Beseda a autorské čítanie so Soňou Urikovou, tohtoročnou laureátkou literárnej ceny Anasoft litera 2023. Soňa sa narodila v roku 1988 v Považskej Bystrici, vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

V roku 2015 jej vyšla debutová zbierka poviedok Živé ploty (Cena Nadácie Tatra banky, Cena Ivana Kraska), v roku 2020 kniha pre deti Jašo na jarmoku a v roku 2022 úspešná zbierka poviedok Dôvod na radosť, za ktorú získala cenu. Moderuje KK Bagala. Podujatie cez projekt literarnyklub.sk na ceste podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Prehrať video

CORALINE

Coraline aka Karolína Babincová začala s vlastnou tvorbou pred 3 rokmi, kedy začala písať vlastné texty v angličtine. Tvorenie hudby je pre ňu zdrojom pochopenia vlastných emócií a každodenného života, preto sú pre ňu texty veľmi osobné. Najradšej tvorí na klavíri či gitare. 

Instagram

Prehrať video
Prehrať video
  1. Udalosti
  2. Diskusia a čítanie

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes

Básne SK/CZ 2022: uvedenie zborníka

Oáza

Slávnostné uvedenie čerstvého knižného zborníka najväčšej československej básnickej súťaže Básne SK/CZ 2022. Zbierku najlepších textov 12. ročníka súťaže uvedieme za účasti poroty i tohtoročných finalistov a finalistiek, ktorí prečítajú ukážky zo svojej tvorby. Moderuje Michal Tallo.

Detail akcie

Michal Baláž: Iba Fišer!

Oáza

Čo urobíte, keď vám zhorí duša? Hlavnému hrdinovi (volajme ho Fišer) zo dňa na deň zhorí duša a teraz musí skúsiť žiť bez nej. Absurdno-realistický román o tom, ako sa z človeka, ktorý dozrieva, vytráca akási bližšie nedefinovateľná energia, je rozprávaný cynickým rozprávačom, ktorý neberie vážne skoro nič a najmenej seba samého. So scenáristom, dramaturgom a komiksovým nadšencom Michalom Balážom bude o jeho prozaickej novinke diskutovať Zuzana Dušičková.

Detail akcie

Básne SK/CZ 2023: uvedenie zborníka

Slávnostné uvedenie čerstvého knižného zborníka najväčšej československej básnickej súťaže Básne SK/CZ 2023. Zbierku najlepších textov 13. ročníka súťaže uvedieme za účasti poroty i tohtoročných finalistov a finalistiek, ktorí prečítajú ukážky zo svojej tvorby. Moderuje Michal Tallo.

Detail akcie

Čau o piatej so Soňou Urikovou / víťazka ceny Anasoft Litera

Beseda a autorské čítanie so Soňou Urikovou, tohtoročnou laureátkou literárnej ceny Anasoft litera 2023. Soňa sa narodila v roku 1988 v Považskej Bystrici, vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. V roku 2015 jej vyšla debutová zbierka poviedok Živé ploty (Cena Nadácie Tatra banky, Cena Ivana Kraska), v roku 2020 kniha pre deti Jašo na jarmoku a v roku 2022 úspešná zbierka poviedok Dôvod na radosť, za ktorú získala cenu. Moderuje KK Bagala. Podujatie cez projekt literarnyklub.sk na ceste podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Detail akcie