Pohodlne sa usaďte a započúvajte sa do čarovného príbehu z obľúbenej detskej knihy, ktorý vám prečíta spisovateľka a moderátorka Tamara Heribanová.

  1. Udalosti
  2. Čítačka pre deti

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes

Robo Roth číta z knihy Opice z našej police

Podium

Herec Robert Roth prečíta úryvky z knihy Opice z našej police od majsterky humoristickej literatúry pre deti Kristy Bendovej. Príbeh pätnástich opičiek, troch podarených bračekov, ich trpezlivej a láskavej mamy a milujúcich starých rodičov vtiahnu čitateľa do ríše ľudských výmyslov, hier a dobrodružstiev. Bonusom knihy je tajná reč jednej z opičiek, ktorá má neuveriteľnú čarovnú moc.

Detail akcie

Richard Stanke číta z knihy Traja kamoši a fantastický zázrak

Podium

Úspešná séria kníh o fakticky fantastických kamošoch pokračuje. Juraj Králik dosť podrástol a má úplne opačné problémy, ako v prvej knihe. Cíti, že dospieva a že pozornosť rodičov sa až prehnane sústredí napríklad na jeho osobnú hygienu. Vyzerá to, že jeho kamoška Laura s ním úplne prerušila spojenie, čo mu len zhoršuje náladu. Juraj, Laura a Jožino – Tigria noha začnú nenápadne prežívať podobné starosti, ako dospelí. Žiarlivosť aj urazenosť ešte viac zamotá záhadu miznúcich mačiek aj jazvečíka Starého Ďábla. A práve traja zvierací kamoši pomôžu deťom spomenúť si, ako situáciu dokázali vyriešiť v minulosti.

Detail akcie

Z knižiek Jeden deň v živote Marlona Zajda a Rozprávkový svet patrí všetkým (Meseország mindenkié) číta Marek Hudec

Podium

Marek Hudec je autor a žurnalista, ktorého môžete poznať aj vďaka jeho knihe Prosté rozprávky, ktorá spája motívy z Dobšinského rozprávok s príbehom queer hrdinu. Tentokrát nám však prečíta z knižiek Jeden deň v živote Marlona Zajda a Rozprávkový svet patrí všetkým (Meseország mindenkié).

Detail akcie

Katarína na blate a Vianoce na skládke: Veronika Hagovská, Jakub Hrbáň

Podium

Naši rodičia mali do Vianoc štyri adventné nedele, my máme štyri Black Friday výpredaje.
Spoločné chvíle s blízkymi ku koncu roka sú spojené aj s bilancovaním toho, čo sme prežili. V období klimatickej krízy sa pozrieme, aký rok mala naša Zem a akými udržateľnými predsavzatiami ju vieme obdarovať. Diskusiu aj o tom, ako prežiť spoločné vianočné chvíle šetrne k našej planéte, moderuje Stanislav Krajči z Kalabu.

Detail akcie

Michal Hvorecký číta Lebopreto

Podium

Keď sa narodí malá Alma, Martinov svet sa prevráti naruby. Spolu so sestrou Editou si zvykajú na život s novými radosťami aj povinnosťami. Kniha o trochu súrodencoch prináša príbehy, v ktorých sa spoločne učia, čo je zlé a dobré, ako sa rozhodovať, prekonávať strach a prečo nie je hanbou pomýliť sa. Knihu pre deti Lebopreto napísal Michal Hvorecký a ilustrovala ju Petra Lukovicsová.

Detail akcie