mini in: YOGINESS

Text:

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čo vás na vašej práci najviac baví?
Kristína: Najviac nás baví tvorenie nových kolekcií. Od kreslenia dizajnov, cez navrhovanie strihov až po vyberanie farieb. Potom už len s napätím čakáme, ako bude celá kolekcia vo finále vyzerať, keď príde z dielne. Na záver nasleduje fotenie, produkcia videí, čo je vždy tiež veľká zábava.

Na ktorý svoj produkt ste najviac hrdé?
Jaroslava: Zbožňujem naše zaväzovacie topy, pretože sa s nimi dá vyhrať a nosiť na veľmi veľa spôsobov.

Aký máte najmilší zážitok so zákazníkmi?
Kristína: Niekedy sa stane, že keď zákazníčky posielajú tovar na výmenu, tak nám pribalia darček, napríklad nejakú sladkosť. Raz pani prišla na osobný odber a doniesla kyticu kvetov, to bolo veľmi milé. 

Na čo sa aktuálne tešíte?
Kristína: Na nové farby v letnej kolekcii. Vybrali sme krásnu žiarivú modrú a zemitú hnedú, ktoré vyzerajú úžasne na plavkách.

Obľúbený materiál alebo technika?
Jaroslava: Čo sa týka funkčného oblečenia, tak je to určite náš materiál Fit. Je ako druhá koža ale nepresvitá, takže sa v ňom cítim super aj v posilke pri drepoch. 

V čom vidíte budúcnosť?
Kristína: V sebaláske. V starostlivosti o seba a svoje vnútro. 

Čo vás v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?
Jaroslava: Dokument o freedivingu – The Deepest Breath.

Šport, ktorý by som dopriala vyskúšať každému, je…
Jaroslava: Ja milujem vodu a psy, takže ráno na jazere na paddleboarde so psíkom bol jeden z najkrajších letných zážitkov. Ale myslím si, že je to veľmi individuálne, čiže skôr ako konkrétny šport odporúčam hľadať taký, ktorý vo vás prebudí detskú radosť. 

Ďalšie články nájdeš tu:

Cnie sa vám doma po exotike? Veronika zo Zahora Project vám ju dopraje. Ako sa dostala k dovozu marockých bytovyćh doplnkov sa dozviete v mini rozhovore.

Mohlo by vás zaujímať

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

Ajša a Nina z Abraky: V našich začiatkoch sa na Slovensku o funkčných recyklovaných polyesteroch ani nechyrovalo.

Či už sa chystáte na neskorú lyžovačku alebo už oprašujete bicykel, na všetky športové aktivity sa môžete obliecť aj lokálne, udržateľne a štýlovo. Abraka® je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a udržateľnú módu. Svoje kúsky šijú v dielňach na Slovensku, za použitia recyklovaných materiálov a ponúkajú aj opravu odevov. Keď k tomu pridáme originálne dizajny a kvalitu overenú stovkami spokojných zákazníčok, udržateľný love brand je na svete.

Čítať viac

mini in: SO.SLOW

Vôňa. Efemérny zmyslový vnem, ktorý nám v sekunde dokáže navodiť pocit domova či vyvolať spomienku z detských čias. Sviečky, vydymovadlá, vonné tyčinky a najnovšie aj izbové vône vyrába Kristína Mikulajová pod značkou SO.SLOW od roku 2020.

Čítať viac