mini in: Atelier Objectora

Text:

S Atelierom Objectora sa nám spájajú najmä výrazne ženské prívesky a náramky, ktoré dýchajú atmosférou antiky. Autorské šperky a objekty z dreva a mosadze tvorí Mya Javorková od roku 2019. S výrobou a organizáciou jej čiastočne pomáha snúbenec Peter, inak však všetko okolo svojej značky zabezpečuje Mya osobne. Okrem vlastnej tvorby pravidelne organizuje aj rôzne workshopy a kurzy práce s drevom a mosadzou.

Čo ťa na tvojej práci, respektíve tvorbe najviac baví?

Tvorba, research, hľadanie inšpirácií a štúdium nových materiálov. Experimenty s postupmi a vymýšľanie toho, ako zase urobím niečo úplne inak, než „ako by sa to malo“. Výroba a všetko okolo nej! A, samozrejme, aj markety!

Na ktorý svoj produkt alebo dielo si najviac hrdá?

Sú dva, prvým je môj prívesok Venuša. Viaže sa k nemu hneď niekoľko, pre mňa, veľmi dôležitých vecí a zážitkov. Zároveň je to aj symbol, s ktorým sa dokáže stotožniť veľa ľudí, vďaka čomu cítim silné prepojenie s mojimi zákazníkmi. Druhý je stojan na šperky, ktorý teraz vyrábam už v 4tom dizajne. Vznikol ako jednoduchý skromný objekt a teraz je z neho jedinečný, výtvarný úžitkový solitérny kus, na ktorý som absolútne hrdá.

Kto sú tvoji zákazníci/čky?

Myslím si, že sú to ľudia, ktorí vedia ako vizuálne vyjadriť kým sú. Majú radi umenie a dizajn a je pre nich dôležité vedieť od koho nakupujú. Páči sa mi, že ma vedia prekvapiť, že sa z nich často stanú aj moji kamaráti a že sú všetci absolútne unikátni!

Na čo sa aktuálne tešíš?

Veľmi sa teším na event, ktorý nás čaká v septembri, na ktorom budem prezentovať svoju značku a remeslo v srdci Florencie, na Artigianato e Palazzo. Na event nás vybrali v rámci súťaže Blogs & Crafts Europe. Je to veľká pocta! 

Obľúbený materiál alebo technika?

Drevo a kov. Nemôžem si vybrať iba jeden materiál alebo techniku, moja špecialita je totiž prepájanie materiálov, techník a experimentovanie 🙂

V čom vidíš budúcnosť?

V neutíchajúcej inšpirácii a odvahe!

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?

Nedávno som ako darček dostala knihu The Book of Symbols. Vraciam sa k nej vždy, keď potrebujem novú inšpiráciu v tvorbe.

Ako si užívaš leto?

Tak na polovicu pracovne a oddychovo. Užívam si všetko, čo mi rastie v záhrade a jem veľa zmrzliny 😀

Ďalšie články nájdeš tu:

Šperkom sa venujeme počas celého leta. Viete ako sa o ne správne starať? Prečítajte si článok na našom webe.

Mohlo by vás zaujímať

mini in: IMI OLA

Svoj prvý náramok pre kamarátku k narodeninám vyrobila Lenka Valent v novembri 2021. Dnes sa môže pýšiť stovkami predaných náramkov a prsteňov, ktoré prezentuje pod značkou IMI OLA. Hoci je to už pri týchto množstvách náročné, všetky svoje výrobky stále navrhuje, vyrába, predáva aj propaguje sama. Ako tiež sama hovorí,  rada by to tak – možno trochu iracionálne – udržala aj do budúcnosti. 

Čítať viac

Buďte originálni! Vystúpte z festivalového davu a oblečte sa do lokálnej tvorby

V Urban Market zóne na Grape festivale sa už tento víkend predstaví takmer 60 značiek.

Čítať viac
studio elave / porcelánové prstene

mini in: studio elave

Veselé, farebné a zároveň pôvabné, tak pôsobia porcelánové šperky a keramické doplnky zo studio elave.

Čítať viac