Pesničkár, ktorý má rád pekné melódie, škaredé akordy a texty tak akurát. S kapelou Queer Jane vydal tri albumy a odohral množstvo koncertov nielen na Slovensku a Česku, ale aj vo Veľkej Británii, Maďarsku či Poľsku. Pieseň A Happy Drunk od Queer Jane zaradil v roku 2019 Spotify do oficiálneho playlistu Acoustic Rock, vďaka čomu sa stala sa jednou z najstreamovanejších pesničiek slovenskej alternatívy. 

Popri Queer Jane na seba Vlado upozornil aj medzinárodnými spoluprácami s umelcami ako Boo Hewerdine či The Brian Jonestown Massacre. 

Instagram

Prehrať video

CORALINE

Coraline aka Karolína Babincová začala s vlastnou tvorbou pred 3 rokmi, kedy začala písať vlastné texty v angličtine. Tvorenie hudby je pre ňu zdrojom pochopenia vlastných emócií a každodenného života, preto sú pre ňu texty veľmi osobné. Najradšej tvorí na klavíri či gitare. 

Instagram

Prehrať video
Prehrať video

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes

daniu

KOLABO Lounge

daniu je DJ a producent, ktorý sa aktuálne pohybuje hlavne v zvuku afrobeatu, amapiano, groove a baile funku, ale občas vybočí aj smerom k housu a R&B. V minulosti sa venoval predovšetkým tvorbe lo-fi jazzhopových beatov, v súčasnosti produkuje aj remixy a edity trackov pre svoje DJ sety.

Detail akcie

…lebo sú Vianoce!: Simona Hanová, Magdaléna Mihálová

ČSOB Lounge

Prichádza vianočný čas. Z pohľadu kresťanského, zaužívaného, tradičného alebo aj marketingového, je to obdobie pokoja, šťastia, radosti a blízkosti. Zo všetkých strán sa na nás valí pozlátko a veľmi často počujeme, že je to čas s rodinou, že by sme mali byť šťastní a v pokoji. „Prajem vám šťastné a veselé, pokojné sviatky…”.

Detail akcie

Zabiť Františka

ČSOB Lounge

Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe kĺbi indie-pop a česko-slovenský folk. Výrazným prvkom je jeho clivý a podmanivý hlasový prejav podčiarkujúci intertextuálne bohatú lyrickú časť hudby. V marci 2021 vydal eponymný debutový album, v súčasnosti pracuje na jeho pokračovaní.

Detail akcie

KOLABO 2023

KOLABO Lounge

Kto si odnesie hlavné ceny 5. ročníka súťaže autorského dizajnu KOLABO? Spoznajte s nami mená víťazov na vernisáži výstavy projektov, ktoré sa dostali do užšieho výberu tohtoročnej otvorenej výzvy.

Detail akcie

FOM

KOLABO Lounge

FOM alebo Viktor z Topoľčian sa venuje produkcii inštrumentálnych beatov s nádychom staroby. Prezývka FOM alebo FollowOriginalMessage naznačuje prepojenosť so zlatou érou rap music a jej odkazom, čo je jeho najväčšou inšpiráciou, ktorú kombinuje so špinavým Lo-Fi zvukom. Svoje beaty, inšpirované jazzom a soulom, ktorých samplový základ možno hľadať v 70. rokoch, dopĺňa o scratche a často sa snaží nedržať sa kompozičných štandardov s vidinou vytrhnutia nepísaných hudobných pravidiel z rutiny.

Detail akcie

nevaDIvadlo: Vianočná rozprávka

ČSOB Lounge

Vianočná rozprávka z čias dávnych pradávnych s poriadnym snehom a zimou. O Čertovi, ktorý nikdy nespí a robí samé čertoviny. Nebojácni súrodenci Miško a Jožko si však nenechajú pokaziť Vianoce a pekelníka okabátia, ako sa patrí.

Detail akcie

Nat

KOLABO Lounge

Nat je mladá DJka, aktuálne pôsobiaca v Kodani. Zahrá selekciu groovy housu, ktorá bude zmesou plných rytmických basov a chytľavých melódií.

Detail akcie

Rhuby Wax

KOLABO Lounge

​​Rhuby Wax je celkom nový objav na Bratislavskej hudobnej scéne. Už od svojich 17-tich rokov sa venuje DJingu a produkcii, no s novým formátom prišla aj nová identita. Digitál vymenil za vinyl a svoju rokmi zbieranú kolekciu chicago a detroit housu blenduje na gramofónoch pekne po starom.

Detail akcie

Lara Abou Hamdam

ČSOB Lounge

Beseda s autorkou bestsellerového debutu Krásni ľudia Zuzanou Šimekovou k jej románovej novinke.V knihe Ľudia nie sú stromy zostáva verná skúmaniu ľudského vnútra, krehkosti vzťahov, Speváčka, gitaristka a skladateľka, pôvodom zo Sýrie, tvorí piesne pre dušu – o emocionálnych turbulenciách, boji s neistotou, motiváciou, a o tom, ako to všetko vlastne patrí k životu. Neofolk a folk s krásnym spevom s arabskou esenciou.

Detail akcie

Za hudbou live s Otcom Mircom a Hugom Hypetrainom

Kácečko Kamenné námestie 1/a

Nenechaj si ujsť live nahrávanie podcastu ZA HUDBOU. Otec Mirec so svojím pravidelným hosťom Hugom Hypetrainom rozoberie zásadné hudobné udalosti posledných mesiacov. Čaká ťa kopec šťavnatých tém, srandy aj štipka kontroverzie. Buď súčasťou podcastu a zapoj sa do debaty, alebo prispej svojimi otázkami.

Detail akcie