mini in: difrens

Text:

Jakub Krkoška založil značku merino oblečenia difrens spolu so svojou partnerkou Luciou. E-shop im funguje od prelomu rokov 2022/2023, ide teda o naozaj mladú značku, v ktorej sa o všetko starajú sami – od prevádzky e-shopu, výberu dodávateľov, cez návrhy strihov, dizajny až po marketing, komunikáciu so zákazníkmi či logistiku. Už čoskoro sa po prvýkrát predstavia aj na Urban Markete!

Čo ťa na tvojej práci najviac baví?
Baví ma tá rôznorodosť vecí a úloh, ktoré treba aj v takom malom eshope ako sme my zabezpečiť a navzájom zosúladiť. V celom procese treba byť kreatívny, ale aj racionálny či analytický, no a keď vo výsledku vznikne kvalitný, pekný a užitočný produkt, a najmä spokojný zákazník, tak je to super pocit.

Na ktorý svoj produkt si najviac hrdý?
Naším cieľom je ukázať, že merino vlna nie je iba termoprádlo na zimné športy. Chceme dodať oblečeniu z merino vlny elegantný mestský look a priniesť jej úžasné vlastnosti aj do každodenného života. Preto sme v tomto smere najviac hrdí napr. na našu pánsku košeľu alebo dámske šaty.

Aký máš najmilší zážitok so zákazníkmi?
V podstate všetky naše interakcie so zákazníkmi na rôznych marketoch na Slovensku či v Čechách boli zatiaľ iba pozitívne, poteší nás každá pochvala či povzbudenie, a keď sa k nám niektorí zákazníci vrátia aj opakovane a ešte aj prídu v oblečení od nás, tak je to potvrdenie toho, že sme na dobrej ceste.

Na čo sa aktuálne tešíš?
Plánujeme tento rok zaradiť viaceré nové farby a už sa neviem dočkať, kedy uvidím niektoré naše produkty v nových sviežich farbách. A samozrejme na najbližši Urban Market 🙂

Obľúbený materiál alebo technika?
Jednoznačne merino vlna, pretože je to naozaj unikátny prírodný materiál s úžasnými funkčnými vlastnosťami. Ja som si ju totálne obľúbil, lebo sa aj super nosí, je príjemná na dotyk, prirodzene pružná a na pocit ľahká. Jednoducho mám v nej pocit takej ľahkosti a zároveň mi funkčné vlastnosti merino vlny dodávajú pocit istoty, že v tomto oblečení zvládnem všetko 🙂

V čom vidíš budúcnosť?
Od začiatku je súčasťou filozofie našej značky dôraz na použitie eticky produkovaných prírodných materiálov a poznanie ich pôvodu. Takisto uprednostňujeme lokálnu výrobu. Chceli by sme našim zákazníkom komunikovať, že je dôležité sledovať, odkiaľ naše oblečenie pochádza a z čoho je vyrobené. Veríme, že nákupné rozhodnutia ľudí sa budú postupne uberať smerom, ktorý je ohľaduplný voči prírode, zvieratám a ľuďom samotným.

Čo ťa v ostatnej dobe zaujalo v kultúre, umení?
Pochádzam z Martina a odmalička som verným fanúšikom nášho Slovenského komorného divadla. Naposledy som videl predstavenie Doma – všade – dobre – najlepšie a určite ho odporúčam vidieť.

Šport, ktorý by som doprial vyskúšať každému, je…
Freeride v prašane (a predtým si ten kopec samozrejme aj vyšliapať 🙂 ).

Ďalšie články nájdeš tu:

S jarným počasím prichádza aj viac aktívneho oddychu. Nároky na pohodlné a funkčné kúsky spĺňajú napríklad aj tie od yoginess. Viac sa dozviete v mini rozhovore.

Mohlo by vás zaujímať

Päť edícií na Námestí slobody

Urban Market sa po prvýkrát od roku 2019 vracia na Fakultu architektúry a dizajnu STU a Námestie slobody. Počas piatich edícií sme tu zažili nejednu pamätihodnú chvíľu. Ešte než sa o tri týždne pustíme do vytvárania nových spomienok, poďme si zopár z nich zrekapitulovať!

Čítať viac

Vyznáte sa v udržateľných produktoch?

Udržateľnosť v odevnom priemysle sa za ostatné roky dostala z úzadia do centra pozornosti. Na výber máme neporovnateľne viac možností. Recyklované materiály, organické materiály, zodpovedné zdroje a k tomu množstvo certifikátov a ochranných známok. Zorientovať sa v nich však vôbec nemusí byť ľahké. Prinášame vám preto prehľad najčastejších výrazov, s ktorými sa môžete pri nákupe stretnúť.

Čítať viac

mini in: YOGINESS

YOGINESS patrí medzi obľúbené značky oblečenia a doplnkov pre ženy (nielen) na šport. Značku v roku 2016 založili Jaroslava a Kristína, ktoré oblečenie navrhujú, venujú sa marketingu aj tvorbe obsahu na sociálne siete vrátane fotiek a videí.

Čítať viac