10:00 – 14:00 | ochutnávka |  Polievka súdržnosti
Ochutnajte kúsok ukrajinskej kuchyne a porozprávajte sa s ukrajinskými tetuškami, ktoré ju pre vás s láskou navarili. Okrem bohatého kultúrneho programu Made in Ukraine” budete mať možnosť počas celého dňa vyskúšať tradičnú polievku a malé pochúťky. 

10:00 | workshop | Ateliér Tvor.Ba: Voňavý príbeh z lesa
Príďte si spolu s nami vytvoriť originálny príbeh z lesa plný rôznych tvarov, vôní a farieb. Spolu s Luckou a Miškou z Ateliéru Tvor.Ba si vytvoríte voňavú ozdobu na zavesenie, ktorá bude zhotovená z darov lesa – doplnená o voňavý sušený pomaranč, škoricu či badián. Následne si povystrihujete rôzne tvary z papiera, ktoré tiež pripevníte na konár a prostredníctvom farbičiek si dokreslíte váš príbeh. Domov si odnesiete voňavú dekoráciu s vlastným originálnym príbehom.

Ateliér Tvor.Ba 
Za značkou stoja dve umelkyne – Miška a Lucka:

Ahojte, v prvom rade sme veľmi dobré kamarátky už od strednej školy. Milujeme umenie, estetično, remeslá, tvorenie a ľudí. Vyštudovali sme spolu Vysokú školu výtvarných umení a po nejakom čase po škole sme si pomaličky začali budovať tento náš sen. Mať priestor, kde sa budú stretávať dobrí ľudia, tvoriť, učiť sa rôznym remeslám, umeleckým technikám, kde si oddýchnu, načerpajú silu, stretnú kamošov ale aj nových ľudí, pokecajú pri dobrej hudbe, káve, jedle. Miesto, kde sa navzájom obohatíme, naučíme a vytvoríme niečo krásne

11:00 | divadlo pre deti | Edudrama: O rukavičke 
V dedkovej rukavičke je miesto pre všetky zvieratká! Na novom ukrajinskom tanečno-divadelnom predstavení v podaní EDUdrama si deti vyskúšajú tance z celého sveta, zažijú kopu radosti a zistia, že kamarátmi môžeme byť, aj keď máme málo miesta.

Hrajú: Nadia Danylechenko a Natalia Mamonová
Pomocná supervízia: Veronika Kořínková
Úžasné bábky: Zuzana Malcová

Зовсім скоро ви побачите  лялькову  виставу „Рукавичка“, за мотивами української народної казки. Ви дізнаєтесь,як лісові  звірята з різних частин світу знайшли притулок від холоду у дідовій рукавичці. Однак, чи можуть вони дійти злагоди у маленькій рукавичці?Приходьте і все дізнаєтесь! На вас чекають: веселі ігри,танці різних народів, розваги ,інтерактив для всієї родини. Подаруйте своїм дітлахам чарівні емоції!

Viac o Edudrame: www.edudrama.sk 

12:00 | baletné predstavenie | Slovakia Ukraine Ballet School
Naši priatelia z Ukrajiny sa postarajú o tanečnú časť programu. Študenti a študentky tanečných škôl z Kyjeva a Charkova predvedú rôzne baletné variácie.

13:00 | workshop | Ukrajinská výšivka s Dankou Krajčovou
Naučte sa základy vyšívacích stehov, ktoré vychádzajú z tradičnej ľudovej slovenskej a ukrajinskej výšivky. V rámci otvoreného workshopu si ukážeme retiazkový steh, stonkový steh a plnú výšivku. Materiál na workshop bude zabezpečený na mieste.

Workshop nadväzuje na výtvarný projekt Daniely Krajčovej Obrúsok / Cерветка / Servetka.

13:00 | DJ set | Olga Bekenshtein
Hudobná kurátorka, zakladateľka Am I jazz? festivalu a členka berlínskeho konceptu Closer v Kyjeve. Ako pri organizácii podujatí, tak aj pri výberoch preferuje eklektické a experimentálne prejavy a snaží sa navodiť hypnotickú a zasnenú náladu.

  1. Udalosti
  2. Komunitné podujatie

Views Navigation

Udalosť Navigácie Zobrazení

Dnes

Slava Ukrajini

Podium

Keď tento rok vplyvom ruskej invázie na Ukrajinu opustilo niekoľko stoviek tisíc obyvateľov svoje domovy, mnoho z nich odišlo hľadať svoj dočasný domov aj na Slovensko. Stali sa súčasťou našich životov, našej každodennosti. Slava Ukrajini!

Detail akcie