Päť edícií na Námestí slobody

Text:

Urban Market sa po prvýkrát od roku 2019 vracia na Fakultu architektúry a dizajnu STU a Námestie slobody. Počas piatich edícií sme tu zažili nejednu pamätihodnú chvíľu. Ešte než sa o tri týždne pustíme do vytvárania nových spomienok, poďme si zopár z nich zrekapitulovať!
 

Jarná edícia 2016| Urban Market sa zoznamuje s Fakultou architektúry
Premiéru na Fakulte mal Urban Market so svojou jarnou edíciou 2016. To sme ešte netušili, že sme konečne našli útočisko pre jarnú edíciu na niekoľko ďalších ročníkov. Okrem interiéru budovy od Emila Belluša sme využili aj vonkajšie priestory na Námestí slobody, kde sme pripravili pódium so sprievodným programom a gastro zónu. 

Zimná edícia 2016| Naše (zatiaľ) jediné Vianoce na Fakulte

Na FAD STU sme v 2016 pokračovali aj v zime. Zladení s priestorom sme začali objavovať rôzne zákutia Fakulty. Vznikol tak projekt tajných koncertov na streche pre registrovaných účastníkov.  So svojím novým, audio-vizuálnym projektom Isama Zing sa tu predstavili Jonatán Pastirčák a Michaela Chmeličková, nový album predstavili Núku a setom svojich produkcií a skladieb albumu Ariesynth ich doplnil Pkrek. V kombinácii s nádherným západom slnka to bol dychberúci zážitok. 

Jarná edícia 2017 | Učíme sa nové veci

Na jar ďalšieho roku sme už automaticky zamierili na FAD STU. Zopakovali sme si aj čarovný Rooftop stage, program aj gastro zónu na námestí. A naučili sme sa stierkovať. 

Jarná edícia 2018 | Zamerali sme sa na spoluprácu, a tak vzniklo KOLABO. A objavili sme Kotolňu.

Na jar 2018 sme si za tému Urban Marketu zvolili SPOLUPRÁCU. V jej duchu vznikol nultý ročník súťaže autorského dizajnu KOLABO, ktorá funguje dodnes. Na námestí nám fanúšikovia takmer posunuli pódium na koncerte Gleba a okolo fontány sa premávali kone. Na škole práve dokončili rekonštrukciu Kotolne, tak sme tam rovno presunuli piatkovú áfterku, na ktorej nám okrem domácich hrdinou zahral aj skvelý zahraničný hosť GAIKA (uk). To sme ešte boli mladí a vládali. 

Jarná edícia 2019 | Oslavujeme jubileum

Urban Market má 10! Celoročnú oslavu okrúhleho jubilea sme zahájili, ako inak, na našej obľúbenej Fakulte. To sme ešte netušili, že ďalšieho jarného Urbanu sa dočkáme až o 3 roky… Po úspechu prvého ročníka sme zopakovali súťaž KOLABO, konal sa SWAP oblečenia,  prednášky o architektúre s DAAD, hudobný program na vonkajšom pódiu na Námestí Slobody aj namakané afterky vo fakultnej Kotolni. Pekné bolo počasie, program aj účasť!

Na Fakultu architektúry a dizajnu STU a medzičasom zrevitalizované Námestie slobody sa vraciame už 31. mája až 2. júna 2024. 

Všetky podstatné informácie nájdete TU.

Tešíme sa na nové zážitky na známom mieste!

 

Ak chcete vedieť viac o histórii Urban Marketu alebo si chcete len tak pospomínať, skontrolujte našu archívnu sekciu Minulé ročníky. Nájdete v nej aj odkazy na online verzie našich magazínov.

Mohlo by vás zaujímať

mini in: difrens

Jakub Krkoška založil značku merino oblečenia difrens spolu so svojou partnerkou Luciou. E-shop im funguje od prelomu rokov 2022/2023, ide teda o naozaj mladú značku, v ktorej sa o všetko starajú sami – od prevádzky e-shopu, výberu dodávateľov, cez návrhy strihov, dizajny až po marketing, komunikáciu so zákazníkmi či logistiku. Už čoskoro sa po prvýkrát predstavia aj na Urban Markete!

Čítať viac

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

mini in: YOGINESS

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čítať viac