1. Udalosti
  2. Urban Market Stage
Dnes

Fomonius

Urban Market Stage

Spojenie dvojice DJ Fomo a DJ Paulonius, dizajnéra a architekta, ktorí vám zahrajú upbeatový elektronický overground.

Detail akcie

MLADÍ: Alan Prekop, What Architects., Superatelier, DOXA Architekti
prináša DAAD

Urban Market Stage

Pätnásť rokov festivalu DAAD – Dni architektúry a dizajnu. Pätnásť rokov príprav, propagácie, prehovárania a produkcie. Pätnásť rokov presviedčania seba a ostatných o potrebe vyvolania záujmu a pozornosti o profesiu, ktorá vytvára všetko prostredie okolo nás. Pätnásť rokov diskutovania, spojenia síl, druženia, učenia sa a porovnávania. Pohľadu do vnútra scény, inside. Pätnásť rokov a stále tá istá otázka.

Detail akcie

168
prináša DAAD

Urban Market Stage

Film o stavbe prvého slovenského mrakodrapu Eurovea 2. Dokument režiséra Jara Vojteka zachytáva začiatok stavby až po jej dokončenie. Popritom sa dozvedáme, ako sa budova zrodila v hlavách investora a architektov.

Detail akcie

We The Others
prináša DAAD

Urban Market Stage

Dokument režiséra Ladislava Kaboša mapuje život a tvorbu slovenského rodáka, karpatského Nemca Hansa Broosa z Veľkej Lomnice, ktorého architektonické dielo zanechalo v Brazílii nezmazateľnú stopu. Vedel majstrovsky začleniť architektúru do prírody. Podľa jeho projektov bolo postavených viac ako 140 budov a patrí k najvýznamnejším predstaviteľom modernej architektúry v Brazílii. O jeho diele a strhujúcom životnom príbehu donedávna na Slovensku nikto nevedel.

Detail akcie

NevaDIvadlo: Kompost story
prináša BKIS

Urban Market Stage

Ríbezľa, ktorá dosiaľ chránila hmyziu komunitu ulice Podríbezľová pred živlami a zásobovala ju sladkým ovocím, chradne. Hmyzí priatelia si nevedia rady, no to sa zmení, keď sa do kompostu nasťahuje nový pomocník. Príbeh o prijatí, tímovej práci a kompostovaní.

Detail akcie

EDUdrama: Malý samuraj
prináša BKIS

Urban Market Stage

Prenesme sa do krajín vychádzajúceho slnka a kvitnúcich čerešní. Zažijeme putovanie japonskou rozprávkou, kde ľudia dokážu povedať prepáč až dvadsiatimi spôsobmi a čierne mačky prinášajú šťastie. Zistíme, že byť maličký ako palec nám nezabráni zažiť veľké dobrodružstvá. Poďte si obliecť kimono, opásať sa katanom a prejsť sa pod sakurami, poskladať origami a poraziť zápasníka Sumo.

Detail akcie

Vedecké okienko
prináša BKIS

Urban Market Stage

Ivo Gábriš horí pre chémiu (občas doslova) a snaží sa svoj plameň preniesť ďalej. Ako hovorí, „jeden experiment povie viac ako strana teórie“. Zažite spolu s ním chemickú šou plnú experimentov určenú pre malých, ale aj veľkých divákov. Na vlastné oči uvidíte premeny molekúl plné farieb, plameňa a peny. Niektoré experimenty si budete môcť vyskúšať aj na vlastnej koži.

Detail akcie

Detská (DJ) party s DJ Brunovským
prináša BKIS

Urban Market Stage

DJ Dondžigi (Brunovský) prinesie energiu a rytmus. Zahrá svoje chytľavé funky melódie určené pre našich najmladších tanečníkov. Nielenže poskytne dokonalý soundtrack pre slnečný deň, ale tiež vytvorí bezstarostnú atmosféru, kde sa deti môžu slobodne vytancovať až do úplného vyčerpania.

Detail akcie