mini in: Biela Laba

Text:

Možno aj vás na Urban Markete zaujali šálky a ďalšie keramické výrobky s milými kresbami. Pod značkou Biela Laba ich tvorí Katka Jakubčinová a v jej portfóliu nájdeme úžitkovú kameninu a keramické brošne. Tvorbe sa venuje od roku 2014, značku Biela Laba rozvíja od 2019.

Čo ťa na tvojej práci, respektíve tvorbe najviac baví?

Najviac ma baví voľnosť, ktorú mám, či už pri výrobe, ale aj organizovaní si času. Čo sa tvorby týka, tak to, čo ma baví sa mení. Záleží či pripravujem kolekciu alebo sa venujem spolupráci. Teraz ma najviac baví výroba váz pre jeden projekt, ktorý v júli uzrie svetlo sveta.

Na ktorý svoj produkt alebo dielo si najviac hrdá?

Dizajn dom so slnečnou bránou. Pre mňa to je veľká nostalgia, lebo babka mala dom so slnečnou bránou a plotom. 

Aký máš najmilší zážitok so zákazníkmi?

Tých zážitkov je veľa. Milé je, keď v dizajnoch, ktoré dávam na výrobky nájdu ľudia niečo  svoje“, nejakú príjemnú spomienku alebo zážitok.

Na čo sa aktuálne tešíš?

Na voľnejšie leto, kedy mám opäť čas vymýšľať nové kolekcie a venovať sa viac tvorbe ako takej. Posledné mesiace boli hlavne o vedení kurzov a predaji na trhoch a celkom sa teším na zmenu.

Obľúbený materiál alebo technika?

Najradšej tvorím dizajny rytím do hliny a v materiáloch u mňa teraz vyhráva svetlá kamenina.

V čom vidíš budúcnosť?

Budúcnosť vidím v tvorbe vecí, ktoré mi robia radosť a v nadväzovaní spoluprác s rovnako nastavenými tvorcami a zákazníkmi. 

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?

Veľmi sa mi páči nový album od Jany Kirschner Obyčajnosti. 

V lete ma kreatívnou energiou nabíja… prázdnejší kalendár a tým volnejšia hlava a kreativita.

Ďalšie články nájdeš tu:

Aj tričká na dojčenie môžu byť pekné a kvalitné. Ak neveríte, prečítajte si rozhovor s Evou a Zuzanou o ich značke nielen pre dojčiace mamy Tender November. 

Mohlo by vás zaujímať

mini in: Nada

Mäkkučké. Huňaté. Nápadité. S pletenými kabelkami Nada sa v dave nestratíte. Ak máte rady výrazné doplnky, túto značku by ste určite mali skontrolovať. Nina Majerov vyrába svoje produkty ručne v spolupráci s mamou Dadou, ktorá ju všetko naučila. Značku Nada Nina spustila v maturitnom ročníku – popri učeniu sa na skúšky plietla, pripravovala grafiku, texty a ďalšie nutnosti, aby mohla svetu predstaviť svoje produkty. Okrem kabeliek má už dnes v portfóliu aj vankúše a plánuje aj ďalšie novinky. Okrem maminy Nine so značkou pomáha aj kamarát Alex, ktorý všetky produkty krásne nafotil a na markety chodí vypomáhať kamarátka Martina. 

Čítať viac

Eva a Zuzana z Tender November: Na zipsy na tričkách sme dodnes nemali jedinú reklamáciu

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie tričko na dojčenie? Ak navštevujete Urban Market, je dosť možné, že odpoveďou je Tender November. Vkusné, v krásnych farbách, z organickej bavlny a v kvalitnom prevedení, ktoré vydrží roky. To vám dosvedčia dnes už stovky spokojných zákazníčok. Tender November však už dnes ponúka ďaleko viac. S Evou a Zuzanou sme sa porozprávali o začiatkoch značky, ako fungujú ich kolekcie na pre-order, aj prečo by radšej neradili podnikať s textilom.

Čítať viac

Máme otvorené! ☀️ Jarný Urban Market 2024 je späť na známom mieste.

Po piatich rokoch sme späť na Fakulte architektúry a dizajnu STU a Námestí slobody! Príďte si s nami užiť známe miesto v novom šate. Na jarnom Urban Markete sa stretnete s vyše 120 lokálnymi značkami a kopou sprievodného programu. Sme tu až do nedele, 18:00.

Čítať viac