1. Udalosti
  2. Podium
Dnes

Podgast by Čoje s Kamilou Magálovou

Podium

Dá sa hodinu baviť o jedle? Áno – keď sa pýta foodbloger Čoje a odpovedá zaujímavý hosť. Tentokrát sa naživo porozpráva s Kamilou Magálovou, ktorá je nielen fantastická herečka, ale aj výborná kuchárka. Jej reláciu Tajomstvo mojej kuchyne roky sledujú gazdinky a milovníci dobrého jedla. Povie nám aj príbehy so šéfkuchárom Pavlom Pospíšilom, pri ktorých sa dobre zabavíte.

Detail akcie

Spoznaj Makera: Lujza Záhradníková, Michal Mário Šťastný, Dominika Tkáč

Podium

Živia sa niečím iným, ale iba zatiaľ. Reč je o troch šikovných ľuďoch, ktorých spája Lab.cafe, kde využívajú na svoju tvorbu laser – rovnaký stroj, no ich diela sú z iných materiálov. Vypočujte si príbeh tvorcov, ktorí sa radi podelia o svoje vedomosti, skúsenosti aj tipy. Prezradia vám, ako začať a udržať sa. Moderuje Vladimír Vaco Vaculík.

Detail akcie

Vitalia Bella: Ako byť šťastný?

Podium

Diskusia s novinárkou a jednou z autoriek knihy Ako byť šťastný, Vitaliou Bella. V knihe sa spolu s Veronikou Folentovou pokúsili uchopiť ľudskú snahu o spokojný život zo všetkých strán – od narodenia cez obdobie dospievania, hľadania životného partnera a výchovu vlastných detí až po starobu a smrť.

Detail akcie

Kolaboratórium (dizajn, ktorý vzniká v spolupráci): Paulína Ebringerová, Ľubica Hustá, Michala Lipková

Podium

Komerčný trh je dnes hlavne o súťažení a skloňovaní slova konkurencia. Nás však vo svete plnom rozdielností oveľa viac zaujíma zdieľanie skúseností a schopností, ktoré majú silu prinášať výnimočné a kreatívne výsledky. A práve o tom je spolupráca. Diskusiu o tom, prečo je potrebné spolupracovať, moderuje Stanislav Krajči z Kalabu.

Detail akcie

Pánko

Podium

Swing, bossanova, jazz, rock, ale aj skladby okorenené orientálnymi vplyvmi, Pánko zabaví všetkých – od škôlkara po starú mamu! Tie najväčšie hity si s kapelou môžete zahrať aj vy a vaši najmenší. Počas koncertu sa naučíte hrať na rôznych rytmických nástrojoch.

Detail akcie

Pomaly ďalej zájdeme (10 rokov so Slow Foodom na Slovensku): Monika Slížiková, Anna Šuranská Romančíková, Anetta Vaculíková, Martina Matejíčková

Podium

10. decembra 2022 je Terra Madre Day, sviatok, počas ktorého medzinárodné hnutie Slow Food celosvetovo slávi dobré, čisté a férové potraviny. Jeho hodnoty u nás už 10 rokov propaguje Slow Food Pressburg. Prečo robiť Slow Food na Slovensku, ale aj o „slow“ životnom štýle, o potravinových trhoch, o spolupráci s farmármi, manufaktúrami, špecializovanými dovozcami či školami, sa dozviete viac v diskusii s hostkami, ktorú moderuje líderka Slow Food Pressburg Petra Molnárová.

Detail akcie

Ukrajinská výšivka s Dankou Krajčovou

Podium

Naučte sa základy vyšívacích stehov, ktoré vychádzajú z tradičnej ľudovej slovenskej a ukrajinskej výšivky. V rámci otvoreného workshopu si ukážeme retiazkový steh, stonkový steh a plnú výšivku. Materiál na workshop bude zabezpečený na mieste.

Detail akcie

Olga Bekenshtein

Podium

Hudobná kurátorka, zakladateľka Am I jazz? festivalu a členka berlínskeho konceptu Closer v Kyjeve. Ako pri organizácii podujatí, tak aj pri výberoch preferuje eklektické a experimentálne prejavy a snaží sa navodiť hypnotickú a zasnenú náladu.

Detail akcie