mini in: YOGINESS

Text:

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čo vás na vašej práci najviac baví?
Kristína: Najviac nás baví tvorenie nových kolekcií. Od kreslenia dizajnov, cez navrhovanie strihov až po vyberanie farieb. Potom už len s napätím čakáme, ako bude celá kolekcia vo finále vyzerať, keď príde z dielne. Na záver nasleduje fotenie, produkcia videí, čo je vždy tiež veľká zábava.

Na ktorý svoj produkt ste najviac hrdé?
Jaroslava: Zbožňujem naše zaväzovacie topy, pretože sa s nimi dá vyhrať a nosiť na veľmi veľa spôsobov.

Aký máte najmilší zážitok so zákazníkmi?
Kristína: Niekedy sa stane, že keď zákazníčky posielajú tovar na výmenu, tak nám pribalia darček, napríklad nejakú sladkosť. Raz pani prišla na osobný odber a doniesla kyticu kvetov, to bolo veľmi milé. 

Na čo sa aktuálne tešíte?
Kristína: Na nové farby v letnej kolekcii. Vybrali sme krásnu žiarivú modrú a zemitú hnedú, ktoré vyzerajú úžasne na plavkách.

Obľúbený materiál alebo technika?
Jaroslava: Čo sa týka funkčného oblečenia, tak je to určite náš materiál Fit. Je ako druhá koža ale nepresvitá, takže sa v ňom cítim super aj v posilke pri drepoch. 

V čom vidíte budúcnosť?
Kristína: V sebaláske. V starostlivosti o seba a svoje vnútro. 

Čo vás v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?
Jaroslava: Dokument o freedivingu – The Deepest Breath.

Šport, ktorý by som dopriala vyskúšať každému, je…
Jaroslava: Ja milujem vodu a psy, takže ráno na jazere na paddleboarde so psíkom bol jeden z najkrajších letných zážitkov. Ale myslím si, že je to veľmi individuálne, čiže skôr ako konkrétny šport odporúčam hľadať taký, ktorý vo vás prebudí detskú radosť. 

Ďalšie články nájdeš tu:

Cnie sa vám doma po exotike? Veronika zo Zahora Project vám ju dopraje. Ako sa dostala k dovozu marockých bytovyćh doplnkov sa dozviete v mini rozhovore.

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Fey Nomen

V časoch pandémie začala Lenka Križková doma v kuchyni miešať krémy, peelingy a vyrábať sviečky. Neskôr aj s priateľom Petrom začali objavovať svet vôní a tam vznikla aj ich značka Fey Nomen. Dnes majú v portfóliu ručne vyrábanú telovú kozmetiku, roll-on parfémy a sviečky z kokosového vosku. Všetky produkty spájajú vône, ktoré si dali navrhnúť na mieru v svetovom centre parfumérstva – meste Grasse vo Francúzsku. Keďže ide o malú lokálnu značku, Lenka sa s pomocou Petra stará o všetko – od prvotných nápadov na vône a produkty až po finálne balenie a expedíciu objednávok, copywriting aj marketing.

Čítať viac

mini in: Nada

Mäkkučké. Huňaté. Nápadité. S pletenými kabelkami Nada sa v dave nestratíte. Ak máte rady výrazné doplnky, túto značku by ste určite mali skontrolovať. Nina Majerov vyrába svoje produkty ručne v spolupráci s mamou Dadou, ktorá ju všetko naučila. Značku Nada Nina spustila v maturitnom ročníku – popri učeniu sa na skúšky plietla, pripravovala grafiku, texty a ďalšie nutnosti, aby mohla svetu predstaviť svoje produkty. Okrem kabeliek má už dnes v portfóliu aj vankúše a plánuje aj ďalšie novinky. Okrem maminy Nine so značkou pomáha aj kamarát Alex, ktorý všetky produkty krásne nafotil a na markety chodí vypomáhať kamarátka Martina. 

Čítať viac

mini in: Biela Laba

Možno aj vás na Urban Markete zaujali šálky a ďalšie keramické výrobky s milými kresbami. Pod značkou Biela Laba ich tvorí Katka Jakubčinová a v jej portfóliu nájdeme úžitkovú kameninu a keramické brošne. Tvorbe sa venuje od roku 2014, značku Biela Laba rozvíja od 2019.

Čítať viac