mini in: Atelier Objectora

Text:

S Atelierom Objectora sa nám spájajú najmä výrazne ženské prívesky a náramky, ktoré dýchajú atmosférou antiky. Autorské šperky a objekty z dreva a mosadze tvorí Mya Javorková od roku 2019. S výrobou a organizáciou jej čiastočne pomáha snúbenec Peter, inak však všetko okolo svojej značky zabezpečuje Mya osobne. Okrem vlastnej tvorby pravidelne organizuje aj rôzne workshopy a kurzy práce s drevom a mosadzou.

Čo ťa na tvojej práci, respektíve tvorbe najviac baví?

Tvorba, research, hľadanie inšpirácií a štúdium nových materiálov. Experimenty s postupmi a vymýšľanie toho, ako zase urobím niečo úplne inak, než „ako by sa to malo“. Výroba a všetko okolo nej! A, samozrejme, aj markety!

Na ktorý svoj produkt alebo dielo si najviac hrdá?

Sú dva, prvým je môj prívesok Venuša. Viaže sa k nemu hneď niekoľko, pre mňa, veľmi dôležitých vecí a zážitkov. Zároveň je to aj symbol, s ktorým sa dokáže stotožniť veľa ľudí, vďaka čomu cítim silné prepojenie s mojimi zákazníkmi. Druhý je stojan na šperky, ktorý teraz vyrábam už v 4tom dizajne. Vznikol ako jednoduchý skromný objekt a teraz je z neho jedinečný, výtvarný úžitkový solitérny kus, na ktorý som absolútne hrdá.

Kto sú tvoji zákazníci/čky?

Myslím si, že sú to ľudia, ktorí vedia ako vizuálne vyjadriť kým sú. Majú radi umenie a dizajn a je pre nich dôležité vedieť od koho nakupujú. Páči sa mi, že ma vedia prekvapiť, že sa z nich často stanú aj moji kamaráti a že sú všetci absolútne unikátni!

Na čo sa aktuálne tešíš?

Veľmi sa teším na event, ktorý nás čaká v septembri, na ktorom budem prezentovať svoju značku a remeslo v srdci Florencie, na Artigianato e Palazzo. Na event nás vybrali v rámci súťaže Blogs & Crafts Europe. Je to veľká pocta! 

Obľúbený materiál alebo technika?

Drevo a kov. Nemôžem si vybrať iba jeden materiál alebo techniku, moja špecialita je totiž prepájanie materiálov, techník a experimentovanie 🙂

V čom vidíš budúcnosť?

V neutíchajúcej inšpirácii a odvahe!

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?

Nedávno som ako darček dostala knihu The Book of Symbols. Vraciam sa k nej vždy, keď potrebujem novú inšpiráciu v tvorbe.

Ako si užívaš leto?

Tak na polovicu pracovne a oddychovo. Užívam si všetko, čo mi rastie v záhrade a jem veľa zmrzliny 😀

Ďalšie články nájdeš tu:

Šperkom sa venujeme počas celého leta. Viete ako sa o ne správne starať? Prečítajte si článok na našom webe.

Mohlo by vás zaujímať

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

mini in: YOGINESS

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čítať viac

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o funkčných recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a udržateľnú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac