mini in: Atelier Objectora

Text:

S Atelierom Objectora sa nám spájajú najmä výrazne ženské prívesky a náramky, ktoré dýchajú atmosférou antiky. Autorské šperky a objekty z dreva a mosadze tvorí Mya Javorková od roku 2019. S výrobou a organizáciou jej čiastočne pomáha snúbenec Peter, inak však všetko okolo svojej značky zabezpečuje Mya osobne. Okrem vlastnej tvorby pravidelne organizuje aj rôzne workshopy a kurzy práce s drevom a mosadzou.

Čo ťa na tvojej práci, respektíve tvorbe najviac baví?

Tvorba, research, hľadanie inšpirácií a štúdium nových materiálov. Experimenty s postupmi a vymýšľanie toho, ako zase urobím niečo úplne inak, než „ako by sa to malo“. Výroba a všetko okolo nej! A, samozrejme, aj markety!

Na ktorý svoj produkt alebo dielo si najviac hrdá?

Sú dva, prvým je môj prívesok Venuša. Viaže sa k nemu hneď niekoľko, pre mňa, veľmi dôležitých vecí a zážitkov. Zároveň je to aj symbol, s ktorým sa dokáže stotožniť veľa ľudí, vďaka čomu cítim silné prepojenie s mojimi zákazníkmi. Druhý je stojan na šperky, ktorý teraz vyrábam už v 4tom dizajne. Vznikol ako jednoduchý skromný objekt a teraz je z neho jedinečný, výtvarný úžitkový solitérny kus, na ktorý som absolútne hrdá.

Kto sú tvoji zákazníci/čky?

Myslím si, že sú to ľudia, ktorí vedia ako vizuálne vyjadriť kým sú. Majú radi umenie a dizajn a je pre nich dôležité vedieť od koho nakupujú. Páči sa mi, že ma vedia prekvapiť, že sa z nich často stanú aj moji kamaráti a že sú všetci absolútne unikátni!

Na čo sa aktuálne tešíš?

Veľmi sa teším na event, ktorý nás čaká v septembri, na ktorom budem prezentovať svoju značku a remeslo v srdci Florencie, na Artigianato e Palazzo. Na event nás vybrali v rámci súťaže Blogs & Crafts Europe. Je to veľká pocta! 

Obľúbený materiál alebo technika?

Drevo a kov. Nemôžem si vybrať iba jeden materiál alebo techniku, moja špecialita je totiž prepájanie materiálov, techník a experimentovanie 🙂

V čom vidíš budúcnosť?

V neutíchajúcej inšpirácii a odvahe!

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?

Nedávno som ako darček dostala knihu The Book of Symbols. Vraciam sa k nej vždy, keď potrebujem novú inšpiráciu v tvorbe.

Ako si užívaš leto?

Tak na polovicu pracovne a oddychovo. Užívam si všetko, čo mi rastie v záhrade a jem veľa zmrzliny 😀

Ďalšie články nájdeš tu:

Šperkom sa venujeme počas celého leta. Viete ako sa o ne správne starať? Prečítajte si článok na našom webe.

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Nada

Mäkkučké. Huňaté. Nápadité. S pletenými kabelkami Nada sa v dave nestratíte. Ak máte rady výrazné doplnky, túto značku by ste určite mali skontrolovať. Nina Majerov vyrába svoje produkty ručne v spolupráci s mamou Dadou, ktorá ju všetko naučila. Značku Nada Nina spustila v maturitnom ročníku – popri učeniu sa na skúšky plietla, pripravovala grafiku, texty a ďalšie nutnosti, aby mohla svetu predstaviť svoje produkty. Okrem kabeliek má už dnes v portfóliu aj vankúše a plánuje aj ďalšie novinky. Okrem maminy Nine so značkou pomáha aj kamarát Alex, ktorý všetky produkty krásne nafotil a na markety chodí vypomáhať kamarátka Martina. 

Čítať viac

mini in: Biela Laba

Možno aj vás na Urban Markete zaujali šálky a ďalšie keramické výrobky s milými kresbami. Pod značkou Biela Laba ich tvorí Katka Jakubčinová a v jej portfóliu nájdeme úžitkovú kameninu a keramické brošne. Tvorbe sa venuje od roku 2014, značku Biela Laba rozvíja od 2019.

Čítať viac

Eva a Zuzana z Tender November: Na zipsy na tričkách sme dodnes nemali jedinú reklamáciu

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie tričko na dojčenie? Ak navštevujete Urban Market, je dosť možné, že odpoveďou je Tender November. Vkusné, v krásnych farbách, z organickej bavlny a v kvalitnom prevedení, ktoré vydrží roky. To vám dosvedčia dnes už stovky spokojných zákazníčok. Tender November však už dnes ponúka ďaleko viac. S Evou a Zuzanou sme sa porozprávali o začiatkoch značky, ako fungujú ich kolekcie na pre-order, aj prečo by radšej neradili podnikať s textilom.

Čítať viac