1. Udalosti
  2. Kino Film Europe
Dnes

BEATS

Kino Film Europe

Univerzálne platný príbeh o dospievaní odohrávajúci sa na pozadí hudby, ktorá je rovnako eklektická a elektrizujúca ako scéna, z ktorej sa zrodila. BEATS je príbehom našej doby, príbehom o priateľstve, vzdore a neodolateľnej sile mladosti.

Detail akcie

Dilili v Paríži

Kino Film Europe

V období „Belle Époque“ v Paríži vyšetruje malá Dilili spolu s mladým Orelom záhadné únosy dievčat. Obaja priatelia s nadšením bojujú za lepší život.

Detail akcie

Whithe: Workshop elektronickej hudby pre deti

Kino Film Europe

Workshop elektronickej hudby spojený s praktickou demonštráciou a možnosťou aktívneho zapojenia zúčastnených povedie slovenský elektronický producent Whithe. Cestu k profesionálnej hudobnej produkcii mu v 2015 otvorila účasť v Red Bull Bass Music Academy v Prahe. Na konte má k dnešnému dňu viacero releaseov v medzinárodných vydavateľstvách a predskakoval už menám ako Kiasmos, Nina Kraviz, Thundercat či HVOB.

Detail akcie

Krížová výprava

Kino Film Europe

Abel a Marianne zistia, že ich trinásťročný syn Joseph tajne predal ich najcennejší majetok. Rýchlo pochopia, že Joseph nie je jediný, kto sa snaží financovať záhadný projekt – ide o stovky detí, zapojených doň po celom svete. Ich poslaním je zachrániť planétu.

Detail akcie

Fotka je mŕtva

Kino Film Europe

Je fotografia mŕtva? Odpoveď na otázku hľadá filmárka a fotografka Soňa Maletz medzi súčasnými slovenskými fotografmi. Séria približuje slovenskú fotografickú scénu, rozmanitosť fotografickej tvorby, tvorivé koncepty a spôsoby uvažovania umelcov, pre ktorých je fotografia hlavným nástrojom sebavyjadrenia. Po premietaní bude nasledovať diskusia s hosťami a hosťkami o ich rôznorodom prístupe k fotografovaniu.

Detail akcie

Hugo Hypetrain

Kino Film Europe

Hugo Hypetrain je DJ a producent, ktorého dlhoročnou láskou je rap. Spolupracuje a spolupracoval s mnohými známymi menami scény, vrátane nášho ďalšieho účinkujúceho - Marka Damiana, má pod palcom žánrovú kategóriu na Rádiohlavách a je tiež prispievateľom českého magazínu The Mag.

Detail akcie

Jo Nesbø: Časovaňa doktora Proktora

Kino Film Europe

Zamilovaný Doktor Proktor cestuje späť v čase v zúfalej túžbe zmeniť minulosť. Chce prekaziť svadbu medzi jeho milovanou Julliette a hrozným Claudeom Clichém, no zostáva uväznený v čase. Lisa a Nilly, Proktorove mladé spoločníčky a susedky, musia znovu zakročiť. Časovaňou cestujú späť v čase, aby mu pomohli.

Detail akcie

Peter Važan: 10100 rokov

Kino Film Europe

Spoznajte príbeh analógovej fotografie, ktorá sa prezrkadlila do sveta digitálu. Peter Važan fotí už 20 rokov – 10100 únavných rokov v nekompromisnej binárnej sústave digitálu.

Detail akcie