí zapnúť svoj sedliacky rozum a prognózovať, čo nás asi čaká za najbližším bukom.

Detail akcie