Archív

Bobsan

Bobsan je DJ a producent známy svojimi remixami skladieb od Pary, Billy Barman, PPE či Laca Lučenica. Hral na snáď všetkých festivaloch a vo všetkých kluboch, ktoré kedy na Slovensku niečo znamenali.

Keď môžem, pomôžem

Aktuálna situácia na Ukrajine v našej spoločnosti prebudila aj obrovskú vlnu pomoci a solidarity. Má však aj pomoc svoje hranice? Ako predísť “vyhoreniu” a čo robiť, aby bola naša pomoc skutočnou pomocou? Aj o tom sa porozprávame s Ninou Spišiak (koordinátorka Ligy za ľudské práva v asistenčnom centre na Bottovej), Adelou Tihlárikovou (koordinátorka prvého kontaktu a dobrovoľníkov na hraniciach Vyšné Nemecké, Mareena), Les Paskarenko (tatérka pôvodom z Ukrajiny, ktorá sa aktuálne intenzívne angažuje v pomoci krajanom na Slovensku). Moderuje Andrea Kutlíková.

Lokálny dizajn s pridanou hodnotou

Aké je to tvoriť dizajn na Slovensku a zároveň ním komunikovať dôležité témy? O tom sa porozprávame so zakladateľkami značiek swimpatisserie, AWA clothes a HENTO TOTO.

Black Guillemot

Black Guillemot je sólový projekt Josefa Wikströma zo švédskeho Malmö. Príjemné indie skladby často rozprávajú príbehy o cestovaní. Black Guillemot má doteraz vydané 2 EPčka a jeden singel, ďalší štúdiový počin by mal vraj pribudnúť tento rok.

BEATS

Univerzálne platný príbeh o dospievaní odohrávajúci sa na pozadí hudby, ktorá je rovnako eklektická a elektrizujúca ako scéna, z ktorej sa zrodila. BEATS je príbehom našej doby, príbehom o priateľstve, vzdore a neodolateľnej sile mladosti.

MtotheG

Otec vydavateľstva ajlávmjuzik a portálu artattack, vášnivý zberateľ vinylov, pán selektor, ktorý bez okolkov mixne Hanu Hegerovú s hip-hopovými beatmi. Naša stálica, bez ktorej by už Urban Market nebol kompletný.

Beyuz

Hudobný zberateľ, producent, DJ a moderátor relácie Už je dobre na Rádiu_FM. Beyuzov vzťah k world music rôznych exotických končín reflektuje jeho osobnosť aj hudobný vývoj. V začiatkoch spolupracoval s raperom Štvancom, neskôr vyprodukoval 4 úspešné albumy Tomášovi Hafnerovi. Na konte má však aj množstvo ďalších kolaborácií a sólovú produkciu.

ZRUŠENÉ: God & Eve (duo)

God and Eve sú Richard a Eva. Richard o kapele povedal: “My hrávame aj piati aj traja aj dvaja.” Eva si povedala, že na to radšej nepovie nič. V kinosále ešte koncert nemali, čo budú premietať na plátne, ešte sami nevedia. Príďte to zistiť! Budú hrať dvaja.

Stroon & DevKid (Temple Timbre Embers Live)

Spojenie Stroon & Devkid – Temple Timbre Embers je moderným, umeleckým, audiovizuálnym koncertným spracovaním albumu Stroon – Temple Timbre Embers (2020, Deadred records).

Divadlo Na Hojdačke: Posledný Dinosaurus

V autorskej rozprávke Posledný Dinosaurus Divadlo Na Hojdačke spája tradičné bábky, pesničky, činoherné aj interaktívne vstupy s témou príbehu, ktorú citlivo dávkujú pre najmenšieho diváka, s variáciami pre žiakov prvého stupňa ZŠ.